ورود به جانویس

برای داشتن عمری طولانی‌تر، روی زمین بنشینید!

برای داشتن عمری طولانی‌تر، روی زمین بنشینید!
برای داشتن عمری طولانی‌تر، روی زمین بنشینید!

چقدر عادت دارید به جای نشستن روی صندلی و مبل، روی زمین بنشینید؟ نشستن روی زمین شاید آنقدر راحت نباشد، اما برای افزایش طول عمر یک تمرین موثر است که در ادامه دلیل آن را متوجه خواهید شد.

طبق مطالعاتی، افرادی که در اوکیناوا ژاپن زندگی می‌کنند حداقل تعداد مبلمان را در خانه نگه می‌دارند و همواره به طور طبیعی بر روی زمین می‌نشینند. یکی از پیرترین زنان جهان، زنی ۱۰۳ ساله ساکن اوکیناوا است که در طول روز ۳۰ تا ۴۰ بار روی زمین می‌نشیند و بلند می‌شود. در حقیقت ۳۰ تا ۴۰ بار ورزش اسکات انجام می‌دهد!

برخی از محققان تعجب نمی‌کنند زنی که بتواند از حالت نشسته روی زمین به راحتی بایستد، ۱۰۳ سال عمر کرده باشد! آن‌ها ادعا می‌کنند توانایی شما در ایستادن از حالت چهارزانو، بدون کمک گرفتن از دیگر اندام‌هایتان، نشانگر طول عمر شماست.

فواید روی زمین نشستن

نشست و برخاست روی زمین باعث ایجاد تعادل و تقویت عضلات اصلی می‌شود که هر دو می‌توانند باعث بهبود و گسترش آمادگی عضلانی-اسکلتی و تحرک شما ‌شوند. حتما برخی از افراد مسن را دیده‌اید که هنگام برخواستن، نمی‌توانند تعادل خود را حفظ کنند و می‌افتند.. اگر روی زمین بنشینید و این عادت را حفظ کنید، از این دست مشکلات برای شما در زمان پیری پیش نمی‌آید.

علاوه بر این‌ها به تنظیم مجدد بدن، متمرکز کردن استخوان‌های سیتز، بهبود قدرت بدنی و حرکت کلی بدن کمک می‌کند.

توصیه‌هایی برای نشستن روی زمین

لورن راکسبورگ، متخصص هماهنگی بدن، می‌گوید: «از خمیده شدن که می‌تواند کمردرد را افزایش دهد، خودداری کنید. مطمئن شوید که وزن خود را روی لگن متمرکز نگه می‌دارید تا فشار روی پا و مچ پا را کاهش دهید.»

به نظر او بهترین روش نشستن روی زمین، نشستن روی بالشتک یا پتویی تاشده است. «این کار به شما کمک می‌کند که برای تعادل بهتر در نشستن، لگن خود را کمی بالا ببرید.»

هیچکس نمی‌گوید شما باید کل روز را روی زمین بگذرانید، اما باید این زمان را به حداقل برسانید. طبق نظر راکسبورگ، کلید طول عمر، انعطاف‌پذیری و حفظ بدنی سالم، ایجاد تغییراتی مداوم در نحوه نشستن روزانه است.

بنابراین نشستن روی زمین و انجام اسکات‌های مداوم، یک روش عالی برای افزایش دامنه حرکات بدن و انعطاف‌پذیری و همچنین تقویت گردش خون و انرژی است.

منبع: www.wellandgood.com

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها