ورود به جانویس

تبلیغات کاهش وزن در پینترست ممنوع شد!

ممنوعیت تبلیغات کاهش وزن در پینترست!
ممنوعیت تبلیغات کاهش وزن در پینترست!

پینترست به تازگی تبدیل به اولین پلتفرم شبکه‌های اجتماعی شده که تبلیغات مربوط به کاهش وزن را ممنوع کرده است. این پلتفرم قبلا محتواهای مربوط به محصولات یا ادعاهای خطرناک در رابطه با کاهش وزن را ممنوع کرده بود. اما اکنون یک گام بزرگ‌تر رو به جلو برداشته است! به گفته‌ی Aya Kanai، سرمحتوای پینترست، این پلتفرم دیگر اجازه‌ی «تبلیغات کاهش وزن، تصاویر قبل و بعد تخیلی یا ایجاد این ذهنیت که فقط یک نوع بدن ایده‌آل است» را نمی‌دهد.

این دستورالعمل‌ها برای تمامی کاربران اجباری‌ست. هدف این است که این پلتفرم به فضایی مثبت تبدیل شود.

آیا کانایی می‌گوید:«با بزرگ شدن پینترست، ما همیشه در حال ارزیابی این هستیم که چگونه می‌توانیم مثبت و فراگیربودن این پلتفرم را حفظ کنیم. تبلیغاتی که باعث کاهش وزن می‌شوند یا نوع خاصی از فرم بدن را ایده‌آل نشان می‌دهند، می‌توانند محرک‌های مضری باشند. بنابراین این ممنوعیت جدید به ما کمک می‌کند تا مطمئن شویم افراد در پینترست احساس راحتی دارند.»

کانایی معتقد است این یکی از سخت‌ترین سیاست‌های مربوط به کاهش وزن در بین پلتفرم‌های دیجیتال است. به عنوان مثال فیسبوک دارای سیاست‌های تبلیغاتی «سلامتی و تناسب اندام» است که در آن عکس‌های قبل‌ و بعد و عکس‌هایی که یک بخش خاص از بدن را به جای کل آن نشان می‌دهند، ممنوع کرده است. تیک‌تاک هم تبلیغات مکمل‌های کاهش وزن و برنامه‌های رژیمی را در میان سایر تبلیغات مربوط به کاهش وزن ممنوع کرده است. برعکس همه‌ی این‌ها، توییتر هیچ سیاست تبلیغاتی ندارد که مخصوص کاهش وزن، رژیم یا تناسب اندام باشد.

آیا همه‌ی محتویات مربوط به کاهش وزن مسدود شده‌اند؟

خیر. این ممنوعیت بدان معنا نیست که هیچ محتوای کاهش وزنی را در Pinterest مشاهده نمی‌کنید. این پلتفرم فقط محتوای کاهش وزنی را ممنوع کرده است که با تبلیغات پولی عمل می‌کنند. کانایی توضیح می‌دهد که افراد می‌توانند در مورد تغذیه‌ی سالم ایده بگیرند و نکات ورزشی، تناسب اندام یا تغذیه‌ای را دنبال کنند. محتواهای کاهش وزن که باعث ایجاد اختلال در خوردن غذا یا آسیب به خود می‌شود، بر اساس این دستورالعمل‌ها ممنوع شده‌اند.

به گفته‌ی کانایی، هر زمان که کاربران کلمات کلیدی مربوط به اختلالات خوردن را جستجو می‌کنند، آن‌ها نتایج را مسدود کرده و به سازمان‌های متخصص مانند انجمن ملی اختلالات خوردن، هدایت می‌کنند. بنابراین آن‌ها می‌توانند منابع بیشتری پیدا کنند.

به پینترست گوش دهید و خودتان را دوست داشته باشید

لازم به ذکر است که برخی از این تبلیغات ممکن است مضر نباشند. اما باید در نظر داشت که بخش بزرگی از این محتواها به این ایده وصل شده‌اند که بدن‌های لاغر بهترین هستند، شما می‌توانید و باید خود را مجبور کنید تا یکی از آن‌ها را داشته باشید و این کاملا اشتباه است!

ممنوعیت تبلیغات و محتوای کاهش وزن که باعث ایجاد اختلال در خوردن غذا می‌شوند شروع شگفت‌انگیزی‌ست؛ اما کارهای زیادی باقی مانده است که توسط شبکه‌های اجتماعی انجام شود تا از قرارگرفتن گسترده‌ی کاربران‌شان در معرض این محتوای خطرناک جلوگیری کنند.

با توجه به آخرین داده‌های جستجوی Pinterest، دستورالعمل‌های این چنینی دقیقا همان چیزی‌ست که کاربران می‌خواهند و به آن نیاز دارند.

این پلتفرم فاش کرده است که جستجوی «healthy mindset quotes» نسبت به سال گذشته ۱۳ برابر شده است. کاربران ۵ برابر بیشتر از سال گذشته به دنبال «body neutrality» و «stop body-shaming quotes» بوده‌اند. علاوه بر این جستجو برای «body acceptance quotes» و «self-love illustration art» به ترتیب ۷ و ۶۳ برابر افزایش یافته است.

به هر حال کاملا منطقی‌ست. همه می‌خواهند با بدن خود احساس راحتی داشته باشند. تبلیغاتی که رژیم‌های ناسالم کاهش یا افزایش وزن را تحمیل می‌کنند، می‌تواند باعث احساس نارضایتی افراد شوند.

اکنون تنها سوال این است که چند پلتفرم دیگر می‌خواهند از عملکرد پینترست پیروی کنند؟

منبع: www.self.com

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها