ورود به جانویس

برترین ابزارها برای رشد استارتاپ‌های آنلاین

امروزه با وجود ابزارهای تجارت الکترونیک و راه‌حل‌های نرم‌افزاری موجود، راه‌اندازی استارتاپ‌های آنلاین بسیار آسان‌تر و سریع‌تر شده است. برخی از ابزارها ویژگی‌های زیادتری دارند و چندین کار را انجام می‌دهند، درحالی‌که برخی دیگر تنها در یک ویژگی خاص مانند بازاریابی ایمیلی یا مدیریت روابط مشتری فعالیت دارند.

با فرض اینکه شما قبلاً وب‌سایت خود را ساخته‌اید برای سهولت در انجام تجزیه‌وتحلیل رقبا، مدیریت پروژه، حسابداری و بازاریابی می‌توانید بر ابزارهای تجارت الکترونیک تمرکز کنید.

 اگر هنوز نیاز به ساختن وب‌سایت خود دارید، بسیاری از وب‌سایت تجارت الکترونیک مانند Shopify ،Wix ،Magento و WooCommerce وجود دارد که می‌توانند به شما در طراحی سایت آماده کمک کنند.

در این مقاله بیش از ۱۰ ابزار برتر وجود دارد که هر صاحب استارتاپی باید آنها را بداند.

برترین ابزارهای تجارت الکترونیک برای تجزیه و تحلیل مشاغل اینترنتی:

برای تجزیه‌وتحلیل رقبا عبارت‌اند از:

۱. Ahrefs

ابزار Ahrefs یک ابزار آنالیز در سئو
ابزار Ahrefs

Ahrefs یکی از بهترین ابزارهایی است که به شما در افزایش دسترسی به سایت دیگران در جهت تجارت الکترونیک کمک می‌کند. با این مجموعه از ابزارها می‌توانید برای تجزیه‌وتحلیل رقبای خود و پیداکردن کلمات کلیدی که مخاطبان موردنظر شما در جستجوی آنها هستند، استفاده کنید. همچنین محتوای موجود در صنعت موردنظر خود را که بیشترین آمار بازدید را دارد، کشف کنید. علاوه بر تجزیه‌وتحلیل و تحقیق رقبا، همچنین یکی از بهترین ابزارهای سئو است که می‌توانید از آن برای درک بهتر مشخصات بک‌لینک خود استفاده کنید.

باتوجه‌به قیمت آن، ارزان‌ترین اشتراک‌گذاری آن از ۹۹ دلار در ماه شروع می‌شود. اگر اشتراک‌گذاری سالانه را انتخاب کنید، می‌توانید به‌ازای آن دو ماه رایگان استفاده کنید.

۲. Linkio

ابزار  linkio  برای لینک یابی
ابزار linkio

linkio همان‌طور که از نامش پیداست، یکی از ابزارهای تجارت الکترونیک عالی برای استفاده در کمپین‌های ایجاد لینک است. این ابزار سئو خارج از لینک‌سازی می‌تواند به تجزیه‌وتحلیل رقبا، ارائه پیشنهادات متنی، اتوماسیون دسترسی وبلاگ، ردیابی رتبه کلمات کلیدی و نظارت بر پیوندها و لینک‌های سایت نیز کمک کند.

با استفاده از یک ویژگی که به‌زودی راه‌اندازی می‌شود، می‌توانید به‌سرعت لیست‌های لینک‌های مناسب را درست کنید.

linkio یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین برنامه‌های تجارت الکترونیک را ارائه می‌دهد و با ارزان‌ترین اشتراک از ۲۰ دلار در ماه شروع می‌شود.

۳. SEMrush

ابزار  SeMrush یک ابزار همه کاره برای تجزیه و تحلیل
ابزار SeMrush

درحالی‌که SeMrush برای سئو مانند Ahrefs است، اما این ابزار موارد بیشتری را ارائه می‌دهد و آن را به یکی از جامع‌ترین ابزارهای تجارت الکترونیک برای مدیریت حضور آنلاین کاربر تبدیل کرده است. با پیشنهاد کلمات کلیدی، می‌توانید محتوا و وب‌سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. همچنین یک ویژگی به‌عنوان میزان سیرچ کلمات کلیدی را ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن برای تعیین میزان رقابت یک کلمه کلیدی استفاده کنید و این ویژگی به شما کمک می‌کند تا رتبه‌بندی کلمات کلیدی رقبای خود را نیز تجزیه‌وتحلیل کنید.

سه قیمت برای اشتراک  این ابزار وجود دارد .قیمت اشتراک ساده (۱۲۰ دلار در ماه)، متوسط (۲۳۰ دلار در ماه) و تجاری (۴۵۰ دلار در ماه) می‌باشد. برای استارت‌آپ‌های تجارت الکترونیک، SeMrush بهترین انتخاب است.

۴. SimilarWeb

ابزار SimilarWeb ابزار تجزیه و تحلیل رقبا
ابزار SimilarWeb

اگر به دنبال ابزاری هستید که به شما در مدیریت نمایندگی آنلاین شما کمک کند، حتماً SimilarWeb را بررسی کنید. علاوه بر کسب اطلاعات ارزشمند در مورد وب‌سایت خود، یکی از برترین ابزارهای تجزیه‌وتحلیل رقبا را نیز در دست دارید که می‌توانید از آن برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استراتژی مدت‌زمان بودن کاربر در سایت و منابع ترافیک را استفاده کنید.

با استفاده از این اطلاعات، می‌توانید مدت ماندن کاربران خود را در مقایسه با سایت دیگران بررسی کنید، سرنخ‌ها را شناسایی کرده و فرصت‌های جدید را کشف کنید.

SimilarWeb چهار اشتراک مختلف را ارائه می‌دهد، اگرچه در وب‌سایت خود فقط قیمت ۱۹۹ دلار در ماه را ذکر کرده است اما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر محصولات و بسته‌های اشتراک آن، باید با تیم آنها تماس بگیرید.

۵. SurveyMonkey

ابزار  Survey Monkey برای تجزیه و تحلیل رقبا
ابزار Survey Monkey

در برخی مراحل کار، شما نیاز به یکی از ابزارهای تجارت الکترونیک برای ایجاد یک نظرسنجی دارید، اگر برای سنجش نمره تبلیغات خود و یا انجام برخی تحقیقات بازار به دنبال ابزاری می‌گردید. وقت آن فرارسیده که Survey Monkey را بررسی کنید. این ابزار یکی از محبوب‌ترین ابزارها برای ایجاد نظرسنجی‌های آنلاین است. اگر خودتان از این ابزار استفاده نکرده‌اید، به‌احتمال زیاد قبلاً در نظرسنجی‌های ایجاد شده توسط دیگران شرکت کرده‌اید.

اگرچه می‌توانید از این ابزار برای ایجاد نظرسنجی استارتاپ خود استفاده کنید، طیف گسترده‌ای از انواع نظرسنجی و الگوهای نمونه را ارائه می‌دهد که می‌توانید برای سنجش رضایت مشتری، تحقیقات بازار و ارزیابی سطح رضایت کاربران از آنها استفاده کنید.

از آنجایی که این برنامه تا چند وقت رایگان است پس می تواند یک ابزار عالی برای استارتاپ‌ها باشد. ارزان‌ترین برنامه شخصی (ماهانه استاندارد) از حدود ۴۰ دلار در ماه شروع می‌شود، درحالی‌که مقرون‌به‌صرفه‌ترین طرح تجاری به ازای هر کاربر حدود ۳۰ دلار در ماه شروع می‌شود.

ابزارهای مدیریت پروژه:

۱. Asana

ابزار Asana، ابزار مدیریت پروژه
ابزار Asana

بیش از ۹۰.۰۰۰ سازمان در سراسر جهان، Asana یکی دیگر از ابزارهای تجارت الکترونیک را برای مدیریت پروژه خود به کار می‌برند.

نکته مثبت Asana در این است که به‌راحتی می‌توانید کار خود را به هم متصل کرده و کارمندان خود را در دوردست ها نیز دور هم جمع کنید. این برنامه نماهای مختلف پروژه را ارائه می‌دهد که شامل تابلوها و جدول زمانی است. همچنین به شما امکان می‌دهد چندین کار معمول مانند تعیین مهلت‌ها و تعیین کار را به‌صورت خودکار انجام دهید.

این برنامه نه‌تنها یک برنامه اولیه رایگان ارائه می‌دهد، بلکه طرح حق بیمه آن برای تیم‌هایی که نیاز به ایجاد طرح‌های پروژه دارند، هزینه‌ای کمتر از ۱۵ دلار برای هر ماه دارد.

در واقع، اگر می‌خواهید تمام تلاش خود را بکنید و در گران‌ترین طرح آن (طرح Business) ثبت‌نام کنید، به توجیه کمی احتیاج خواهید داشت زیرا می‌توانید آن را با کمتر از ۲۵ دلار در ماه در صورت اشتراک سالانه دریافت کنید.

۲. Monday.com

ابزارMonday.com، ابزار مدیریت پروژه
ابزارMonday.com

درحالی‌که Monday.com ویژگی های بسیار کمتری نسبت به Asana در Capterra کسب کرده است اما این ابزار تجارت الکترونیک در رتبه ۱۴ از ۲۰ ابزار برتر تجارت الکترونیک در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است. این ابزار یکی از شناخته‌شده‌ترین ابزارهای تجارت الکترونیک برای مدیریت پروژه است و بیش از ۱۲۵.۰۰۰ نصب از آن را ثبت شده است. شرکت‌هایی مانند Adobe ،BBC Studios و بسیاری دیگر نیز از این برنامه استفاده می‌کنند.

با استفاده از این ابزار عالی می‌توانید حجم کار تیم‌های خود را بسیار کارآمدتر مدیریت کنید تا بتوانید از فرسودگی کارکنان جلوگیری کنید. در واقع، شما حتی می‌توانید از آن برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود نیز استفاده کنید (هرچند، ابزارهای مناسب‌تری برای آن وجود دارد که بعداً در مورد آنها صحبت خواهیم کرد).

درست مانند Asana، این برنامه نیز یک برنامه رایگان برای حداکثر دو نفر از اعضای تیم ارائه می‌دهد. اگر به کاربران بیشتری احتیاج دارید، باید در برنامه پایه (۱۰ دلار در ماه برای هر فرد) یا استاندارد (۱۲ دلار برای هر نفر در ماه) ثبت‌نام کنید.

۳. Trello

ابزارTrello، ابزار مدیریت پروژه
ابزارTrello

Trello یکی دیگر از ابزارهای تجارت الکترونیک است که به تیم‌ها کمک می‌کند تا کارها را راحت‌تر جلو ببرند و به آنها امکان همکاری، مدیریت پروژه‌ها و دستیابی به سطوح بالای بهره‌وری را نیز می‌دهد. با کمک Trello سازماندهی پروژه شما باتوجه‌به اهمیت آن بسیار آسان می‌شود. پس از ایجاد نقش هیئت‌مدیره، می‌توانید وظایف را به آیتم‌ها اضافه کنید و جزئیات بیشتری مانند چک‌لیست، تاریخ سررسید، پیوست‌ها و همچنین اظهارنظر در مورد وضعیت کار را درج کنید..

درست مانند رابط کاربری آن، قیمت آن نیز ساده است. شما می‌توانید از طرح رایگان و طرح تجاری (۱۲.۵ دلار برای هر کاربر در ماه) یا طرح ویژه (قیمت در صورت درخواست) ثبت‌نام کنید.

ابزارهای حسابداری:

۱. Wave

ابزار wave، ابزار حسابداری
ابزار wave

Wave که در سال ۲۰۱۰ تأسیس شد، از ابزارهای تجارت الکترونیک در مدیریت مالی است که برای مشاغل کوچک طراحی شده است. بهترین بخش این برنامه این است که ورژن تجاری آن کاملاً رایگان است. با استفاده از آن، می‌توانید حساب‌های بانکی خود را متصل کرده، هزینه‌های خود را همگام‌سازی کرده و خرج‌های نقدی خود را مدیریت کنید.

همچنین صورت‌حساب شما را  باهدف خاص مانند مشاوره و بازاریابی تجزیه و تحلیل می کند. قالب‌های فاکتور رایگان نیز در فرمت‌های مختلفی که شامل Google Sheets ،Excel ،PDF و Word می‌شود.

۲. Veeqo

ابزار Veeqo، ابزار حسابداری
ابزار Veeqo

Veeqo موجودی و حمل‌ونقل را بسیار ساده‌تر کرده است. هنگامی که فروشی انجام می‌شود، موجودی شما به طور خودکار به‌روز می‌شود. همچنین می‌توانید از آن برای ایجاد قوانین برای مدیریت موجودی خود در هر کاری استفاده کنید.

علاوه بر این، می‌توانید از آن برای پیش‌بینی تقاضا با استفاده از داده‌های فروش قبلی نیز استفاده کنید. این امر باعث می‌شود مدیریت سفارشات خرید و ارسال ایمیل به خریداران برای سفارشات مجدد را بسیار آسان‌تر کند.

این برنامه چهار برنامه اشتراک مختلف را به کاربرانش ارائه می‌دهد، قیمت ماهانه هر طرح بستگی به تعداد سفارشاتی دارد که می‌خواهید در ماه پردازش کنید. به طور مثال برای پردازش ۵۰۰ سفارش در ماه (که حداقل است) ، موظف به پرداخت ۱۹۵ دلار در ماه هستید.

ابزارهای بازاریابی:

۱. Campaign Monitor

ابزار    Campaign Monitor ، ابزار بازاریابی
ابزار Campaign Monitor

اگر به دنبال ابزاری برای کمک به اتوماسیون و بازاریابی ایمیلی هستید، حتماً Campaign Monitor را بررسی کنید. میلیون‌ها بازاریاب دیجیتال در برندهای مختلف مانند صلیب سرخ استرالیا از آن استفاده می‌کنند و یکی از ابزارهای تجارت الکترونیک محبوب در دنیا می‌باشد.

با استفاده از این برنامه، می‌توانید ایمیل‌های خود را در زمان مناسب ارسال کرده و از ابزارهای تجارت الکترونیک برای ارزیابی اینکه آیا استراتژی شما واقعاً موفق بوده است استفاده کنید. این ابزار، برنامه رایگان ارائه نمی‌دهد، هزینه برنامه آن فقط ۹ دلار در ماه است. اگر می‌خواهید ایمیل‌های نامحدود ارسال کنید (برنامه رایگان شما را محدود به ۲۵۰۰ ایمیل می‌کند)، می‌توانید در طرح نامحدود آن (۲۹ دلار در ماه) یا طرح برتر (۱۴۹ دلار در ماه) ثبت‌نام کنید. این برنامه‌ها همچنین شامل ارسال برنامه زمان‌بندی برای افزایش حداکثر عملکرد کمپین ایمیل مارکتینگ شما می‌شود.

۲. Buffer

ابزار   Buffer ، ابزار بازاریابی
ابزار Buffer

Buffer با اعتماد بیش از ۷۳.۰۰۰ شرکت و به‌عنوان سومین نرم‌افزار بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در بین لیست ابزارهای تجارت الکترونیک ما، در سال ۲۰۲۰ توسط Capterra شده است. یکی از بهترین ابزارها برای برنامه‌ریزی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی شما است. علاوه بر داشبورد بصری، مجموعه‌ای از ویژگی‌ها را نیز برای کمک به شما در انتشار، جذب مخاطب و تجزیه‌وتحلیل ارائه می‌دهد.

اگر می‌خواهید از آن استفاده کنید، یک طرح رایگان و سه طرح اشتراک ارائه می‌دهد. به طور خاص برای تجزیه‌وتحلیل اجتماعی عمیق استفاده کنید، تنها دو برنامه ارائه می‌دهد (۳۵ دلار در ماه)، پریمیوم (۵۰ دلار در ماه).

برنامه‌های جذب مشتری:

۱. Smile.io

ابزار  Smile.io ، ابزارهای تجارت الکترونیک
ابزار Smile.io

با کمک Smile.io می‌توانید برای ایجاد جذب مشتری مطابق با نام تجاری خود استفاده کنید و یک مرور سریع از تعاملات اعضای خود دریافت کنید. در واقع این برنامه یکی از ابزارهای تجارت الکترونیک است که به جذب مشتری کمک می‌کند.

با این برنامه نه‌تنها می‌توانید از آن برای پاداش دادن به مشتریان وفادار خود استفاده کنید، بلکه می‌توانید از آن برای ایجاد انگیزه در وفادارترین مشتریان خود استفاده کنید تا مشاغل آنلاین شما را به خانواده، دوستان و همکاران خود ارجاع دهند.

این برنامه یک برنامه بسیار ابتدایی را به‌صورت رایگان ارائه می‌دهد، اما برای ایجاد برنامه‌ای که با خواسته شما مطابقت داشته باشد، باید در یکی از برنامه‌های اشتراک آن ثبت‌نام کنید که از ۴۹ دلار در ماه شروع می‌شود.

۲. Antavo

ابزار Antavo ، ابزارهای تجارت الکترونیک
ابزار Antavo

اگر می‌خواهید گیمیفیکیشن را در برنامه وفاداری خود قرار دهید، حتماً Antavo را بررسی کنید. این برنامه یک روش گیمی شده را ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد تا چالش‌ ایجاد کنید و اقدامات خاصی مانند مشارکت در شبکه‌های اجتماعی یا ارسال محتوای تولید شده توسط کاربر را انجام دهید.

همچنین می‌توانید از آن برای ایجاد چیزی استانداردتر مانند یک برنامه کسب درآمد یا یک برنامه پاداش برای مشتریان خود نیز استفاده کنید.

امیدارم این مقاله توانسته باشد کمکی به پیداکردن ابزارهای تجارت الکترونیک مورد نیاز مشاغل و استارتاپ‌هایتان کرده باشد.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها