ورود به جانویس

هر آنچه باید در مورد افزونه‌‌های کروم بدانید!

افزونه کروم
افزونه کروم

وقتی یک افزونه یا اکستنشن را در گوگل کروم نصب می‌کنید، نماد آن به‌طور پیش‌فرض به نوار ابزار پین نمی‌شود؛ در عوض، به منوی افزونه‌ها اضافه می‌شود، که نماد قطعه پازل در قسمت سمت راست بالای کروم است. برای دسترسی آسان‌تر به پلاگین‌های مورد علاقه‌تان، می‌توانید نماد یک افزونه را به نوار ابزار کروم پین کنید.

این مقاله جانویس به شما می‌آموزد که چگونه افزونه‌های کروم را پین کنید، چگونه آنها را سازماندهی کنید و همچنین به شما یاد می‌دهد که اگر افزونه‌‌ی مورد نظرتان در منوی افزونه‌ها ظاهر نشد، چه کاری انجام دهید.


روش۱: پین کردن و برداشتن افزونه‌های کروم

افزونه کروم
 1. روی نماد قطعه پازل در کروم کلیک کنید. هر بار که یک برنامه افزونه جدید از فروشگاه وب کروم نصب می‌کنید، برنامه افزونه به منوی اکستنشن‌های کروم شما اضافه می‌شود. این نماد قطعه پازل در قسمت سمت راست بالای کروم است.
  مراحل پین کردن یک افزونه در Windows ،macOS و Chromebook یکسان است.
  پین کردن افزونه کروم در Android ،iPhone یا iPad امکان پذیر نیست.
چگونه افزونه کروم را نصب کنیم؟

۲. برای پین کردن یک افزونه، روی نماد pushpin کلیک کنید. هر افزودنه در منو دارای نماد مربوط به خود است. اگر پین یک افزونه با رنگ آبی پر نشده است، برای پین کردن آن پسوند، روی آن کلیک کنید.
اگر پین آبی باشد، نماد برنامه افزونه به گوشه سمت راست بالای کروم پین می‌شود.

اکستنشن کروم

۳. پین یک برنامه افزونه را بردارید. اگر احساس کرد ید که نوار ابزار شما مملو از نمادهای افزونه است، می‌توانید به سادگی پین آن را بردارید، کافیست فقط روی منوی قطعه پازل کلیک کنید سپس روی پین آبی رنگ کنار افزونه‌ای که می‌خواهید پین کنید کلیک کنید.
برداشتن پین یک افزونه، آن را حذف یا غیرفعال نمی‌کند، بلکه فقط نماد آن را از نوار ابزار حذف می‌کند.
برای استفاده از یک برنامه افزونه بدون پین، روی منوی قطعه پازل کلیک کنید و روی نام افزونه کلیک کنید.


روش۲: سازماندهی و مدیریت افزونه‌های کروم

افزونه کروم

نمادهای پین شده خود را مجدداً مرتب کنید. اگر دوست دارید چندین افزونه را به بالای کروم پین کنید، می‌توانید به راحتی آنها را مرتب کنید. فقط کافی است هر نماد پین شده را به سمت چپ یا راست بکشید تا به موقعیت جدیدی منتقل شود.

افزونه کروم را چگونه پین کنیم؟

تنظیمات یک افزونه را مشاهده یا تغییر دهید. اگر نیاز به تغییر مجوزهای یک افزونه پین شده، غیرفعال کردن آن یا دسترسی به تنظیمات اضافی دارید، می‌توانید افزونه پین‌شده را از منوی قطعه پازل مدیریت کنید.

 • روی نماد قطعه پازل در نوار ابزار کلیک کنید.
 • روی سه نقطه عمودی سمت راست نام افزونه کلیک کنید.
 • روی مدیریت افزونه کلیک کنید.
 • در اینجا می‌توانید مجوزهای افزونه را مدیریت کنید، انتخاب کنید که آیا برنامه افزودنی در حالت ناشناس اجرا شود یا نه، برنامه افزودنی را غیرفعال کنید یا برای مشاهده و مدیریت تنظیمات اضافی (در صورت وجود) روی گزینه‌های افزونه کروم کلیک کنید.
 • شما می‌توانید با کلیک کردن روی سوئیچ در بالای صفحه مدیریت، یک افزونه را بدون حذف موقتاً غیرفعال کنید. وقتی این سوئیچ خاموش است، افزونه دیگر در منوی قطعه پازل یا در پین‌های شما ظاهر نمی‌شود. اگر می‌خواهید بعداً از افزونه استفاده یا پین کنید، کافی است دوباره روی سوئیچ کلیک کنید تا دوباره فعال شود.
افزونه کروم چیست؟

یک افزونه را غیرفعال کنید. اگر تصمیم گرفتید دیگر نیازی به افزونه ندارید، می‌توانید به راحتی آن را از منوی قطعه پازل حذف کنید.

 • روی منوی قطعه پازل کلیک کنید.
 • روی سه نقطه عمودی کنار نام افزونه کلیک کنید.
 • روی حذف از کروم کلیک کنید.
 • گزینه حذف کلیک کنید.

روش ۳: یافتن افزونه‌های کروم

افزونه کروم را یاد بگیریم

روی نماد قطعه پازل در کروم کلیک کنید. اگر می‌خواهید افزونه‌های کروم را پین کنید اما آن را در منوی قطعه پازل نمی‌بینید، پلاگین ممکن است غیرفعال شود. برای مشاهده افزونه‌های خود، دوباره روی منوی قطعه پازل کلیک کنید.

اکستنشن کروم

۲. روی گزینه «Manage extensions» کلیک کنید. این گزینه را در پایین منو خواهید دید.

افزونه‌های کروم

پسوند را در لیست پیدا کنید. هر افزونه سوئیچ روشن/خاموش مخصوص به خود را دارد. اگر یک سوئیچ خاکستری روی پازل افزونه می‌بینید، آن افزونه غیرفعال است، به این معنی که در منوی قطعه پازل ظاهر نمی‌شود (بنابراین نمی‌توان آن را پین کرد).

 • اگر افزونه‌های کروم زیادی نصب کرده‌اید، ممکن است مفید باشد که چند حرف اول برنامه افزونه را در نوار «جستجوی برنامه‌های افزونه» در بالا تایپ کنید.
 • اگر افزونه در این لیست نباشد، نصب نشده است. با کلیک کردن روی منوی سه خطی در گوشه سمت چپ بالای صفحه و انتخاب Open Chrome Web Store، می‌توانید افزونه‌های بیشتری را نصب کنید.
افزونه کروم

روی سوئیچ کلیک کنید تا افزونه فعال شود. کلیک کردن روی یک سوئیچ پسوند خاکستری آن را آبی می‌کند، که بلافاصله پسوند را به منوی قطعه پازل اضافه می‌کند.

اکستنشن های کروم

پسوند را در منوی قطعه پازل پین کنید. اکنون که افزونه را فعال کرده‌اید، روی منوی قطعه پازل کلیک کنید، سپس روی دکمه کناری نام افزونه کلیک کنید تا آن را به کروم خود پین کنید.

امیدوارم این مطالب توانسته باشد به شما در پین کردن و حذف افزونه‌های کروم کمک زیادی کرده باشد.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها