ورود به جانویس

۳ روش آسان برای نصب گلس گوشی

نصب گلس گوشی
نصب گلس گوشی

آیا شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید از صفحه‌نمایش گوشی خود محافظت کنید؛ اما از حباب‌های هوا زیر گلس هم متنفر هستید؟ در این مقاله جانویس همه چیزهایی که باید در مورد نحوه صحیح استفاده از محافظ صفحه بدانید را برایتان آورده‌ایم، پس با ما همراه باشید.

محافظ صفحه برای بسیاری از ما ضروری است؛ زیرا وقتی که چند میلیون تومان برای یک گوشی هوشمند با صفحه‌نمایش مدرن خرج می‌کنید، بنابراین عاقلانه است که از سرمایه خود محافظت کنید. اما خب، اگر این کار را به‌درستی اعمال نکنید، محافظ‌های صفحه می‌توانند حباب‌های آزاردهنده‌ای ایجاد کنند که روشی را که قرار است از آنها محافظت کنند، خراب می‌کند.

برای کمک به نصب یک روکش بی‌عیب، در ادامه  نحوه استفاده از محافظ صفحه بدون حباب آورده شده است.


هر آنچه برای استفاده از گلس گوشی نیاز دارید!

مواد موردنیاز شما بستگی به روشی دارد که برای استفاده از محافظ صفحه انتخاب می‌کنید، و چند مورد وجود دارد. برخی از افراد فقط محافظ صفحه را روی آن می‌زنند. بااین‌حال، معمولاً این همان چیزی است که باعث ایجاد حباب می‌شود. صرف‌نظر از اینکه تصمیم دارید چه کاری انجام دهید، چندین روش وجود دارد که همیشه برای استفاده از محافظ صفحه به آن نیاز خواهید داشت، به‌خصوص اگر می‌خواهید محافظ صفحه را بدون حباب اعمال کنید!

  • تلفن/تبلت بدون کیس
  • منطقه تمیز، مسطح و بدون گردوغبار
  • پارچه میکرو فیبر
  • صبر

بسته به سلیقه خود، می‌توانید از انگشتان دست یا کارت پلاستیکی مانند کارت اعتباری یا حتی گواهینامه رانندگی خود استفاده کنید. برخی از شرکت‌ها کارتی برای این منظور به همراه محافظ صفحه‌نمایش شما ارسال می‌کنند.


بهترین روش نصب گلس گوشی چیست؟

استفاده از نوار برای نصب محافظ صفحه.

بهترین روش نصب گلس گوشی، استفاده از «چسب نواری» است.

ابتدا محافظ صفحه را باز کنید. مطمئن شوید که سمت درست پایین است (معمولاً با حروف آبی نشان داده می‌شود) و اندازه و شکل محافظ صفحه با تلفن شما مطابقت دارد. اگر نمی‌توانید محافظ صفحه‌نمایش گوشی خود را پیدا کنید، برای مشاوره در مورد ساخت محافظ صفحه‌نمایش سفارشی برای هر دستگاهی به بخش بعدی بروید.

هنگامی که آن را به‌درستی قرار دادید، یک‌تکه نوار به کناری که برچسب آن رو به گوشی باشد، اضافه کنید. بعد، سه‌تکه نوار اضافه کنید: یکی در هر انتها و یکی در وسط.

یک روش بسیار منظم برای تا کردن این نوار زیرگوشی وجود دارد. اگر می‌خواهید این کار را برای هر قطعه به‌صورت جداگانه انجام دهید و مطمئن شوید که نوار تا حدی به کناره تلفن چسبیده است. گوشی را به‌صورت افقی و صاف روی سطح نگه دارید، سپس به‌سرعت آن را به سمت خود بکشید. نوار زیرگوشی تا می‌شود و به قسمت زیرین آن می‌چسبد.

سپس محافظ صفحه را برگردانید و یک‌بار دیگر هم سطح گوشی و هم سطح محافظ صفحه را پاک کنید. سپس، پروسه نصب را شروع کنید.

وقتی گلس گوشی را کنار می‌کشید، حواستان باشد که یکباره آن را پاره نکنید. در عوض، فقط آن را کمی در طول محافظ صفحه بردارید. همان‌طور که آن را درمی‌آورید، به طور مساوی بکشید و با یک کارت یا انگشتان خود، سمت چسب را به صفحه فشار دهید.

اینجاست که باید صبر کنید، فقط کافی است که دقت کنید و زمانی که فرایند را شروع کردید، متوقف نشوید.

استفاده از کارت پلاستیکی برای بیرون آوردن حباب ها از زیر محافظ صفحه.

اکنون، حباب‌هایی خواهید داشت، اما می‌توانید آن‌ها را با انگشتان یا کارت خود بیرون بیاورید، البته دوباره بسته به ترجیحتان. به نظر ما کارت خیلی بهتر کار می‌کند. بااین‌حال، یک تکنیک برای این روش هم وجود دارد.

  • با زاویه به نزدیک‌ترین لبه بیرونی فشار دهید
  • از وسط شروع کنید. حذف آنها سخت‌ترین مرحله است

اکنون تنها کاری که انجام می‌دهید این است که تگ دوم را بگیرید و لایه بالایی محافظ صفحه را به عقب بکشید. سپس آخرین حباب‌ها را جستجو کرده و حذف کنید.


دو روش جایگزین برای نصب گلس گوشی

این دو روش نصب گلس گوشی برای نصب بدون حباب است. بااین‌حال، یکی ساده‌تر است؛ اما ممکن است منجر به یک محافظ صفحه‌نمایش کج شود، درحالی‌که دیگری کمی سخت‌تر است، اما ممکن است منجر به محصول بهتری شود و با محافظ‌های صفحه‌نمایش ضخیم‌تر بهتر عمل کند.

روش End-to-End

این روش بسیار شبیه به روش استفاده از نوار چسب است. تنها تفاوت این است که با این گزینه گلس گوشی، شما یا از بالا یا پایین گوشی (بسته به ترجیح خود) شروع می‌کنید و لایه پایین را کمی جدا می‌کنید. فقط به‌اندازه‌ای که محافظ صفحه را به گوشی بچسبانید.

 گوشی با محافظ صفحه

هنگامی که گلس گوشی به طور ایمن چسبانده شد، به پایین کشیدن لایه زیرین ادامه دهید، درحالی‌که هم‌زمان با فشاردادن انگشت یا کارت اعتباری، قسمت بیشتری از قسمت چسبنده محافظ صفحه نمایان می‌شود. درست مانند روش نوار، مهم است که هر دو را هم‌زمان انجام دهید. سپس بقیه موارد مشابه است، حباب‌ها را بیرون بیاورید، لایه بالایی را جدا کنید و تمام.

نقطه‌ضعف این روش این است که شما اطمینان ندارید که محافظ صفحه روی گوشی ایمن است یا اینکه کاملاً با صفحه‌نمایش شما هماهنگ است. با سه‌تکه نوار، به‌احتمال زیاد حرکت نمی‌کند، اما تنها با چسبیدن بخش کوچکی از محافظ صفحه به گوشی، اگر محکم فشار داده نشود، ممکن است بلغزد.

روش استفاده از آب

این روش کمی متفاوت است، اما به نظر می‌رسد که کار می‌کند. با استفاده از قطره‌چکان یا اپلیکاتور دیگر، چند قطره آب‌روی صفحه‌نمایش گوشی خود بمالید، سپس محافظ صفحه را بمالید. آب بین صفحه‌نمایش و محافظ پخش می‌شود، بنابراین هیچ حبابی ایجاد نمی‌شود.


چگونه خودمان گلس گوشی بسازیم؟

تا کنون، ما به دنبال راه‌هایی برای نصب گلس گوشی خریداری‌شده برای گوشی شما بوده‌ایم. اما شما می‌توانید خودتان گلس گوشی بسازید.

برش محافظ صفحه نمایش سفارشی از یک ورق

مزایا و معایب ساخت گلس گوشی خود

ساخت گلس گوشی کار بیشتری دارد. بااین‌حال، اگر یک گوشی مدل قدیمی ندارید، ممکن است نتوانید محافظ صفحه نمایشی برایش پیدا کنید که دقیقاً با اندازه و شکل صفحه‌نمایش شما مطابقت داشته باشد.

ساخت گلس گوشی مقرون‌به‌صرفه‌تر است، به‌خصوص اگر بیش از یک دستگاه دارید که می‌خواهید از آن محافظت کنید. برای مثال، سه برگه ممکن است فقط چند هزار تومان قیمت داشته باشد، اما هرکدام ممکن است برای یک تبلت و دوگوشی یا حتی یک لپ‌تاپ کوچک به‌اندازه کافی بزرگ باشند.

اندازه‌گیری درست

اول‌ازهمه، اندازه و شکل مناسب محافظ صفحه خود را به دست آورید؟

یک راه نوعی نسخه تغییریافته از روش نوار بالا است. اول، به نوارچسب نیاز دارید، مانند نوار برق. آن را روی حاشیه‌های صفحه‌تان اعمال کنید، نه لزوماً در تمام نقاط. فقط در بالا و پایین خوب است. مقداری فشار وارد کنید و سپس آن را جدا کنید.

نوار باید مقداری چسبنده روی صفحه گوشی شما باقی گذاشته باشد. فیلم را روی آن قرار دهید و آن باقیمانده باید آن را در جای خود نگه دارد، درحالی‌که صفحه‌نمایش خود را روی فیلم ردیابی می‌کنید. سپس، از قیچی یا یک چاقو برای بریدن الگو استفاده کنید.

فراموش نکنید که باقیمانده نوار را از روی صفحه‌نمایش خود تمیز کنید. سپس از یکی از روش‌هایی که در بالا توضیح داده شد برای نصب محافظ صفحه استفاده کنید.

به‌خاطر بسپارید:

  • محافظ صفحه‌نمایش سه‌لایه دارد
  • صفحه تلفن خود را پاک کنید
  • قاب محافظ بیرونی گوشی را بردارید
  • قبل از نصب، گلس گوشی را در کنار خود قرار دهید

کلام آخر

استفاده از گلس گوشی ساده است، اما انجام درست آن می‌تواند مشکل باشد و دستورالعمل‌های همراه کاتالوگ‌ها اغلب مبهم هستند. جای تعجب نیست که بسیاری از ما با آنچه که باید یک کار نسبتاً ساده باشد، را سخت تصور کنیم.

پس سعی کنید این بار که قصد تعویض گلس گوشی خود را دارید، این راهنما را به کار ببرید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها