ورود به جانویس

۱۲ ابزار آنالیز لینکدین که باید بشناسید

۱۲ ابزار آنالیز لینکدین که باید بشناسید
۱۲ ابزار آنالیز لینکدین که باید بشناسید

اگر بازاریابی کسب و کار شما هم وابسته به لینکدین می‌باشد، قطعا برای سنجش میزان موفقیت خود در رسیدن به اهداف‌تان، نیاز به یک ابزار آنالیز لینکدین دارید. برای آگاهی از میزان ثمربخش بودن تلاش‌های‌تان و اینکه چقدر توانسته‌اید به آنچه که مد نظرتان است دست پیدا کنید، این نرم‌افزارها و ابزارها می‌توانند کمک کننده باشند.

قطعا می‌دانید، لینکدین، ابزاری برای تجزیه و تحلیل داده‌ها طراحی کرده که در صفحه اصلی پروفایل کاربران قرار دارد؛ اما با این حال، این ابزار جوابگوی نیازهای همه‌ی کاربران نیست و برخی نیاز به آنالیزهای تخصصی‌تر و دریافت گزارش‌های بهتری دارند. به همین علت، ابزارهای آنالیز مستقلی نیز ساخته شده‌اند که به کسب و کارها کمک می‌کنند تا بدانند کجا ایستاده‌اند و چقدر به اهداف خود نزدیک شده‌اند! برخی از این ابزارها مختص لینکدین طراحی شده‌اند و برخی دیگر برای تمام پلتفرم‌ها قابل استفاده هستند.

در این مقاله سعی می‌کنیم آنالیزگر لینکدین و نرم‌افزارهای دیگر را معرفی کنیم تا بتوانید ابزار مورد نیاز کسب و کار خود را انتخاب کنید؛ پس با ما همراه باشید!

۱- ابزار طراحی شده توسط لینکدین برای آنالیز داده‌ها

لینکدین به شما این امکان را می‌دهد که داده‌های حساب خود را آنالیز کنید؛ اما برای اینکار در ابتدا نیاز است که حساب شما یک حساب مخصوص کسب و کار باشد و شما نیز ادمین آن باشید. (پس قابلیت آنالیز داده‌های لینکدین برای حساب‌های شخصی قابل دسترس نمی‌باشد.)

این قابلیت می‌تواند چهار مدل اطلاعات در مورد عملکرد شما در اختیارتان قرار دهد:

  • بازدیدهای‌تان: در این قسمت می‌توانید از تعداد افرادی که صفحه شما را دیده‌اند با خبر شوید. (البته کمی پیشرفته‌تر از آنچه همه ما در صفحات شخصی‌مان می‌بینیم.)
  • آپدیت‌ها: این قسمت بیشتر درباره واکنش مخاطبان به محتوای شما می‌باشد؛ اینکه چه تعداد نظر، لایک، تعامل و … در بازه‌های زمانی مختلف داشته‌اید.
  • دنبال‌کننده‌ها: به شما اطلاعات خوبی درباره فالوورهای‌تان می‌دهد؛ به کمک این بخش می‌توانید فالوورهای خود را بهتر بشناسید.
  • Employee Advocacy یا حمایت از کارکنان (این یک قابلیت تازه اضافه شده به تحلیل‌گر لینکدین است.): یکی از اطلاعاتی که در این قسمت بدست می‌آورید، روند تعامل کارکنان با مخاطبان است و می‌توانید به کمک این اطلاعات، تعاملات آن‌ها را بهتر کنترل کنید و نقاط ضعف و قوت را پیدا کنید.

هم‌چنین می‌توانید از بخش Activity صفحه شرکت‌تان در لینکدین، اطلاعاتی با جزئیات بیشتر درباره درخواست‌ها، کامنت‌ها، منشن‌ها، پست‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و بازخوردها بدست آورید.

اما بریم ببینیم نرم‌افزارهای تجزیه و تحلیلی که ساخته شده‌اند، چه کاربردهایی دارند و کدام یک برای کسب و کار ما مناسب‌تر است:

۲-  Iconosquare

Iconosquare ابزاری برای آنالیز لینکدین، فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام

تا مدت‌ها پیش، Iconosquare تنها برای فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام سرویس می‌داد، اما به تازگی تجزیه و تحلیل‌های مربوط به لینکدین را نیز به خدمات خود اضافه کرده است.

Iconosquare یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای تحلیل، مدیریت و زمان‌بندی کارها در شبکه‌های اجتماعی می‌باشد.

از جمله قابلیت‌های این پلتفرم می‌توان به انتخاب الویت‌ها اشاره کرد؛ شما می‌توانید معیارهایی که برای کسب و کارتان اهمیت بیشتری دارند را در یک گروه دسته‌بندی کنید و به صورت سفارشی در داشبورد خود قرار دهید.

علاوه بر این، جزئیات بیشتر در تحلیل داده‌ها، بسیاری از کسب و کارها را به سمت این پلتفرم کشانده است. به عنوان مثال Iconosquare می‌تواند اطلاعاتی درباره روند افزایش و کاهش تعداد فالوورها، میزان تاثیرگذاری پست‌های شما بر مخاطبان و حتی کشورهایی که بیشتر فالوورهای‌تان در آن‌ها مستقر هستند، در اختیارتان قرار دهد و در نهایت هم می‌توانید خروجی از داده‌های مورد نظرتان به صورت نمودار و در قالب‌های CSV و PNG دریافت کنید.


۳- SocialInsider

SocialInsider تحلیل‌گر شبکه‌های اجتماعی که مدیران شرکت‌ها بیشتر از آن استفاده می‌کنند.

SocialInsider یک تحلیل‌گر شبکه‌های اجتماعی برای مدیران رسانه‌های اجتماعی و شرکت‌ها می‌باشد. می‌توانید برای سنجیدن عملکرد خود در فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب، تیک‌تاک و لینکدین استفاده کنید.

همانطور که گفتیم، می‌توانید از SocialInsider برای تجزیه و تحلیل عملکرد کسب وکار خود در لینکدین استفاده کنید. این ابزار، امکان استفاده از شاخص KPI را برای شما فراهم می‌کند. (KPI یا شاخص کلیدی عملکرد، روشی برای سنجش میزان خوب بودن عملکرد صنایع، سازمان‌ها، شرکت‌ها و حتی افراد می‌باشد.)

با در نظر داشتن عملکرد خود به طور پیوسته، می‌توانید اطلاعات مفیدی درباره جامعه هدف‌تان بدست آورید. به عنوان نمونه، بیشتر آن‌ها در کجا زندگی می‌کنند، در چه زمان‌هایی محتواهای شما را مشاهده می‌کنند و یا نوع محتوایی که بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند را متوجه می‌شوید.

SocialInsider کار را برای شما راحت کرده! می‌توانید هر اطلاعات خروجی که می‌خواهید را با لوگو و رنگ مخصوص برند خود، به صورت گزارش و در قالب‌های PDF، PPT، CSV و یا فایل اکسل دریافت کنید و حتی آن‌ها را با مشتریان خود به اشتراک بگذارید.


۴- SocialPilot

SocialPilot نامبر وان تحلیل شبکه‌های اجتماعی!

SocialPilot باور دارد که بهترین تحلیل‌گر و بازاریاب در شبکه‌های اجتماعی‌ست؛ چرا که کاربران می‌توانند در آن واحد، چندین کار مختلف از جمله: بازاریابی، گزارش نویسی، انجام کارهای تیمی و تحلیل عملکرد را انجام دهند.

این ابزار، تحلیل‌های دقیقی در قالب PDF از هر آنچه که در آنالیز عملکرد یک کسب و کار، در شبکه‌های اجتماعی مهم است، در اختیار شما قرار می‌دهد. البته SocialPilot رایگان نیست و برای استفاده از آن باید حداقل ۳۰ دلار به ازای هر ماه پرداخت کنید؛ اما مزیت آن این است که حساب‌های کاربری شخصی نیز می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند.


۵- Whatagraph

Whatagraph ابزار آنالیز لینکدین برای بازاریابان و متخصصان فروش

بسیاری از متخصصان بازاریابی و فروش از Whatagraph برای بررسی بازخوردها و عملکرد خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف، از جمله لینکدین استفاده می‌کنند. شما به راحتی می‌توانید میزان تعاملات، رشد مخاطبان و سایر معیارهایی که عملکرد شما را نشان می‌دهند را با این ابزار بدست آورید.

نرم‌افزار گزارش‌دهی لینکدین در Whatagraph، به طور خودکار می‌تواند داده‌های صفحه شما را به روز کند و نیازی به وارد کردن اطلاعات آپدیت شده از جانب شما نمی‌باشد.

Whatagraph یک مدت ۷ روزه برای استفاده رایگان دارد و بعد از آن، نیاز به پرداخت مبلغی جهت استفاده بلند مدت دارید.


۶- Hootsuite

Hootsuite ابزاری برای برنامه‌ریزی و مقایسه عملکرد لینکدین با سایر شبکه‌های اجتماعی‌تان

با اتصال حساب کاربری لینکدین خود به Hootsuite، (که به عنوان ابزاری برای برنامه‌ریزی در شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شود) می‌توانید عملکرد خود در لینکدین را با سایر حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی مقایسه کنید. Hootsuite هم برای حساب‌های تجاری و هم برای صفحات لینکدین، امکان استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل را فراهم کرده است.


۷- Klipfolio

Klipfolio ابزاری برای هر نوع آنالیز که بخواهید، از پیشرفته تا ابتدایی

Klipfolio سه محصول دارد:

  • Klips: داشبورد سفارشی و فرمت گزارش‌هایی مخصوص تحلیل‌گران دارد.
  • PowerMetrics: ابزارها و تجزیه و تحلیل‌های دقیق اما نه خیلی تخصصی دارد که بیشتر به کار مدیران کسب و کارها می‌آید.
  • MetricHQ: واژه‌نامه آنلاین برای معرفی معیار‌های مختلف و شاخص KPI

به کمک این ابزار، می‌توانید داشبوردی برای صفحه لینکدین خود بسازید تا عملکرد خود را به کمک شاخص KPI و معیارهای بازاریابی بسنجید. علاوه بر این، می‌توانید از داشبورد سفارشی نیز استفاده کنید که امکانات بیشتری نسبت به داشبورد معمولی، در اختیارتان قرار می‌دهد.

اگر زمان کافی برای ساخت داشبورد مخصوص به خود را ندارید، می‌توانید از داشبوردهای تعریف شده در آن برای دریافت سریع اطلاعات استفاده کنید.

برای ساخت داشبورد، می‌توانید داده‌های لینکدین خود را با سرویس‌های دیگر در فیس‌بوک، آنالیزگر گوگل، توییتر و سایر پلتفرم‌ها ترکیب کنید.


۸- Talkwalker

Talkwalker آنالیزگر و راهنما برای داشتن استراتژی مناسب در استفاده از لینکدین

Talkwalker خدمات بسیاری برای درک بهتر چگونگی کسب و کار در فضاهای اجتماعی ارائه می‌کند. این ابزار مورد استفاده برندهای جهانی بسیاری قرار گرفته و می‌تواند محتواهای آنلاین، اجتماعی، چاپ شده، رادیویی و تلویزیونی را تجزیه و تحلیل کند.

شما می‌توانید از ۳۰ نمونه پیش ساخته در این ابزار برای تهیه گزارش‌های خود استفاده کنید. امکان ساخت داشبوردهای سفارشی و مخصوص خودتان نیز وجود دارد و می‌توانید گزارش‌های خود را در قالب‌های: پاورپوینت، ورد، اکسل و PDF به هم‌تیمی‌های‌تان ارائه کنید.

داده‌های Talkwalker را به راحتی در سیستم‌های CRM، ابزارهای BI یا ابزارهای آماری اجرا کنید و از آن‌ها نیز برای بهتر کردن گزارش‌هایتان استفاده کنید.


۹- Inlytics

Inlytics تحلیل‌گری مختص لینکدین

Inlytics تنها برای لینکدین طراحی شده است و دو ابزار کاربردی دارد:

  1. ابزاری برای تجزیه و تحلیل داده‌ها در لینکدین
  2. ابزاری برای برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کارهای اجرایی

کاربرانی که پیج‌های کاری ندارند نیز می‌توانند عملکرد خود را به کمک این ابزار بسنجند و برای بهبود آن تلاش کنند.

شما می‌توانید از راهنمایی‌ها و تکنیک‌های کاربردی Inlytics، برای پیشرفت در لینکدین که به صورت رایگان ارائه می‌شوند استفاده کنید. علاوه بر این، امکان استفاده از خدمات برنامه‌ریزی لینکدین برای سه پست در ماه به صورت رایگان فراهم است؛ اما افراد حرفه‌ای و کسب و کارهایی که احتیاج به خدماتی بیش از این دارند، می‌توانند با پرداخت مبلغی جهت دریافت اشتراک، از خدمات گسترده این ابزار استفاده کنند.


۱۰- DrumUp

DrumUp ابزاری برای تحلیل نتایج در لینکدین + ارائه راهکارهایی برای بهبود عملکرد

DrumUp، تنها نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل را به شما ارائه نمی‌کند، بلکه راهکارهایی برای بهتر شدن و داشتن محتوای عالی نیز در اختیارتان قرار می‌دهد. به کمک این ابزار می‌توانید عملکرد خود در لینکدین، فیس‌بوک و توییتر را بسنجید.

می‌توانید با فیلترهای هوشمندی که در این ابزار وجود دارد، بهترین محتواهای خود از دید مخاطبان را شناسایی کنید و استراتژی خود را متناسب با آن‌ها بهبود دهید.

DrumUp هم‌چنین این امکان را به شما می‌دهد تا نتایج را در قالب گزارش دانلود کنید و آن‌ها را با همکاران خود در شرکت، به صورت آفلاین بررسی کنید.

نمودار و گراف‌های این ابزار نیز، امکانی دیگر برای درک بهتر و سریع‌تر عملکرد می‌باشد. (برای شرایطی که محدودیت زمان دارید یا می‌خواهید اطلاعات را به سایر افراد ارائه کنید.)


۱۱- Shield

Shield تحلیل‌گری که می‌تواند چندین حساب کاربری را باهم آنالیز کند.

Shield امکان هر نوع تجزیه و تحلیل در لینکدین را در اختیار شما قرار می‌دهد. می‌توانید معیارهای آنالیز مختلفی را انتخاب کنید و لایک‌ها، کامنت‌ها، تعاملات و … را براساس آن‌ها بسنجید.

این ابزار امکان تعامل و صحبت با مخاطبان درباره محتواها را نیز فراهم کرده و می‌توانید از نظر مخاطبان خود نیز برای بهبود عملکرد خود استفاده کنید.

می‌توانید از Shield، به طور هم‌زمان برای چند حساب کاربری شخصی استفاده کنید که این قابلیت کار را برای بازاریاب‌ها راحت‌تر می‌کند.


۱۲- ReportGarden

ReportGarden طیف گسترده‌ای از گزارش‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد.

ReportGarden همانطور که از نام‌اش نیز مشخص است، طیف گسترده‌ای از گزارشات را در اختیارتان قرار می‌دهد. این گزارشات شامل گزارش‌های: AdWords، گزارش‌هایی برای فیس‌بوک، PPC، SEO، گزارش‌های توییتر، گوگل آنالیز و لینکدین می‌باشد.

می‌توانید اطلاعات مربوط به عملکرد خود در لینکدین، فیس‌بوک و توییتر را در قالب یک گزارش جمع‌آوری کنید و آن‌ها را با عملکرد سایر رقیبان مقایسه کنید.

در این مقاله سعی کردیم تعدادی از بهترین ابزارهای آنالیز در لینکدین را به شما معرفی کنیم تا اطلاعات مفیدی درباره عملکرد خود بدست آورید و استراتژی‌تان در استفاده از این پلتفرم را بهبود ببخشید. اگر دنبال بهبود استراتژی خود در لینکدین هستید، مقاله شش استراتژی کسب و کار در لینکدین را مطالعه کنید.

سوالات متداول

آیا نیاز به پرداخت هزینه برای استفاده از ابزارهای تحلیل‌گر لینکدین وجود دارد؟

برای استفاده از اکثر این ابزارها احتیاج به پرداخت هزینه می‌باشد، اما برخی از آن‌ها، امکان استفاده رایگان برای یک مدت کوتاه، مثلا ۷ روزه تا یک ماه را به کاربران می‌دهند.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها