ورود به جانویس

۲ روش آسان برای تمیز کردن شارژر موبایل

2 روش برای تمیز کردن شارژر موبایل
2 روش برای تمیز کردن شارژر موبایل

اگر شارژر موبایل شما خوب کار نمی‌کند، ممکن است نوک آن کثیف یا خورده شده باشد. خوشبختانه، با چند وسیله خانگی، امکان تمیزکردن شارژر موبایل خود را به‌راحتی دارید، تا بتواند دوباره مثل روز اول کار کند. این مقاله به شما یاد می‌دهد که چگونه آلودگی‌ها را در نوک شارژر موبایل خود پاک کنید.


روش اول: شارژر خود را با الکل تمیز کنید.

تمیز کردن شارژر موبایل

۱. یک گوش‌پاک‌کن را به الکل آغشته کنید و یا با یک خلال دندان و یک حوله، جرم‌ها و آلودگی‌ها را از شارژر خود جمع‌آوری کنید. به‌احتمال زیاد این وسایل را در خانه داشته باشید، اما اگر ندارید زیاد مهم نیست چون احتمالاً همه آنها را در فروشگاهی در محل خود پیدا کنید.


۲. گوش‌پاک‌کن را به الکل آغشته کنید. از الکل با بالاترین درصد الکلی استفاده کنید. بالاترین درصد الکل در حالت ایده‌آل، ۹۹٪ خواهد بود

درصد کم الکل به این معنی است که آب بیشتری در محلول الکل وجود دارد که می تواند شارژر شما را خراب کند.


تمیز کردن شارژر موبایل

۳. نوک شارژر را با گوش‌پاک‌کن مالش دهید. هنگام تمیزکردن نوک شارژر، از اعمال فشار زیاد نترسید.

اغلب، شارژرهایی که به دلیل خوردگی از کار می‌افتند، دارای پین پنجم طلایی هستند (نوک فلزی زیر عایق سفید مشاهده می‌شود). این قوی‌ترین نقطه برای اتصال شارژر موبایل با جریان الکتریسیته است، پس حتماً آن را تا جایی که می‌توانید تمیز کنید.


تمیز کردن شارژر موبایل

۴. نوک شارژر را با خلال دندان پاک کنید. پس از استفاده از گوش‌پاک‌کن، ممکن است برخی آلودگی‌ها روی نوک شارژر شما باقی بماند. از خلال دندان برای ازبین‌بردن هرگونه باقی‌مانده یا زنگ‌زدگی استفاده کنید و درعین‌حال مراقب اتصال‌دهنده‌های طلایی آن هم باشید.

اگر به کانکتور یا اتصال‌دهنده طلایی موبایل شما آسیب برسد، شارژر برای همیشه از کار می‌افتد، بنابراین خیلی محکم هم آن را خراش ندهید!


تمیز کردن شارژر موبایل

۵. سپس شارژر موبایل را خشک کنید. پس از خشک‌کردن شارژر با حوله، دو تا سه دقیقه صبر کنید تا مطمئن شوید که مایعی روی آن باقی نمانده است.


تمیز کردن شارژر موبایل

۶. شارژر موبایل را به گوشی خود وصل کنید. اگر گوشی شما شروع به شارژ شدن کرد، شما با موفقیت شارژر خود را تمیز کرده‌اید! در غیر این صورت، اگر شارژر همچنان کار نمی کند و نوک آن همچنان خورده است، یک‌بار دیگر آن را تمیز کنید.


روش دوم: شارژر خود را با جوش شیرین و سرکه سفید تمیز کنید.

تمیز کردن شارژر موبایل

۱. گوش‌پاک‌کن، آب، جوش شیرین، صابون مایع، سرکه سفید یا آب‌لیمو، خلال دندان، حوله و شارژر خود را فراهم کنید. اینها لوازمی هستند که تقریباً در همه خانه‌ها به‌راحتی پیدا می‌شود.


تمیز کردن شارژر موبایل

۲. نوک شارژر را با آب و صابون چرب کنید. گوش‌پاک‌کن را با مقداری صابون در مقداری آب گرم آغشته کنید، سپس نوک شارژر را به‌آرامی به هر طرف بمالید. این کار باعث می‌شود چربی باقی‌مانده از دستان شما پاک شود.

اگر مطمئن نیستید از چه صابونی استفاده کنید، مواد شوینده ظرف‌شویی یا صابون دستی برای این کار بسیار مناسب هستند.


تمیز کردن شارژر موبایل

۳. آب، جوش شیرین و سرکه سفید یا آب‌لیمو را با هم مخلوط کنید. می‌توانید نصف فنجان آب، یک قاشق‌چای‌خوری جوش شیرین و یک قاشق‌چای‌خوری سرکه سفید یا آب‌لیمو را اندازه بگیرید. دقت کنید آب گرم برای این کار بهتر است، اما اگر با آب سرد هم‌کار کردید، مشکلی نیست.


تمیز کردن شارژر موبایل

۴. نوک شارژر را با محلول جوش شیرین بشویید. دومین گوش‌پاک‌کن خود را در محلولی که درست کردید فرو کنید، سپس کانکتور شارژر موبایل را تمیز کنید. از اعمال فشار و تمیزکردن آن برای چند دقیقه نترسید، زیرا این کار برای ازبین‌بردن رسوبات سخت‌تر ضروری است.

شارژرهایی که به دلیل خوردگی از کار می‌افتند، اغلب مقدار قابل‌توجهی رسوبات روی پین طلایی پنجم جمع می‌شوند (وقتی با نوک فلزی زیر عایق سفید مشاهده می‌شود). این قوی‌ترین مدار است، پس حتماً آن را تا جایی که می‌توانید تمیز کنید.


تمیز کردن شارژر موبایل

۵. آلودگی و خوردگی را با خلال دندان پاک کنید. برای نقاطی که جرم‌ها سفت‌تر هستند، نوک شارژر را به‌آرامی با خلال دندان تمیز کنید. مراقب باشید به پین‌های طلایی آسیب نرسانید، در غیر این صورت شارژر شما برای همیشه از کار می‌افتد!


تمیز کردن شارژر موبایل

۶. نوک شارژر را با آب تمیز کنید. آخرین گوش‌پاک‌کن خود را در آب گرم فرو کنید و دو طرف شارژر را یک‌بار دیگر بمالید تا محلول جوش شیرین که شاید در آن باقی مانده باشد، خارج شود.

نوک شارژر خود را با آب تمیز نکنید! اگر در محفظه کابل نشتی وجود داشته باشد، شارژر را خراب می‌کند.


تمیز کردن شارژر موبایل

۷. شارژر را خشک کنید. سر شارژر موبایل را با یک حوله خشک کنید، سپس دو تا سه دقیقه صبر کنید تا مطمئن شوید که کاملاً خشک شده است.


۸. شارژر را به گوشی خود وصل کنید. اگر تلفن شما شروع به شارژ شدن کرد، به درستی شارژر موبایل خود را تمیز کرده‌اید! در غیر این صورت، اگر همچنان خوردگی روی شارژر مشاهده کردید، یک‌بار دیگر آن را تمیز کنید.


نکات مهم برای تمیز کردن شارژر موبایل:

اگر شارژرهای دیگری را امتحان کرده‌اید و کار نمی‌کنند یا به‌سرعت خورده می‌شوند، ممکن است مشکل از پورت شارژ گوشی شما باشد. چنانچه شارژ موبایل را تمیز کردید و نتیجه‌ای برای اتصال آن با برق نداد؛ حتماً برای تعمیرات با نمایندگی موبایلتان تماس بگیرید.

هنگام تمیزکردن نوک شارژر، سعی کنید از خم شدن بیش از حد سیم‌های شارژر خودداری کنید. در غیر این صورت، ممکن است شکسته شوند یا از محفظه کانکتور جدا شوند.

امیدرواریم این مقاله به شما در روش صحیح تمیز کردن موبایلتان کمک کرده باشد. حالا نوبت شماست که بگویید، آیا روش دیگری برای تمیز کردن شارژر موبایل می‌دانید؟ اگر جوابتان بله است! حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها