ورود به جانویس

۱۰ افزونه برای گرفتن اسکرین شات (سریع و راحت)

افزونه اسکرین‌شات
افزونه اسکرین‌شات

اسکرین‌شات سریع‌ترین راه برای به اشتراک گذاشتن صفحه‌نمایشتان با بقیه افراد است. اگرچه ابزارهای زیادی برای گرفتن عکس از صفحه‌نمایش وجود دارد اما اگر سروکار شما بیشتر با مرورگرها است، بهترین گزینه پیداکردن یک افزونه (اکستنشن) عالی برای این کار است.

در این مقاله ۱۰ افزونه اسکرین‌شات در مرورگرهای مختلف را که به‌هیچ‌عنوان مهم نیست که کدام یک از مرورگرهایFirefox ،Chrome ،Opera یا Edge باشد را برایتان لیست کرده‌ایم. با توجه به اینکه هر افزونه، ویژگی‌های متفاوتی دارد؛ بنابراین کافی است نگاهی به لیست بیندازید و ببینید که کدام یک به دردتان می‌خورد.


۱. Fireshot

Fireshot در مرورگرهای محبوب مانند کروم، فایرفاکس، اپرا و اج، ویرایش‌های سریع مانند اضافه‌کردن و حاشیه‌نویسی را انجام می‌دهد. با استفاده از این افزونه شما می‌توانید در این مرورگرها، تصاویر را به عنوان یک فایل PDF یا عکس ذخیره کنید و همچنین می‌توانید آنها را بلافاصله در صفحات وب آپلود کنید و به اشتراک بگذارید.

افزونه Fireshot در مرورگرهای Opera ،Chrome ،Firefox، و Edge کار می‌کند.

افزونه اسکرین‌شات

۲. Awesome screenshot

Awesome screenshot یک افزونه اسکرین‌شات است که می‌توانید با آن عکس‌های خود را مستقیماً در سرورهایش ذخیره کنید و آنها را بعداً در هر جا که خواستید به اشتراک بگذارید. با این افزونه می‌توانید حاشیه‌نویسی کنید، هر قسمتی را که نخواستید حذف کنید و بعد از تغییرات، تصاویر را مستقیماً به اشتراک بگذارید. این افزونه تنها در مرورگر کروم استفاده می‌شود.

افزونه اسکرین‌شات

۳. Full Web Page Screenshots

یکی از افزونه‌های فایرفاکس که به شما کمک می‌کند تا از صفحات دسکتاپ و وب، اسکرین‌شات کامل بگیرید و این تصاویر را به‌عنوان تصویر یا PDF ذخیره کنید، Full Web Page Screenshots نام دارد. شما می‌توانید با این افزونه اسکرین‌شات هر چیزی که خواستید را با یک کلیک ضبط کنید و تصاویر را چاپ، حاشیه‌نویسی، ویرایش، ایمیل و آپلود کنید. افزونه Full Web Page Screenshots تنها با فایرفاکس کار می‌کند.

افزونه اسکرین‌شات

۴. Full Page Screenshot

افزونه دیگری برای اسکرین‌شات که به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویر را به‌صورت PNG ذخیره کنید، افزونه Full Page Screenshot است. با استفاده از این افزونه می‌توانید کل یا بخشی از صفحه وب را ثبت کنید. این افزونه فقط در مرورگر کروم کار می‌کند.

افزونه اسکرین‌شات

۵. Screen Capture

Screen Capture یک افزونه اسکرین‌شات در مرورگر کروم است که به شما این امکان را می‌دهد که یا از کل صفحه یا فقط بخشی از آن عکس بگیرید. شما با استفاده از این ابزار می‌توانید اسکرین‌شات‌ها را ویرایش کنید و در قالب‌های PNG ،PDF یا JPEG ذخیره کنید.

علاوه بر این؛ اسکرین‌شات‌های گرفته شده را می‌توان در کلیپ‌بورد کپی کرد و برای استفاده بیشتر در هر برنامه یا در شبکه‌های اجتماعی جای‌گذاری کرد. افزونه Screen Capture تنها در مرورگر کروم کار می‌کند.

افزونه اسکرین‌شات

۶. NinjaCapture

افزونه NinjaCapture روش‌های سفارشی ضبط صفحه‌نمایش را به کاربران ارائه می‌دهد. در واقع با استفاده از این افزونه اسکرین‌شات، شما می‌توانید هر تعداد که می‌خواهید اسکرین‌شات بگیرید و آنها را در هر پلتفرمی که خواستید به اشتراک بگذارید.

با استفاده از این افزونه می‌توانید به‌راحتی اسکرین‌شات‌های خود را با هرکسی به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید حریم خصوصی عکس‌های خود را با استفاده از پین یا رمز عبور مدیریت کنید.

افزونه اسکرین‌شات

۷. Nimbus Screenshot

افزونه Nimbus Screenshot یک افزونه اسکرین‌شات با چند ویژگی خاص در کروم است. با این افزونه شما می‌توانید با یک کلیک از کل صفحه یا فقط از هر قسمت که می‌خواهید اسکرین‌شات بگیرید. همچنین ویژگی‌های ویرایش و حاشیه‌نویسی نیز در آن موجود است. جدا از اسکرین‌شات‌ها، می‌توانید از Nimbus Screenshot برای ضبط صفحه یا به عنوان webcam (یا هر دو) نیز استفاده کنید. فیلم‌های ضبط‌شده را نیز می‌توان مستقیماً از طریق خود افزونه ویرایش کرد.

Nimbus Screenshot نیز فقط در کروم کار می‌کند.

افزونه اسکرین‌شات

۸. Lightshot

Lightshot یک افزونه اسکرین‌شات ساده برای کروم است. این افزونه یکی از سریع‌ترین راه برای گرفتن اسکرین‌شات باکیفیت بالا و قابل ویرایش از کل یا جزئی از صفحه است.

با این افزونه می‌توانید اسکرین‌شات‌ها را در رایانه‌تان ذخیره کنید، آن‌ها را در کلیپ‌بورد کپی کنید و همچنین در هرجایی که خواستید به اشتراک بگذارید. همچنین گزینه‌ای برای جستجوی اسکرین‌شات‌های مشابه با اسکرین‌شات‌هایی که با این افزونه گرفته‌اید، وجود دارد. افزونه Lightshot تنها در مرورگر کروم کار می‌کند.

افزونه اسکرین‌شات

۹. Clipular

افزونه Clipular یک افزونه پیشرفته تصویربرداری از صفحه‌نمایش است که به شما این امکان را می‌دهد با یک کلیک ساده از هر قسمت از صفحه‌ نمایش خود و یا کل صفحه عکس بگیرید. اما، بر خلاف سایر افزونه‌های ضبط صفحه، لینک منبع، عنوان ساخته‌شده و متن را همراه با اسکرین‌شات نیز ضبط می‌کند.

با این افزونه می‌توانید اسکرین‌شات‌ها را drag & drop کنید و در ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید لینک رمزگذاری شده را مستقیماً پس از گرفتن اسکرین‌شات، جای‌گذاری کنید و علاوه بر این گزینه‌ای برای حاشیه‌نویسی، فایل‌بندی و سرچ اسکرین‌شات‌ها وجود دارد.

Clipular برای مرورگر کروم کار می‌کند.

افزونه اسکرین‌شات

۱۰. GoFullPage

همان‌طور که از نام GoFullPage مشخص است این افزونه اسکرین‌شات در کروم برای گرفتن اسکرین‌شات از کل صفحه است. برخلاف برخی از اکستنش‌های تصویربرداری از صفحه که به شما اجازه نمی‌دهند عکس کل صفحه را بگیرید، این افزونه اسکرین‌شات این کار را با اطمینان انجام می‌دهد.

این افزونه با بهره‌مندی از فناوری ضبط صفحه‌نمایش به صورت پیشرفته، می‌تواند به‌راحتی صفحات شلوغ (از جمله عناصر قابل پیمایش و فریم‌های تعبیه شده در صفحه) را مدیریت کند. همچنین می‌توانید اسکرین‌شات‌ها را در افزونه GoFullPage ویرایش یا حاشیه‌نویسی کنید.

افزونه اسکرین‌شات

به عنوان حسن ختام این مقاله دو افزونه کاربردی دیگر هم برایتان ذکر کرده‌ایم:

افزونه اول: Webpage Screenshot

افزونه Webpage Screenshot به شما این امکان را می‌دهد که از کل صفحه وب اسکرین‌شات باکیفیت بالا بگیرید. در واقع شما می‌توانید از هر صفحه وب تنها با یک کلیک و بدون نگرانی در مورد مجوزهای اسکرین‌شات از برخی از صفحات وب عکس بگیرید.

این ابزار به شما کمک می‌کند که بسته به نحوه نمایش محتوا در صفحه وب، هم به‌صورت عمودی و هم به‌صورت افقی اسکرین‌شات بگیرید. می‌توانید اسکرین‌شات‌های گرفته شده را در رایانه خود ذخیره کنید، آنها را مستقیماً چاپ کنید و یا در پلتفرمی به اشتراک بگذارید.

Webpage Screenshot در کروم کار می‌کند.


افزونه دوم: Screenshotting

افزونه Screenshotting ابزاری برای ضبط صفحات وب است که به شما کمک می‌کند تا از هر صفحه وب، اسکرین‌شات کامل و با کیفیت بگیرید. جدای از آن، شما همچنین می‌توانید از یک قسمت خاص از صفحه وب نیز اسکرین‌شات بگیرید.

با این افزونه اسکرین‌شات می‌توانید قبل از ذخیره کردن اسکرین‌شات آن را به صورت پیش‌نمایش ببینید و اگر خطایی وجود داشت، می‌توانید مجدداً عکس بگیرید. اسکرین‌شات‌های گرفته شده را می‌توان در PDF ،PNG، و JPEG ذخیره کرد.

Screenshotting نیز فقط در کروم کار می‌کند.

افزونه اسکرین‌شات

نتیجه گیری:

حالا که با افزونه‌های اسکرین‌شات در مرورگرهای مختلف آشنا شده‌اید می‌توانید به‌راحتی با نصب این افزونه‌ها از قسمت اکستنشن‌های مرورگرتان به‌راحتی از صفحات وب خود اسکرین‌شات بگیرید و در وقت خود صرفه‌جویی کنید.

تجربه شما از استفاده از افزونه اسکرین‌شات چیست؟ آیا افزونه کاربردی دیگری برای این کار می‌شناسید؟ ما منتظر پاسخ‌هایتان به این سؤالات هستیم لطفاً نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها