ورود به جانویس

چرا گوشی اندروید من به وای فای وصل نمی‌شود؟

اگر شما نیز به دفعات با مشکل عدم اتصال گوشی اندرویدی به وای فای روبرو بوده‌اید حتماً مقاله زیر را از دست ندهید.

مشکل اتصال وای فای در گوشی‌های اندروید مشکلی معمول است، که به دلایل مختلفی من جمله پسورد اشتباه، آنتن دهی ضعیف وای فای یا فاصله بین دستگاه شما و وای فای روی می‌دهد. البته در بعضی موارد خاص ممکن است علت این عدم اتصال کمی پیچیده‌تر باشد مانند مشکلات آدرس آی پی شما و دی اچ سی پی.
برای فائق آمدن بر این مشکلات راه حل‌های فراوانی وجود دارد. امروز سعی خواهیم کرد مفیدترین و تکنیکال‌ترین موارد را ارائه دهیم. پس در صورتی که گوشی اندروید شما به وای فای متصل نمی‌شود شاید یکی از راهکار‌های زیر به سادگی مشکل را برای شما حل کند.


قبل شروع، این پنج کار را انجام دهید، شاید اصلا نیازی به خواندن بقیه مقاله نداشته باشید!!!

در اکثر موارد مشکل اتصال به وای فای چندان هم پیچیده نیست و شاید بتوان با چندین راهکار بسیار ساده مشکل را حل کرد بنابراین قبل از هرگونه اقدام تخصصی و پیچیده ابتدا موارد زیر را امتحان کنید.

  1. یک بار گوشی خود را خاموش روشن کنید.
  2. چنانچه مشکل همچنان پابرجا بود چند بار اینترنت گوشی خود را از حالت وای فای به داده خود گوشی تغییر داده و دوباره به حالت وای فای برگردانید.
  3. قسمت Settings > Network and Internet در گوشی خود مراجعه کنید. ممکن است نام این قسمت بسته به دستگاه تلفن همراه شما متفاوت باشد.
  4. وای فای گوشی خود را به مدت ۳۰ ثانیه خاموش و سپس روشن کنید. ممکن است این راهکار ساده مشکل اتصال به وای فای را حل کند.
  5. در بعضی موارد ممکن است حافظه گوشی شما پر شده باشد و این عدم اتصال صرفاً به دلیل نبود فضای خالی در گوشی شما باشد.

در صورتی که پنج مورد بالا را امتحان کرده و هنوز گوشی شما به وای فای متصل نمی‌شود موارد تخصصی زیر را امتحان کنید:


حالت هواپیمای گوشی خود را روشن و خاموش کنید

در برخی موارد شاید سیگنال خود گوشی مانع اتصال دستگاه اندرویدی شما به وای فای گردد، بنابراین روشن کردن حالت هواپیما گوشی به مدت ۳۰ ثانیه و سپس خاموش کردن آن و تلاش مجدد برای اتصال به وای فای ممکن است مشکل شما را حل کند.

در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی حالت هواپیمای گوشی قسمت در پنل اعلان‌ها قابل مشاهده است تنها کاری که باید بکنید این است که پنل اعلان‌ها را باز کرده و گزینه حالت هواپیما را روشن کنید.
همچنین می‌توانید به قسمت Settings > Network and Internet مراجعه نموده و حالت هواپیما را در این قسمت فعال نمایید.


یک بار دیگه تلاش کنید تا به وای فای وصل شوید

یکی دیگر از راه حل‌های این مشکل می‌تواند پاک کردن اطلاعات وای فای فعلی از گوشی اندرویدی و تلاش مجدد برای اتصال باشد .بدین منظور مراحل زیر را دنبال کنید.
۱) به قسمت تنظیمات (Setting) رفته و سپس بر روی شبکه و اینترنت یا وایرلس (Networks and Internet) (متناسب با دستگاه خود) کلیک کنید.

۲) سپس انگشت خود را برای چند ثانیه بر روی نام وای فای نگه دارید. بر روی گزینه Forget کلیک کنید.

۳) سپس برای باری دیگر بر روی نام وای فای کلیک نموده و رمز وای فای خود را وارد کنید.

در صورتی که پس از طی مراحل فوق هنوز موفق نشدید تا به وای فای متصل گردید. راه حل زیر را امتحان نمایید.


آپدیت گوشی فراموش نشه!

به یاد داشته باشید که آپدیت مداوم گوشی می‌تواند، باگ‌ها و مشکلات نرم‌افزاری گوشی شما را حل کند. در صورتی که شرکت تولیدکننده گوشی گزینه‌ای را برای آپدیت گوشی در نظر گرفته باشد، بلافاصله گوشی خود را آپدیت کنید. ممکن است با این کار مشکل اتصال گوشی شما به وای فای حل شود.

چگونه گوشی خود را آپدیت کنیم؟

قسمت Settings > System > System Update مراجعه نمایید. حتی اگر به تازگی گوشی خود را آپدیت کرده‌اید می‌توانید بر روی گزینه، Check for updates کلیک کنید. پس از اینکه گزینه Check for updates را زدید در صورتی که آپدیت فعالی برای شما موجود بود می‌توانید گوشی خود را به شارژ وصل کرده و آپدیت گوشی خود را آغاز نمایید.


یک وای فای دیگه رو هم امتحان کنید

به خاطر داشته باشید که ممکن است اتصال گوش شما به وای فای مشکلی نداشته باشد، بلکه این مشکل اتصال از خود سیستم وای فای نشد گرفته باشد. از این رو بهتر است وای فای دیگری را نیز امتحان کنید.
در صورتی که گوشی شما بدون هیچ مشکلی به سیستم وای فای جدید متصل گردید، در این صورت می‌توان نتیجه گرفت که مشکل اصلی از سیستم وای فای بوده است. در صورتی که با چنین مواردی روبرو شدید. با پشتیبانی شرکت سرویس دهنده وای فای خود تماس گرفته و از آن‌ها بخواهید تا مشکل وای فای شما را حل کنند.


یک بار مودم خود را خاموش روشن کنید

یکی دیگر از راه حل‌های ساده برای حل مشکل گوشی تلفن همراه به سیستم وای فای خاموش و روشن کردن مودم وای فای است. با این کار کد آی پی شما تغییر پیدا کرده و ممکن است گوشی به وای فای متصل گردد.
در این قسمت خاطرنشان می‌سازیم که برای ریست سیستم وای فای خود راهنمای مودم خود را مطالعه کنید، زیرا مودم‌های مختلف روش‌های متفاوتی برای ریست کردن را دارا می‌باشند.


تنظیمات شبکه خود را تغییر دهید

در صورتی که تمامی شیوه‌های بالا را امتحان کردید و هنوز موفق به اتصال گوشی خود به سیستم وای فای نشدید. سعی کنید تا تنظیمات وای فای با بلوتوث خود را ریست نمایید.
در این منظور به قسمتSettings > System > Reset Options > Reset WiFi, mobile, and Bluetooth مراجعه نمایید. با مراجعه به این گزینه شما صرفاً تنظیمات بلوتوث وای فای خود را ریست می‌کنید. سپس برای اتصال دوباره به سیستم وای فای تلاش نمایید. این روش به احتمال زیاد مشکل اتصال شما به وای فای را حل خواهد نمود.


آخرین قدم، برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه

در صورتی که تمامی روش‌های بالا را به دقت مطالعه امتحان نمودید. و همچنان موفق به اتصال گوشی خود به سیستم وای فای نشده‌اید. در این صورت پیشنهاد ما بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه است، البته باید به خاطر داشته باشید تا از اطلاعات گوشی خود فایل پشتیبان تهیه نمایید.
بنابراین در ابتدا از نرم‌افزاری در زمینه تهیه فایل پشتیبان استفاده نمایید، همچنین می‌توانید از سیستم بکاپ گوگل نیز استفاده نمایید. ولی منظور به قسمت Settings > System > Backup > Backup مراجعه نمایید. علاوه بر مورد فوق می‌توانید گوشی خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر خود متصل کرده و اطلاعات خود را به صورت دستی از حافظه گوشی به حافظه کامپیوتر انتقال دهیم.
برای بازگرداندن گوشی خود به تنظیمات کارخانه، به قسمت Settings > System > Reset Options رفته، سپس بر روی گزینه Delete all data (factory reset) کلیک نمایید. بعد از اتمام مراحل فوق می‌توانید وارد حساب گوگل خود شوید و اطلاعات ذخیره شده را بازگردانیم نمایید. شیوه فوق یکی از کاراترین راه حل‌های مشکل اتصال گوشی‌های اندروید به وای فای است.


بیایید مرور کنیم

در این مقاله سعی بر آن شد تا راه حلی برای مشکل اتصال گوشی‌های اندروید به سیستم وای-فای ارائه گردد اگر نظر خودم را بخواهید قبل از هرکاری مودم خود را روشن خاموش کرده یا ریست نمایید به احتمال زیاد انجام این کار مشکل شما را حل خواهد بود.

البته در بعضی از موارد مشکل از تلفن همراه نبود بلکه از ارائه‌کننده سرویس اینترنت می‌باشد. در این صورت تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که صبر کنید تا مشکل ارائه اینترنت حل گردد. یا اینکه می‌توانید از سرویس دهنده خود گلایه کنید.

در صورتی که تمامی موارد را امتحان کردید و مشکل شما حل نشد بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه تنها راه حل باقی مانده برای شما است. فقط به خاطر داشته باشید برای این منظور ابتدا از تمامی اطلاعات مهم گوشی خود فایل پشتیبان تهیه نمایید.

سجاد حیدری نهر

دیگران نوشتند ما خواندیم، ما بنویسیم دیگران بخوانند!!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها