ورود به جانویس

۵ دلیل آنفالو کردن فالوورها در اینستاگرام

آنفالو کردن فالوورهای اینستاگرام
آنفالو کردن فالوورهای اینستاگرام

طبق تحقیقات وبلاگ HubSpot، چهارده درصد از برندها در اینستاگرام از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ فالوورهای خود را از دست داده‌اند.

اگر شما نیز جزئی از آن ۱۴ درصد هستید، ممکن است در تلاش برای کشف این علت باشید.


خب بهتر است که زیاد هم نگران نباشید. در ادامه، ما مهم‌ترین دلایلی را که چرا برندها فالوورهای خود را در اینستاگرام از دست می‌دهند و نحوه بازیابی مجدد آنها را عنوان می‌کنیم.


چرا این همه فالوور در اینستاگرام از دست می‌دهیم؟

۱. شما به اندازه کافی پست نمی‌گذارید.

وقتی از بازاریابان اینستاگرام نظرسنجی کردیم، ۴۰ درصد از آن‌ها گفتند که پست نکردن به اندازه کافی دلیل شماره یک برای از دست دادن فالوورهای برندها است.

در همین حال، ۳۳٪ گفتند که ارسال بیش از حد پست نیز می‌تواند تأثیر مشابهی داشته باشد.

وقتی نوبت به پست کردن می‌رسد، همه چیز در مورد تعادل حرف اول را می‌زند. شما می‌خواهید به اندازه کافی پست بگذارید تا مطمئن شوید که به مخاطبان هدف خود می‌رسید و در دریایی از پست‌ها ناپدید نمی‌شوند.

با این حال، نمی‌خواهید آنقدر هم کم پست درست کنید که مخاطبان شما بی‌خیال پیجتان شوند.

در اینجا چند دستورالعمل وجود دارد:

روش اول: حداقل یک بار در روز در این پلتفرم پست ارسال کنید. چه در استوری، چه در ریلزها، چه در فید.

اگر مجبور به انتخاب هستید، استوری اینستاگرام احتمالاً بهترین گزینه است زیرا دیجیتال مارکترها یا همان بازاریابان دیجیتالی می‌گویند که این دومین راه برای جذب فالوور پس از پخش زنده (لایو) است.

روش دوم: یک پست در فید را دو تا سه بار در هفته به اشتراک بگذارید. می‌توانید این روند را بر اساس نحوه پاسخگویی مخاطبان خود افزایش دهید، اما احتمالاً نباید آن را کاهش دهید.


۲. شما بیش از حد اهل فروش هستید.

بر اساس نظرسنجی ۳۹ درصد از بازاریابان اینستاگرام، دومین دلیل محبوبی که باعث می‌شود برند شما فالوورهای خود را از دست بدهد، این است که محتوای شما بیش از حد بر فروش متمرکز است.

نظرسنجی ما نشان داد که محتوایی که حول محور محصولات/خدمات یک برند متمرکز شده است توسط ۳۹ درصد از بازاریابان اینستاگرام استفاده می‌شود و دارای دومین بازده سرمایه است.

با این حال، اگر این تنها نوع محتوایی است که پست می‌کنید، ممکن است مخاطبان خود را از دست بدهید.

باز هم، تعادل کلمه کلیدی در اینجا است.

علاوه بر پست‌هایی که محصولات و یا خدمات شما را برجسته می‌کنند، باید محتوایی را نیز ارسال کنید که:

  • ارزش‌های برند شما را منعکس کند.
  • به گفتگو دعوت می‌کند.
  • جامعه می‌سازد.
  • یکی دیگر از استراتژی‌های محتوای مؤثر این است که مخاطب خود را بخندانید.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که محتوای خنده‌دار برای جذب فالوور، اشتراک‌گذاری و تعامل در اینستاگرام مؤثرترین روش برای از دست‌ندادن فالوور در اینستاگرام است.


۳. شما فالوورهای رباتی دارید.

اگر فالوورهایی با ربات را خریداری کرده باشید، زمانی که همه آنها ناپدید می‌شوند و لیست فالوورهای شما خالی می‌شود، تازه بیدار می‌شوید.

۳۹ درصد از بازاریابان اینستاگرام که مورد بررسی قرار گرفتند می‌گویند که این سومین دلیل از دست دادن فالوورهای برندها است.

در حالی که خرید ربات‌ها وسوسه انگیز است تا ظاهر یک پایه فالوور قوی داشته باشید، این عمل فقط در دراز مدت به شما آسیب می‌رساند.

درعوض، از طریق یک برنامه پست ثابت، به اشتراک‌گذاری محتوای ارزشمند، دنبال‌کردن ترندها و گوش دادن به داده‌های خود برای جذب فالوورهایی به صورت ارگانیک تمرکز کنید.

همچنین لازم نیست زیاد زمان بگذارید. تنها ۱ درصد از بازاریابان مورد بررسی ما می‌گویند که بیش از یک سال طول کشید تا فالوورهای خود را ۱K افزایش دهند. اکثر بازاریابان (۶۵٪) گفتند که این کار بین یک تا شش ماه طول می‌کشد.

و ۱۳ درصد این کار را در کمتر از یک ماه انجام دادند.

همه این موارد به این معنی است که از دست دادن فالوورها به عنوان فرصتی برای بازسازی صفحه اینستاگرام و دریافت اطلاعات در مورد مخاطبان است.


۴. هویت بصری را حفظ کنید.

یکی از چیزهایی که مخاطبان دوست دارند، ثبات است.

ثبات در برندسازی و روش‌های خلاقانه در ایجاد شناخت قوی از برند، یک نکته کلیدی دیگر است. علاوه بر این، یکنواختی به ایجاد یک نمایه بصری جذاب کمک می‌کند.

اگر کاربری از پیج شما بازدید کند و هر پستی به نظر برسد که توسط یک برند متفاوت ایجاد شده است، در درک مفهوم برند شما مشکل خواهد داشت و تصمیم می‌گیرد شما را آنفالو کند.

خود من، اگر در حال سرچ باشم و متوجه برندی شوم که در تایم لاین خود نمی‌شناسم، از نمایه آنها بازدید خواهم کرد و اگر چند پست آخر آنها را نفهمم، احتمالاً آنها را آنفالو خواهم کرد. پس بسیاری از کاربران نیز همین رفتار را دارند.

با در نظر گرفتن این موضوع، هویت برند و زیبایی بصری شما در مراحل اولیه برندسازی بسیار مهم است.

برای این روش، می‌توانید از ابزارهایی مانند Canva برای ایجاد یک هویت بصری یکسان استفاده کنید که در همه پلتفرم‌ها ثابت بماند.


۵. مخاطبان شما تکامل یافته‌اند و شما به آن ادامه نمی‌دهید.

اگر علایق و رفتارهای مخاطبان همیشه ثابت بماند، بازاریابی برای مخاطبان ما بسیار آسان خواهد بود؟ متأسفانه، اینطور نیست.

این امر مستلزم آن است که بازاریابان در رأس چیزهایی باشند که مخاطبان خود را جذب و حفظ می‌کنند. یکی از مؤثرترین راه‌ها برای انجام این کار، تکیه بر داده‌های پیجتان است که به شما این راز را می‌گوید.

فرض کنید که شما برای سایت HubSpot هستید و فیدتان شامل داستان‌های موفقیت مشتری، نکات برجسته محصول، ارزش‌های شرکت و ترندهای صنعت است.

شاید محتوای پیرامون ترندهای صنعت قبلاً عملکرد بسیار خوبی داشته باشد، اما در شش ماه گذشته شاهد کاهش آهسته‌ای بوده‌اید. همچنین شاید مخاطبان شما به این محتوا یا قالبی که در آن ارائه می‌شود، علاقه‌مند نباشند.

شاید اگر قبلاً از تصاویر استفاده می‌کردید، باید به محتوای ویدئویی تغییر دهید.

استراتژی اینستاگرام شما باید براساس آنچه داده‌هایتات به شما می‌گویند، باشند. اگر از آن استفاده نکنید، به سرعت ارتباط خود را با مخاطبانتان از دست خواهید داد و به تدریج شاهد آنفالوکردن فالوورهای خود خواهید بود.

از دست دادن فالوورهای اینستاگرام می‌تواند یک واقعیت ترسناک باشد. پس لازم است، هنگامی که دلیل افت را شناسایی کردید، آن را برطرف کرده و دوباره به دست آورید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها