ورود به جانویس

کدام درخواست‌های اتصال لینکدین را قبول کنیم؟ (و کدام را رد کنیم)

کدام درخواست‌های اتصال لینکدین را قبول کنیم؟ (و کدام را رد کنیم)
کدام درخواست‌های اتصال لینکدین را قبول کنیم؟ (و کدام را رد کنیم)

احتمالا شما هم تجربه بمباران شدن توسط درخواست‌های اتصال لینکدین را داشته‌اید. شما چطور آن‌ها را مدیریت می‌کنید؟ بر چه اساسی درخواست‌ها را قبول و یا رد می‌کنید؟

«گاهی اوقات، شروع به بررسی پروفایل‌ها می‌کنم تا ببینم زمینه‌های کاری فرد با مال من شباهت دارد یا خیر. البته خیلی وقت‌ها بدون هیچ معیاری درخواست‌ها را قبول می‌کنم. اکثر اوقات هم نمی‌دانم باید چه تصمیمی بگیرم و کدام درخواست‌های اتصال در لینکدین را قبول کنم!» این کلمات برای شما هم آشنا هستند؟

اگر شما هم هنوز معیار مشخصی برای قبول یا رد درخواست‌های اتصال لینکدین ندارید، این مقاله برای شماست. ما در اینجا سعی می‌کنیم ملاک‌های اساسی قبول و یا رد درخواست‌های لینکدین را معرفی کنیم:

۱- بدانید از لینکدین چه می‌خواهید.

اتصالات لینکدین همانند درخواست‌های اینستاگرام، که اغلب برای دوستی هستند نیست! نیازی نیست کسانی که در لینکدین به شما درخواست می‌دهند، الزاما دوست یا آشنای شما باشند. درعوض، اتصالات شما در لینکدین باید شامل کسانی باشد که بتوانند به شما در رسیدن به اهداف‌تان کمک کنند.

پس قدم اول این است که بدانید از لینکدین چه می‌خواهید و هدف‌تان چیست. دانستن اینکه برای دستیابی به چه چیزی در لینکدین در حال فعالیت هستید، می‌تواند در انتخاب‌های شما تاثیر مهمی داشته باشد. هم‌چنین این پیام را منتقل می‌کنید که برای کاری که انجام می‌دهید و انتخاب‌های‌تان ارزش قائل هستید.

معمولا سه هدف کلی برای استفاده کاربران از لینکدین وجود دارد:

پیدا کردن شغل

پیدا کردن شغل یکی از اهداف اصلی کاربران لینکدین

اگر شما از لینکدین به عنوان یک بستر برای پیدا کردن کار مورد نظرتان استفاده می‌کنید، پس اتصالات شما هم باید منعکس کننده همین هدف باشد. پیشنهاد می‌کنیم این دو گروه از افراد را بیشتر در اتصالات خود داشته باشید:

  • اولین گروه شامل کسانی می‌شود که در گذشته با آن‌ها کار کرده‌اید و می‌توانند مهارت‌ها و فعالیت‌های شما را تایید کنند.
  • دومین گروه کسانی هستند که شغل‌هایی همانند آنچه که شما به دنبال‌اش هستید دارند. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا پیشنهادات شغلی همانند آن‌ها را پیدا کنید.

یافتن حرفه و تخصص مورد علاقه

یافتن حرفه و تخصص مورد علاقه یکی از اهداف اصلی کاربران در لینکدین

ممکن است هنوز ندانید که قصد دارید چه مسیری را در زندگی پیش ببرید و بین چند گزینه مردد هستید. برای همین یک صفحه لینکدین ساخته‌اید تا با مشاغل مختلف که جز علایق شما هستند، بهتر آشنا شوید.

این نوع شبکه‌سازی خوب پیش می‌رود اگر که بدانید دقیقا دنبال چه نوع تخصص و حرفه‌ای می‌گردید. کسانی را به اتصالات خود اضافه کنید که به شغل آن‌ها علاقه‌مند هستید. فعالیت‌های آن‌ها می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد که متوجه شوید آیا آن صنعت و کارهایی که باید انجام شود با علایق شما سازگار هست یا خیر.

اما در انتخاب اتصال با اینگونه افراد به این نکته توجه داشته باشید که آن‌ها باید در زمینه شغلی‌شان در صفحه لینکدین فعالیت داشته باشند؛ اگر از باغ و بوستان و تفریحات‌شان عکس می‌گذارند، درخواست‌شان را قبول نکنید. هدف اصلی شما در این شبکه‌سازی یادگیری‌ست، بنابراین، صرف داشتن موقعیت شغلی مناسب افراد، نمی‌تواند اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهد. آن‌ها باید در زمینه‌ای که شما به دنبال‌اش هستید فعالیت داشته باشند.

پایه‌گذاری یک اجتماع کوچک

پایه گذاری یک اجتماع در لینکدین از اهداف کاربران

لینکدین یکی از بهترین راه‌ها برای برقراری روابط حرفه‌ای می‌باشد. در این مورد، بهتر است کسانی را به لینکدین خود اضافه کنید که آن‌ها را می‌شناسید و یا می‌توانید با آن‌ها اجتماع خوبی را تشکیل دهید. این افراد می‌توانند شامل کسانی باشند که شغل و یا فعالیتی مشابه با آنچه که شما انجام می‌دهید دارند، می‌توانند افرادی باشند که قبلا با آن‌ها کار کرده‌اید و حتی افرادی باشند که امیدوارید در آینده با آن‌ها فعالیت‌های مشترک داشته باشید.

به طور کلی، افرادی را به اتصالات خود اضافه کنید که واقعا می‌خواهید با آن‌ها در ارتباط باشید. این کار کمی سختگیرانه هست و ممکن است تعداد اتصالات شما خیلی بالا نرود اما می‌تواند بسیار مفید و ارزشمند باشد. یک شبکه کوچک اما مدیریت شده، می‌تواند به شما کمک کند تا فعالیت‌های خود را متمرکز کنید و ارتباطات معنادارتری داشته باشید.

۲- این درخواست‌های اتصال لینکدین را قبول نکنید!

برخی درخواست‌ها در همه حالت تکلیف‌شان مشخص است و پیشنهاد می‌شود آن‌ها را قبول نکنید چرا که ارزشمند نیستند! این درخواست‌ها شامل گروه‌های زیر می‌شوند:

پروفایل خالی

نمونه‌ای از یک پروفایل خالی

اگر با یک پروفایل کامل نشده مواجه شدید، امکان اینکه با یک ربات شبکه‌های اجتماعی سروکار داشته باشید زیاد است. اگر هم این پروفایل ربات نباشد، در بهترین حالت شما با شخصی روبرو شده‌اید که حتی به خود زحمت نداده است که خود را برای دیگران معرفی کند! در این حالت، بهترین کار آن است که آن را نادیده بگیرید و درخواست‌اش را قبول نکنید.

درخواست بدون پیام

درخواست‌های اتصال در لینکدین را با یک متن مخصوص ارسال کنید.

یک اشتباه رایج کاربران لینکدین این است که تصور می‌کنند هرچه تعداد اتصالات‌شان بیشتر باشد، بهتر است. برخی افراد، همه درخواست‌ها را قبول می‌کنند به این امید که تشکیل یک شبکه بزرگ‌تر، موقعیت‌های بیشتری در اختیارشان قرار دهد. اما این عمل خلاف الگوریتم لینکدین می‌باشد و ممکن است لینکدین به اشتباه پروفایل شما را به عنوان یک فید با محتوای بی‌فایده مسدود کند.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید مقاله «آیا لازم هست تمام درخواست‌ها در لینکدین را قبول کنیم؟» را مطالعه کنید.

افزودن یک پیام به درخواستی که ارسال می‌کنید، می‌تواند نشان دهد که فرد مقابل می‌تواند چه ارزشی برای شبکه‌سازی شما داشته باشد و هدف شما از ارسال درخواست به او چیست. اگر درخواستی بدون اضافه کردن یک متن مناسب ارسال کنید، ممکن است این برداشت شود که شما هدفی برای ارسال درخواست ندارید و فقط یک درخواست اتصال بدون فکر و با سرعت برای افزایش تعداد اتصالات‌تان فرستاده‌اید.

از طرف خوش‌تان نیامده!

اگر از محتوای تولیدی کسی خوش‌تان نمی‌آید درخواست‌اش را قبول نکنید.

گاهی اوقات در لینکدین با درخواست از سمت افرادی مواجه می‌شویم که دل خوشی از آن‌ها نداریم! قبول نکردن اتصال با آن‌ها کار بدی نیست! شما مجبور نیستید درخواست تمام افرادی که می‌شناسید را قبول کنید؛ پس بیخیال آن‌ها شوید و بروید سراغ درخواست بعدی.

کسانی که فقط می‌خواهند محصولی بفروشند.

درخواست کسانی که فقط می‌خواهند محصولی بفروشند را قبول نکنید.

برخی‌ها بدون در نظر گرفتن تکنیک‌های بازایابی و تبلغیات و تنها به هدف فروش یک محصول، سعی می‌کنند که با شما در ارتباط باشند. این اتصالات نمی‌توانند برای شما کاربردی باشند. اگر دنبال چنین محصولی هستید، می‌توانید با شبکه‌سازی اصولی که انجام می‌دهید، به آن محصول یا خدمات دست پیدا کنید؛ پس این نوع درخواست‌ها را نادیده بگیرید.

۳- سوال نهایی را از خود بپرسید.

هرگاه دودل بودید، هدف‌های‌تان را مرور کنید.

گاهی اوقات، درخواست‌ها مشکلی ندارند و جزء مواردی که نباید قبول کنید نیستند، اما خیلی به دل نمی‌نشینند! در این موارد بهتر است تنها یک سوال از خود بپرسید: آیا این شخص می‌تواند برای ارتباطات من در لینکدین ارزشمند باشد؟

برگردید به اهدافی که برای استفاده از لینکدین دارید؛ چه هدفی برای فعالیت‌ در لینکدین دارید؟ آیا این شخص می‌تواند شما را در رسیدن به هدف‌تان یاری کند؟ آیا شما مایلید که محتوای تولیدی این شخص را ببینید؟ اگر پاسخ شما به این سوال‌ها بله است، پس روی آیکون آبی کلیک کنید!

از مزایای یک شبکه مدیریت شده لذت ببرید!

لینکدین دارای میلیون‌ها کاربر است، بنابراین می‌توانید سنجیده و سختگیرانه، کسانی که مایلید را انتخاب کنید. در این حالت می‌بینید که استفاده از لینکدین بسیار لذت‌بخش‌تر خواهد شد. فید کاربری شما تماما پر از محتواهایی می‌شود که به آن‌ها علاقه دارید و برای‌تان اهمیت دارند. علاوه براین، می‌توانید روابط ارزشمندی پایه‌ریزی کنید که اهداف شغلی شما را پیش می‌برد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها