ورود به جانویس

چگونه زیرنویس‌های خودکار اینستاگرام را فعال یا غیرفعال کنیم؟

چگونه زیرنویس‌های خودکار اینستاگرام را فعال یا غیرفعال کنیم؟
چگونه زیرنویس‌های خودکار اینستاگرام را فعال یا غیرفعال کنیم؟

می‌توانید با فعال کردن زیرنویس‌های خودکار اینستاگرام، ویدیوهای موجود در فید اینستاگرام خود را در دسترس‌تر جذب کنید.

اگر ویدئوهایی را در فید اینستاگرام خود ارسال می‌کنید، باید به فکر فعال کردن زیرنویس‌های خودکار هم باشید. قبل از مارس ۲۰۲۲، باید به صورت دستی زیرنویس را برای ویدیوهای اینستاگرام خود رونویسی می‌کردید، که زمان‌بر و گاهی پرهزینه بود. دیگر اینطور نیست و می‌توانید زیرنویس‌ها را به ساده‌ترین شکل ممکن به محتوای خود اضافه کنید.

فعال کردن زیرنویس‌های خودکار به افرادی که ناشنوا یا کم شنوا هستند، یا برای کسانی که ترجیح می‌دهند ویدیوها را بدون صدا ببینند، کمک می‌کند.

در ادامه‌ی این مقاله ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید زیرنویس‌های تولید شد‌ه‌ی خودکار را برای ویدیوهای فید اینستاگرام که ایجاد یا تماشا می‌کنید فعال یا غیرفعال کنید:


ویژگی زیرنویس‌های خودکار اینستاگرام چیست؟

فید اینستاگرام شما مکانی عالی برای اشتراک گذاری ویدیوها با فالوورهایتان است. اما آیا دسترسی به این ویدیوها را در نظر گرفته اید؟ کسانی که در جوامع ناشنوا و کم شنوا هستند ممکن است برای درک آن چه در آن‌ها گفته می‌شود دچار مشکل شوند. به همین ترتیب، گاهی اوقات افراد نمی‌توانند صدا را در یک ویدیو فعال کنند چرا که ممکن است در یک مکان عمومی باشند.

به این ترتیب، شما باید ویژگی زیرنویس‌های ایجاد شده خودکار اینستاگرام را فعال کنید. در حالی که ۱۰۰٪ مواقع به طور دقیق رونویسی نمی‌کند، هوش مصنوعی به یادگیری ادامه می‌دهد. در وقت شما از نوشتن کپشن به صورت دستی صرفه جویی می‌کند.

در زمان نگارش زیرنویس‌های خودکار، زبان‌های زیر در دسترس هستند و نگران نباشید موارد بیشتری نیز در راه است: انگلیسی، عربی، فرانسوی، آلمانی، هندی، اندونزیایی، ژاپنی، ایتالیایی، مالایی، پرتغالی، روسی، اسپانیایی، تاگالوگ، تایلندی، ترکی، اردو و ویتنامی.

این ویژگی با ویژگی موجود در استوری‌های اینستاگرام متفاوت است، که به شما امکان می‌دهد از طریق عملکرد استیکر، زیرنویس‌ها را روی ویدیوی خود قرار دهید. در اینجا، ما صرفا بر روی زیرنویس‌ها برای فید اینستاگرام تمرکز می‌کنیم.


چگونه زیرنویس‌ها را در ویدیوهای فید اینستاگرام خود مدیریت کنید!

به ‌طور پیش‌فرض، زیرنویس‌های خودکار در ویدیوهایی که در فید اینستاگرام خود ارسال می‌کنید غیرفعال است. در اینجا نحوه فعال کردن آن آمده است:

چگونه زیرنویس‌ها را در ویدیوهای فید اینستاگرام خود مدیریت کنید!
 1. یک پست اینستاگرام جدید ایجاد کنید.
 2. یک ویدیو را از گالری یا فیلم خود انتخاب کنید.
 3. فیلترها را اعمال کنید و در صورت لزوم برش دهید، سپس Next را انتخاب کنید.
 4. Advanced settings را انتخاب کنید.
 5. در زیر Accessibility ،Show captions را فعال کنید. این همچنین برای همه ویدیوهای آینده اعمال خواهد شد. اگر می‌خواهید آن را غیرفعال کنید، بعدا باید به این صفحه بازگردید.

این قابلیت مدت‌هاست در تیک‌ تاک در دسترس است و کاربران می‌توانند به ویدیوهای TikTok زیرنویس اضافه کنند.

اگر ویدیویی پست می‌کنید و می‌خواهید زیرنویس‌ها را حذف کنید باید مراحل زیر را انجام دهید:

برای حذف زیرنویس‌های خودکار اینستاگرام باید مراحل زیر را طی کنید
 1. روی نماد بیشتر (سه نقطه عمودی) ضربه بزنید.
 2. Edit را انتخاب کنید.
 3. روی Remove captions بزنید.
 4. پیامی خواهید دید که از شما می پرسد آیا مطمئن هستید یا خیر. وقتی زیرنویس‌ها را حذف کردید، دیگر نمی‌توانید آن‌ها را اضافه کنید. برای ادامه، Remove Captions را فشار دهید.

نحوه فعال کردن زیرنویس در ویدیوهای فید اینستاگرام!

اگر در حال پیمایش فید اینستاگرام خود هستید و می‌خواهید زیرنویس‌های تولید شده خودکار را برای یک ویدیو فعال کنید کافیست مراحل زیر را طی کنید:

نحوه فعال کردن زیرنویس در ویدیوهای فید اینستاگرام!
 1. روی نماد بیشتر (سه نقطه عمودی) در کنار ویدیو ضربه بزنید.
 2. Manage captions را انتخاب کنید.
 3. زیرنویس‌ را فعال کنید.

برای غیرفعال کردن زیرنویس‌ها، به سادگی این روند را معکوس کنید. در صورتی که کاربر استفاده از آن‌ها را انتخاب کرده باشد، پیش فرض بر روی همین انتخاب باقی می‌ماند، بنابراین لازم نیست برای هر ویدیو این کار را انجام دهید. در ابتدا، ممکن است متوجه شوید که افراد زیادی از این ویژگی استفاده نمی‌کنند، اما با گذشت زمان باید محبوبیت آن افزایش یابد.


متمایز شوید و با زیرنویس به افراد کم‌شنوا و ناشنوا کمک کنید!

افزودن زیرنویس‌های تولید شده به صورت خودکار به ویدیوهای اینستاگرام شما یک حرکت عاقلانه است زیرا برای دسترسی و تعامل عالی است. این بدان معناست که افراد بیشتری می‌توانند ویدیوهای شما را تماشا کرده و درک کنند، حتی اگر صدا را نشنوند. علاوه بر این، اینستاگرام به بینندگان این امکان را می‌دهد که بدانند زیرنویس‌ها با هوش مصنوعی تولید شده‌اند، بنابراین حداقل اشتباه در آن‌ها وجود ندارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها