ورود به جانویس

۱۰ ویژگی جدید اینستاگرام که بازاریابان باید در سال ۲۰۲۲ از آن‌ها استفاده کنند!

10 ویژگی جدید اینستاگرام که بازاریابان باید در سال ۲۰۲۲ از آن‌ها استفاده کنند
10 ویژگی جدید اینستاگرام که بازاریابان باید در سال ۲۰۲۲ از آن‌ها استفاده کنند

اینستاگرام به سرعت ویژگی‌های جدیدی را برای استفاده برندها و سازندگان به‌طور یکسان با TikTok ارائه می‌کند.

این ارتقاء جای تعجب ندارد! به ویژه با توجه به ماهیت رقابتی رسانه‌های اجتماعی. اما برای بازاریابان، حجم ویژگی‌های جدید می‌تواند بسیار زیاد باشد. بیایید به این ارتقاهای هیجان انگیز و نحوه استفاده از آن‌ها در استراتژی اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ خود نگاه کنیم.

۱۰ ویژگی جدید اینستاگرام برای بازاریابان

۱) Partnership Inbox

Partnership Inbox

روزها و فرصت‌های از دست رفته به خاطر دایرکت شلوغ تمام شد. اکنون، برندها و سازندگان می‌توانند به سرعت ارتباطات خود را در یک مکان پیدا کرده و مدیریت کنند. در پیام‌های مشارکت!

Partnership messages یک زیر پوشه در تب Direct Messages است. این پیام‌ها از پوشه‌ی Request رد می‌شوند و در اولویت قرار می‌گیرند. در نتیجه یافتن و مدیریت مشارکت محتوای برندها را آسان‌تر از همیشه می‌کنند.


۲) لینک استوری

به یاد دارید زمانی که story links یک ویژگی انحصاری برای افرادی بود که بیش از ۱۰ هزار فالوور اینستاگرام داشتند؟ در اینجا چند خبر خوب وجود دارد! این قابلیت اکنون در دسترس همه می‌باشد.

لینک استوری یکی از ویژگی‌های جدید اینستاگرام

دیگر تعداد فالوورهای شما مهم نیست! شما می‌توانید از  story links برای هدایت کاربران به وب سایت، صفحات محصول، پست‌های وبلاگ و موارد دیگر استفاده کنید.

این یک پیروزی برای بازاریاب‌هایی است که از این پلت‌فرم برای افزایش ترافیک استفاده‌می کنند.

این کار به این صورت است، پس از ایجاد استوری اینستاگرام، روی نماد استیکر بزنید، سپس استیکر “لینک”را انتخاب کنید. URL مورد نظرتان را در اینجا Paste کنید. حال شما یک استیکر لینک در استوری خود قرار داده‌اید.


۳) قابلیت Add Yours

قابلیت Add Yours

احتمالا هنگام مرور استوری‌های اینستاگرام این ویژگی را دیده‌اید، اما دقیقا چگونه کار می‌کند؟

Add Yours یک استیکر جدید برای استوری‌های اینستاگرام است. استفاده از این قابلیت نسبتا ساده می‌باشد، شخصی یک درخواست می‌نویسد و آن را در استوری خود به اشتراک می گذارد.

سپس سایر کاربران می‌توانند با ادامه‌ی این چرخش به درخواست پاسخ دهند. وقتی روی استیکر کلیک می‌کنید، می‌توانید همه کسانی را که در موضوع مشارکت کرده‌اند، مشاهده کنید.

به عنوان مثال، اگر یک برچسب Add Yours را با اعلان “لباس روز” ایجاد کنید، سایر کاربران می توانند با عکس یا ویدیویی از لباس خود به آن پاسخ دهند.

این ویژگی لایه دیگری از تعامل را به پلتفرم اضافه می‌کند. همچنین این ویژگی به دلیل قابلیت اشتراک‌گذاری، به عنوان آغازگر روندها و چالش‌ها شناخته شده است. اما برای بازاریابان، به ویژه برای ایجاد مکالمات و نشان دادن جنبه خلاقانه برند شما مفید می‌باشد.


۴) Find Creators

Find Creators

اینستاگرام رسما به بازی تعامل‌ها می‌پردازد. این پلتفرم در حال آزمایش مجموعه جدیدی از ابزارها است تا به برندها و سازندگان کمک کند تا ارتباط برقرار کنند.

بیایید از سمت سازنده شروع کنیم. کاربران می‌توانند برندها را به فهرست برندهای که ترجیح می‌دهند، اضافه کنند.

سپس، هنگامی که یک برند به دنبال سازندگانی می‌گردد تا با آن‌ها مشارکت کند، کسانی که نام تجاری را در فهرست خود دارند در بالای نتایج جستجو ظاهر می‌شوند. این باعث می‌شود برندها سازندگانی که قبلا علاقه نشان داده‌اند را راحت‌تر پیدا کنند.

برندها همچنین می‌توانند سازندگان را بر اساس تعداد فالوور، سن، جنسیت و مکان فیلتر کنند که اینستاگرام معتقد است این مسئله به برندها کمک می‌کند تا فهرست‌های کوتاه را سازماندهی کنند تا به راحتی چندین کمپین را مدیریت کنند.


۵) Story Auto-Captions

Story Auto-Captions

اگر شما هم مانند من هستید، به ندرت استوری‌های اینستاگرام را با صدا تماشا می‌کنید، Story Auto-Captions بازی را تغییر می‌دهد. این ویژگی به طور خودکار آن چه را که شخص در یک ویدیو می‌گوید به متن تبدیل می‌کند تا کاربران بتوانند بدون صدا تماشا کنند. برای برخی از کاربران، این ویژگی در Reels این قابلیت موجود است که پاسخ آن به TikTok است.

اکنون، مخاطبان می‌توانند با ویدیوهای شما درگیر شوند، با یا بدون صدا! این ویژگی همچنین گام بزرگی برای دسترسی بیشتر به محتوای اینستاگرام بر می‌دارد.


۶) جمع آوری کمک‌های مالی اجتماعی

جمع آوری کمک‌های مالی اجتماعی

اینستاگرام در واکنش به تاثیر کووید-۱۹ بر اقتصاد، ویژگی جدیدی برای جمع‌آوری سرمایه اجتماعی راه‌اندازی کرد.

کاربران می‌توانند برای کسب‌و‌کار خود یا هدفی که برایشان مهم است، جمع آوری کمک‌های مالی ایجاد کنند. طبق گفته اینستاگرام، “موج بزرگی از فعالیت دیجیتالی در پاسخ به گفتگوهای جهانی پیرامون عدالت نژادی” دیده شده است.

این ویژگی با یک حقیقت ساده در مورد مصرف کنندگان امروزی مطابقت دارد: آن‌ها باور محور هستند. این روزها مصرف کنندگان به دنبال برندهایی هستند که در مورد مسائلی که برایشان مهم است موضع گیری کنند. اکنون، ایجاد جمع‌آوری سرمایه مستقیما در اینستاگرام که به نفع چنین اهدافی باشد، آسان‌تر از همیشه است.

به خاطر داشته باشید که همه جمع آوری کنندگان کمک از طریق یک فرآیند بررسی می‌روند. پس از تایید، شما آماده شروع به جمع آوری پول هستید.


۷) Collabs

Collabs

اینستاگرام ویژگی جدید دیگری را اضاه کرده است که به شما امکان می‌دهد با یکی از کاربران اینستاگرام محتوا نویسی کنید! به این معنی که هر چیزی که پست کنید در هر دو پروفایل شما ظاهر می‌شود.

شما لایک‌ها، نظرات و تعداد بازدیدها را در این پست ها به اشتراک می‌گذارید. برای برندها، ویژگی Collabs راه جدیدی را برای مشارکت با اینفلوئنسرها، افزایش آگاهی از برند و تعامل با جامعه دیگر به روشی معنادار باز می‌کند.


۸) Calendar Tool

۸) Calendar Tool

اگر بیزینس پروفایل دارید، در اینجا چند خبر هیجان انگیز وجود دارد. اینستاگرام در نظر دارد دوره ردیابی داده‌ها را در Instagram Insights از ۳۰ به ۶۰ روز دو برابر کند.

بازاریابان رسانه‌های اجتماعی در نهایت می‌توانند برنامه‌های شخص ثالثی را که دوره ردیابی طولانی‌تری ارائه می‌دهند کنار بگذارند. در عوض، این اطلاعات به راحتی در Insights در دسترس خواهد بود. این یک نمونه عالی از اینستاگرام است که به بازخوردهای کاربران خود گوش می‌دهد.


۹) Subscriptions

Subscriptions

اینستاگرام Subscriptions را امسال راه‌اندازی کرد. قابلیتی که به سازندگان اجازه می‌دهد در ازای محتوا و مزایای انحصاری، هزینه اشتراک ماهانه دریافت کنند.

نحوه‌ی کار به این صورت است که سازندگان قیمت اشتراک ماهانه را به انتخاب خود تعیین می‌کنند و گزنیه‌ی”Subscriptions” در پروفایل آن‌ها ظاهر می‌شود. آن‌ها می‌توانند طیف وسیعی از مزایا را به مشترکین ارائه دهند، مانند پخش لایوها و استوری‌ها.

این بخشی از تلاش بیشتر برای کمک به سازندگان است که در این پلتفرم درآمد داشته باشند و در آن فعال بمانند. همچنین این قابلیت سازندگان را قادر می‌سازد تا ارتباطات عمیق‌تری با فالوورهای خود ایجاد کنند.

این ویژگی جدید اندکی پس از آن که توییتر یک مدل اشتراک مشابه (Twitter Blue) را اعلام کرد، ارائه می‌شود و ما گمان می‌کنیم که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی بیشتری از آن پیروی کنند.


۱۰) Visual Replies on Reels

Visual Replies on Reels

اینستاگرام اخیرا روش جدیدی را برای پاسخ دادن به نظرات در Reels اعلام کرده است! با یک Reel دیگر.

اگر ویدیوهای کوتاهی را در حلقه‌های اینستاگرام ایجاد می‌کنید، اکنون می‌توانید به کامنت‌ها پاسخ‌های بصری بدهید، که مشابه عملکرد پاسخ در TikTok است. این یک راه بسیار جذاب و تعاملی برای تعامل با فالوورها، سرنخ‌ها و بالعکس است.


در نهایت

اینستاگرام به یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان تبدیل شده است. با این حال، این پلتفرم نه تنها در حال رشد است بلکه در حال تکامل است. منطقی است که استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما نیز برای استفاده از این ویژگی‌های جدید تکامل یابد. نظر شما درباره‌ی قابلیت‌های جدیدی که اینستاگرام ارائه کرده‌است چیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها