ورود به جانویس

آموزش نرم‌افزار نوشن Notion [سریع و آسان]

Notion
Notion

آیا در تلاش برای یادگیری نرم‌افزار نوشن برای مدیریت کارهای شغلی و شخصی خود هستید؟ پس جای درستی آمده‌اید؛ چون مؤثرترین راه‌ها برای یادگیری این ابزار قدرتمند و ساده کردن گردشکار خود را در این مقاله جانویس یاد خواهید گرفت.

درست است که هیچ راه سریعی برای یادگیری یک نرم‌افزار جدید وجود ندارد؛ اما باید بگوییم، هنگام یادگیری Notion، روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به تجربه‌ای بهتر از آن استفاده کنید و این نرم‌افزار را خیلی سریع یاد بگیرید. پس بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.


۱. با کار کردن، Notion را یاد بگیرید

گاهی اوقات بهترین راه برای یادگیری موارد جدید این است که از طریق دنبال‌کردن آموزش‌ها یا راهنماها وارد شوید. خواه از Notion برای یادداشت‌برداری سازماندهی شده یا ترسیم مراحل کار استفاده می‌کنید، منابعی را جستجو کنید که به بهترین وجه با کاری که می‌خواهید انجام دهید مطابقت داشته باشند، بنابراین نتیجه چیزی است که می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

آموزش نوشن

همان‌طور که آموزش‌ها را دنبال می‌کنید، نگران بی‌نقص بودن صفحات خود نباشید. در عوض، روی اصول اولیه تمرکز کنید و با استفاده از اطلاعاتی که در مقابل شما قرار دارد، با ابزارها راحت باشید. سپس، می‌توانید وارد نرم‌افزار شوید و ویرایش کنید یا موارد اضافی اضافه کنید.

وب‌سایت Notion یک کتابخانه منابع گسترده با همه چیز از آموزش گرفته تا وبینار ارائه می‌دهد. همچنین انجمن‌های Notion وجود دارند که می‌توانید به آنها بپیوندید و در آنجا بتوانید نکاتی را بیابید.


۲. با آزمایش کردن، Notion را یاد بگیرید

راه دیگر برای یادگیری Notion این است که یکی از الگوهای متعدد آن مانند تقویم محتوا را بگیرید و با آن آزمایش کنید. از آنجایی که Notion مانند سایر نرم‌افزارهای مدیریت پروژه، همراه با یک واژه‌پرداز اولیه، کار می‌کند، اگر نمی‌خواهید نکاتی را بخوانید، ممکن است برخی از دانش‌های مورد نیاز را  خودتان بلد باشید.

تقویم محتوایی notion

همچنین این سایت کمک می‌کند تا بفهمید که می‌خواهید صفحه شما چگونه به نظر برسد. برای مثال، می‌خواهید یک تقویم محتوا ایجاد کنید، بنابراین الگو را بارگیری می‌کنید، اما قبل از اینکه شروع به کلیک‌کردن و ایجاد تغییرات کنید، آنچه را که می‌خواهید اضافه کنید، ویرایش کنید یا بردارید، به‌صورت یک دموی اولیه تماشا می‌کنید تا آن را متعلق به خودتان کنید.


۳. استفاده از رفرنس‌ها را در Notion بیاموزید

درست مانند نحوه استفاده طراحان از منابع مختلف برای چیدمان و قراردادن آنها در  یک صفحه، مفهومی را پیدا کنید که الهام‌بخش شما باشد و ببینید آیا می‌توانید آن را دوباره ایجاد کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از موتور جستجوی مورد علاقه‌تان، وب‌سایت Notion و انجمن‌های اختصاص‌داده‌شده به نرم‌افزاری که می‌خواهید در رسانه‌های اجتماعی به آنها بپیوندید، ایده‌های زیادی پیدا کنید.

یک مانع رایج برای مبتدیان آموزش Notion این است که به‌سادگی می‌توانید کارهای زیادی با آن انجام دهید. نگاه‌کردن به آنچه که دیگران ایجاد می‌کنند راهی عالی برای ایده گرفتن از آن است، و همچنین از تصمیم‌گیری‌های اشتباهی مانند انتخاب یک چیدمان یا ویژگی‌هایی که باید استفاده نکنید، اجتناب می‌کنید.

آموزش نوشن

هنگامی که صفحه را دوباره ایجاد کردید، از مهارت‌های جدید خود برای افزودن موارد اضافی استفاده کنید. اگر در هرجایی از مسیر گیر کردید، سؤال خود را در موتور جستجو وارد کنید یا برای پاسخ به کتابخانه منابع Notion مراجعه کنید.


۴. صفحات Notion خود را ساده و هدفمند نگه دارید

شاید در ابتدای کار به‌راحتی می‌توان از پایگاه‌داده‌ها، ویژگی‌ها و همه امکانات Notion غافل ماند؛ اما همان‌طور که با این نرم‌افزار بیشتر کار می‌کنید و به طور منظم از آن استفاده می‌کنید، متوجه خواهید شد که برخی از موارد اضافی هستند.

پس چرا کارهای اضافی را رها نکنید و با اصول اولیه شروع نکنید؟ قبل از ایجاد یک صفحه یا پایگاه‌داده جدید، هدف اصلی آن را در نظر بگیرید و فقط آنچه را که نیاز دارید اضافه کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر یک پایگاه‌داده برای ردیابی تراکنش‌های ماهانه خود ایجاد می‌کنید، ممکن است وسوسه‌انگیز باشد که یک ستون تاریخ اضافه کنید. اما اگر هدف شما فقط این است که ببینید در مجموع چقدر و در کدام دسته‌ها هزینه کرده‌اید، پرکردن تاریخ هر تراکنش تنها یک مرحله اضافه است.

هنگام استفاده از هر نرم‌افزار مدیریت پروژه، اگر مراحل زیادی دارید که بیهوده به نظر می‌رسند، اصطکاک زیادی در یادگیری‌تان ایجاد می‌کند.

الگوی Notion’s To-do List نمونه‌ای عالی از حداقل و درعین‌حال موارد مؤثر است. این یک پایگاه‌داده واحد با چهار ستون برای نام وظیفه، تاریخ سررسید، واگذارنده و یک چک‌لیست ساده به‌عنوان ردیاب وضعیت است.

یادگیری نوشن

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که می‌توانید از Notion استفاده کنید و همچنان بدون دانستن چیزی در مورد API آن، ادغام آن با هر برنامه یا نرم‌افزار دیگر یا استفاده از ویجت‌ها، تجربه کاملی را داشته باشید.


۵. هنگام یادگیری Notion صبور باشید

پس از دستیابی به Notion اگر مشکلی وجود دارد، می‌توانید به عقب برگردید و بعداً موارد را ویرایش یا اصلاح کنید.

همچنین لازم نیست عجله کنید یا یک سری‌کار اضافی انجام دهید. وقت خود را صرف یادگیری Notion کنید و برنامه‌ریزی کنید که می‌خواهید با نرم‌افزار چه کاری انجام دهید، و ابزارها را در حین ایجاد صفحات خود یاد بگیرید.


۶. راه‌های جدیدی برای استفاده از Notion کشف کنید

یادگیری Notion

 Notion از نظر فنی یک نرم‌افزار یادداشت‌برداری و مدیریت پروژه است، اما واقعاً خیلی بیشتر از این موارد کارایی دارد. برای استفاده حداکثری از این نرم‌افزار، سعی کنید راه‌های مختلف را بررسی کنید. در اینجا فهرستی از تنها برخی از روش‌هایی که می‌توانید از Notion استفاده کنید آمده است:

  • با استفاده از ویژگی Notion’s Share to web یک صفحه وب بدون کد ایجاد کنید، یک راه‌حل عالی برای کسانی که به یک وب‌سایت سریع و بدون حاشیه نیاز دارند.
  • یک رزومه آنلاین برای به اشتراک گذاشتن مهارت‌ها و تخصص خود با کارفرمایان یا مشتریان بالقوه تهیه کنید.
  • اهداف خود را تنظیم و ردیابی کنید تا آنها را ترسیم کنید و در مسیر خود بمانید. به‌خاطر داشته باشید که می‌توانید از Notion در دستگاه‌های خود، از دسکتاپ گرفته تا تلفن هوشمندتان، استفاده کنید.
  • ایجاد یک برنامه برای کار یا سرگرمی که می‌توانید با استفاده از ویژگی‌های Notion’s Share به‌صورت آنلاین یا با گروهی از دوستان خود به اشتراک بگذارید.
  • صفحات عمومی بسازید تا اخبار، رویدادها یا هر چیز دیگری را به اشتراک بگذارید.

یادگیری Notion را فراموش نکنید

مانند هر چیز دیگری، یادگیری Notion نیز نیازمند تمرین و صبر است. اگر شما فردی هستید که از دنبال کردن مراحل یا دستورالعمل‌ها نفع بهتری می‌برید، پیدا کردن یک آموزش برای صفحه‌ای که می‌خواهید بسازید احتمالاً بهترین مسیر است.

اگر روش ساده‌تری را ترجیح می‌دهید، سعی کنید الگوهای آماده را آزمایش کنید یا صفحه‌ای را از ابتدا بر اساس رفرنس‌ها بسازید. هر راهی را که برای یادگیری Notion انتخاب کنید، منابع زیادی برای کمک به شما در این راه خواهد بود.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری Notion کمک زیادی کرده باشد. لطفاً نظراتتان را با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها