ورود به جانویس

چگونه بازدیدهای استوری اینستاگرام را ببینیم + راهکارهایی برای افزایش آن

استوری اینستاگرام
استوری اینستاگرام

با توجه به اینکه استوری اینستاگرام تقریباً شش سال پیش راه‌اندازی شد، دیگر نمی‌توان آن را یک ویژگی جدید نامید. اما آیا افراد از اطلاعاتی که از استوری اینستاگرام به دست می‌آید، استفاده می‌کنند؟ آیا این ویژگی عالی را در جهت رشد پیج خود به کار می‌برند.

بر اساس آمار به دست آمده از ۹۹ شرکت، نزدیک به ۸۷٪ از کاربران این پلتفرم هر روز برای کاربران استوری‌هایی ارسال می‌کنند در‌حالی‌که HubSpot دریافته است که تقریباً ۴۰٪ از کاربران بیش از یک بار در هفته یک استوری ارسال می‌کنند. در واقع، اگر ترندهای بازاریابی اینستاگرام را که برای سال ۲۰۲۲ پیش‌بینی شده است دنبال کنید، خواهید دید که براساس پیش‌بینی‌ها، استوری‌ها با سرعت زیادی در حرکت رو به جلو از پست‌های اینستاگرام هستند.

استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام فقط برای اهداف اجتماعی محبوب نیست. حدود ۳۳ درصد از پربازدیدترین استوری‌های اینستاگرام توسط برندها ایجاد می‌شود و این آمار به اهمیت آنها در فروش اشاره می‌کند.

اما سؤال این است چگونه می‌توانید بفهمید که استوری‌های اینستاگرام شما بازدیدی دارد یا خیر؟

در این مقاله، مراحل ساده‌ای را که باید طی کنید تا ببینید چه کسی استوری شما را مشاهده کرده است، به اشتراک می‌گذاریم. اگر تعداد بازدیدها کمتر از حد انتظارتان است، به خواندن ادامه دهید زیرا ما همچنین نکاتی را برای استفاده از استوری اینستاگرام برای افزایش بازدید کاربران به اشتراک می گذاریم.


چگونه می‌توانیم بفهمیم چه کسی استوری اینستاگراممان را مشاهده کرده است؟

در حالی که نمی‌توانید ببینید چه کسی پست‌های شما را که در پلتفرم شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید مشاهده کرده است، خبر خوب این است که این اطلاعات برای استوری اینستاگرام، قابل مشاهده است. برای اینکه ببینید کدام فالوورها و غیر دنبال‌کنندگان اکانتتان، استوری شما را مشاهده کرده‌اند، کافی است فقط تا ۴۸ ساعت پس از ارسال استوری این اطلاعات را دریافت کنید (حتی اگر استوری خاصی را هایلایت کرده باشید).

روش دیدن بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام:

مرحله ۱: برنامه اینستاگرام را باز کنید.

مرحله ۲: روی استوری خود ضربه بزنید.

مرحله ۳: استوری خود را به سمت بالا بکشید. نام کاربری افرادی که استوری شما را مشاهده کرده‌اند در پایین ظاهر می‌شود. اگر هنوز کسی آن را مشاهده نکرده باشد، اینستاگرام به سادگی می‌گوید «هیچ کس هنوز این استوری را ندیده است». در این صورت کمی زمان بدهید و چند ساعت بعد دوباره بررسی کنید.

اگر تعداد بازدیدهای استوری از تعداد نام‌های کاربری فهرست شده بیشتر باشد، به سادگی به این معنی است که یک کاربر چندین بار استوری شما را مشاهده کرده است، زیرا تعداد دفعات تکرار در تعداد بازدیدهای استوری قرار داده می‌شود.

مطمئن باشید، فقط شما می‌توانید این اطلاعات را ببینید. بنابراین، اگر از تعداد کم (یا اصلاً بیننده) نگران هستید، هیچ کس در مورد این اطلاعات نخواهد فهمید.

اگر استوری منقضی شد (به عبارت دیگر، شما آن را بیش از ۲۴ ساعت پیش ارسال کرده‌اید)، همچنان می‌توانید این اطلاعات را دریافت کنید، اما باید مراحل کمی متفاوت را دنبال کنید.

در اینجا روش دیدن بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام بعد از زمان ۲۴ ساعت را آورده‌ایم:

مرحله ۱: روی نماد با سه خط افقی ضربه بزنید.

مرحله ۲: آرشیو را انتخاب کنید. ممکن است لازم باشد روی عنوان در بالای صفحه ضربه بزنید تا منوی کشویی باز شود تا بتوانید Stories Archive را انتخاب کنید.

مرحله ۳: روی استوری کلیک کنید. برای مشاهده تعداد بازدیدهای استوری، انگشت خود را روی صفحه به سمت بالا بکشید.


تحلیل استوری اینستاگرام

اکنون که اطلاعات و آمار بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام را در اختیار دارید، مهم است که بدانید چگونه آن را تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید به درستی بر اساس آن عمل کنید. اگر یک صفحه کسب و کار در اینستاگرام دارید، همچنین می‌توانید اطلاعاتی در مورد تعداد کاربرانی که بعداً استوری شما را دیده‌اند و از استوری شما خارج شده‌اند نیز دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر متوجه شده‌اید که کاربرانی هستند که کل استوری اینستاگرام شما را تماشا کرده‌اند اما شما در حال حاضر آنها را فالو نمی‌کنید، یک نکته خوب برای شروع این است که آنها را دنبال کنید.


تعیین کردن افرادی که استوری شما را مشاهده کنند:

اگر به دلایلی می‌خواهید افرادی را که ممکن است استوری شما را ببینند محدود کنید، یک راه‌حل آسان وجود دارد. بعد از اینکه ویدئویی را برای استوری خود ضبط کردید، می‌توانید روی سه نقطه با برچسب More در پایین صفحه کلیک کنید. سپس به منوی کشویی با تعدادی گزینه هدایت می‌شوید.

روی تنظیمات استوری کلیک کنید. در قسمت مشاهده، این گزینه به شما داده می‌شود که استوری و ویدئوهای زنده را از افراد خاص مخفی کنید. از طرف دیگر، این گزینه را نیز به شما می‌دهد تا آن را فقط با افرادی که می‌توانید انتخاب کنید به اشتراک بگذارید.

استوری اینستاگرام

در قسمت تنظیمات استوری، گزینه ای برای محدود کردن افرادی که ممکن است به استوری شما پاسخ دهند نیز پیدا خواهید کرد. در اینجا شما سه گزینه دارید. می توانید پاسخ دادن را به طور کلی غیرفعال کنید، به فالوورهای خود اجازه دهید از طریق پیام به استوری شما پاسخ دهند، یا این را فقط به فالوورهایی محدود کنید که شما هم آنها را دنبال می‌کنید.

استوری اینستاگرام

این پلتفرم همچنین به دنبال کنندگان شما این امکان را می‌دهد که فیلم‌ها و عکس‌های استوریتان را در یک پیام به اشتراک بگذارند. اگر می‌خواهید این قابلیت را محدود کنید، این گزینه را نیز در این تنظیمات پیدا خواهید کرد.


چگونه بازدیدهای استوری اینستاگرام را بیشترکنیم؟

ویژگی استوری اینستاگرام به نوعی تقریباً شبیه تلویزیون است. این نگاه دزدکی به تجربیات و زندگی روزمره افراد مشهور و برندهای محبوب شبکه‌های اجتماعی، کاربران را هیجان زده می‌کند. برای استفاده حداکثری از همه چیزهایی که این ویژگی و تبلیغات پیرامون آن ارائه می‌دهد، در اینجا چند ترفند و نکته وجود دارد که باید آنها را نیز امتحان کنید.

برای مطالعه بیشتر به مقاله ۲۱ ایده استوری اینستاگرام برای سال ۲۰۲۲ مراجعه نمایید.


۱. ابعاد استوری اینستاگرام را به درستی انتخاب کنید.

ابعاد یک استوری اینستاگرام ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل است تا نسبت تصویر ۹:۱۶ را تشکیل دهد. به عبارت دیگر، محتوای شما باید ۱۰۸۰ پیکسل عرض و ۱۹۲۰ پیکسل طول داشته باشد. در حالی که ممکن است بیشتر نگران اعداد مربوط به نظرات خود باشید، توجه به این اعداد نیز به همان اندازه مهم است. این پلتفرم در مورد ابعاد خود بسیار سخت گیر است و اگر محتوایی که آپلود می‌کنید با این ابعاد تنظیم شده مطابقت نداشته باشد، ویدئوی شما نصفه می‌شود. بنابراین، دعوت به اقدام (CTA) و همچنین کلیک‌های شما را از بین برود.


۲. از متن استفاده کنید.

علاوه بر استفاده از تصاویر برای بیان استوری خود، می‌توانید به آن متن نیز اضافه کنید. نکته مهم این است که آن را به صورت محاوره‌ای و خودمانی نگه دارید. همچنین از همان فونتی استفاده کنید که برند شما در پروفایل‌های دیگرش برای درخشش بهتر برند استفاده می‌کند.


۳. موسیقی اضافه کنید.

یکی از محبوب‌ترین تغییرات اخیر این پلتفرم محبوب، امکان افزودن موسیقی به استوری اینستاگرام است که می‌تواند به برجسته شدن محتوای شما کمک کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی نماد استیکرها کلیک کنید و صفحه موسیقی را انتخاب کنید. سپس به صفحه جدیدی هدایت می‌شوید که در آن می‌توانید آهنگ را جستجو کنید. اگر آهنگی در ذهن ندارید، می‌توانید بر اساس موضوع خاصی آن را جستجو کنید یا به سادگی یکی از آهنگ‌های محبوب را که لحن مناسبی دارد را انتخاب کنید.

به طور خلاصه، اگر شما می‌خواهید موسیقی با جلوه‌های بصریتان مطابقت داشته باشد. این مهمترین ترفند است.


۴. از گیف استفاده کنید.

گیف‌های مرتبط با محتوای شما می‌توانند به بازدید بیشتر کمک کنند. برای مثال می‌توانید از ابزاری مانند GIPHY استفاده کنید که مجموعه عظیمی از فایل‌های GIF دارد. نه تنها می‌توانید گیف مناسب برای پیام خود را پیدا کنید، بلکه به لطف ادغام آن با اینستاگرام، اشتراک‌گذاری مستقیم GIF نیز آسان است.


۵. از محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید.

هر از گاهی، استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) می‌تواند ایده خوبی باشد. به عنوان مثال، می‌توانید یک هشتگ با موضوعی ایجاد کنید تا آن را جمع‌آوری کنید و سپس از ابزاری مانند Repost برای اینستاگرام استفاده کنید تا در صورت اشتراک‌گذاری محتوای خود، به سازنده اصلی آن اعتبار بدهید. فقط به یاد داشته باشید که از قبل از سازنده اجازه بگیرید.


۶. یک دعوت به اقدام اضافه کنید.

اگر پروفایل تجاری دارید، می‌توانید به استوری‌های خود لینک اضافه کنید. شما می‌توانید از این ویژگی برای اضافه کردن یک نوع دعوت به اقدام (CTA) استفاده کنید که می‌تواند ترافیک وب سایت شما را افزایش دهد. از طرف دیگر، می‌توانید روی ابزارهای لینک در بایو اینستاگرام مانند Linktree یا Milkshake استفاده کنید که امکان قرار دادن چند لینک در بایو را برایتان فراهم می‌کند.


۷. از یک تمپلت یا قالب آماده استفاده کنید.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید بفهمید محتوای شما در حال تأثیرگذاری است، زمانی است که فالوورهای شما برند شما را از روی ظاهر آن تشخیص می‌دهند. در حالی که استوری‌های اینستاگرام بسیار جذاب و سرگرم‌کننده هستند، همچنان می‌توانید از آن برای تقویت هویت برند خود با استفاده از مجموعه‌ای از قالب‌ها استفاده کنید.

به علاوه، با توجه به اینکه می‌توانید بهترین استوری‌هایتان را به‌عنوان «هایلایت» ذخیره کنید، منطقی است که برای ایجاد تمپلیت‌هایی که بعداً بتوانید آن‌ها را تغییر دهید، زمان بگذارید.

نه تنها تمپلیت‌ها به ایجاد ظاهری منسجم برای بهبود شناخت برندتان کمک می‌کنند، بلکه در دراز مدت در زمان شما نیز صرفه جویی می‌کنند. ایجاد استوری یک فرآیند زمان‌بر است. در حالی که آنها فقط به مدت ۲۴ ساعت در دسترس خواهند بود، به این معنی که شما باید به طور مداوم استوری طراحی کنید. با کمک تمپلیت‌های استوری اینستاگرام، تنها کاری که باید هر بار انجام دهید این است که محتوا را تهیه کنید.


۸. برای استوری اینستاگرام خود زمابنبدی کنید.

از آنجایی که استوری شما پس از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شود، بسیار مهم است که آن را در بهینه ترین زمان پست کنید. برای این کار، باید از یک ابزار زمان‌بندی در اینستاگرام مانند Sked ،Buffer یا Later استفاده کنید. اگر بیشتر از اینستاگرام استفاده می‌کنید، Later را به شدت توصیه می‌کنیم.

زمانبندی نه تنها به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را برای بهترین زمان‌ها برنامه‌ریزی کنید، بلکه با برنامه‌ریزی یک‌باره استوری‌های یک هفته، کار را برای شما آسان‌تر می‌کند. هنگام ایجاد یک نام تجاری به یاد ماندنی، نه تنها از نظر زمان، بلکه از نظر زیبایی هم ثبات داشتن یک نقطه کلیدی است. با برنامه‌های زمانبندی، برنامه‌ریزی بصری استوری برای همسویی فونت و طرح های رنگی شما با نام تجاری آسان‌تر است.

علاوه بر این، این برنامه‌ها مانند برنامه Later همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا نماهای استوری اینستاگرام و داده‌های تعاملی خود را خیلی بیشتر مشاهده کنید و به جای نگرانی در مورد مشاهده آنها در بازه زمانی کوتاه ۴۸ ساعته، می‌توانید این داده‌ها را تا سه ماه ردیابی کنید.


۹. استوری‌ اینستاگرام خود را در رول دوربین خود ذخیره کنید.

اینستاگرام همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا استوری‌های خود را در رول دوربین خود ذخیره کنید. می‌توانید این را طوری تنظیم کنید که هر داستان را به‌طور خودکار در دوربین دستگاهتان ذخیره کند. از طرف دیگر، اگر فقط می‌خواهید استوری‌های انتخابی را ذخیره کنید، می‌توانید روی سه نقطه با عنوان More کلیک کنید تا به منوی کشویی با گزینه ذخیره آن در تلفن خود هدایت شوید.

دلیل اینکه انجام این کار برای ذخیره استوری‌ها ایده خوبی است؛ این است که برخی از استوری‌ها می‌توانند محتوای همیشه سبز خوبی ایجاد کنند. به عنوان مثال، اگر جزئیات مهمی را در یک استوری به اشتراک می‌گذارید، مانند یک مسابقه و می‌خواهید این استوری را بیش از یک بار به اشتراک بگذارید. روش دیگر، می‌تواند به سادگی راهی عالی برای دریافت دوباره استوری‌هایی باشد که در گذشته عملکرد خوبی داشته‌اند.


جمع بندی

اگر نمی‌خواهید روی یک ابزار زمان‌بندی اینستاگرام که شامل دسترسی به تجزیه و تحلیل استوری اینستاگرام است، سرمایه‌گذاری کنید. همچنین می‌توانید به افرادی که استوری شما را مشاهده کرده‌اند نیز دسترسی داشته باشید.

این‌کار واقعاً ساده است باید از این واقعیت مطلع باشید که این داده‌های ارزشمند ۴۸ ساعت پس از انتشار استوری ناپدید می‌شوند و به همین علت زمان کوتاه، دیدن بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام زمان زیادی ندارد.

همچنین، با توجه به اینکه احتمالاً هر هفته چندین استوری ایجاد می‌کنید، می‌تواند به یک کار سخت تبدیل شود که سعی کنید به یاد بیاورید چه زمانی چه پستی ارسال کنید و چه زمانی آنها ارسال شده است. بنابراین، در مجموع، بهتر است آن را با دقت بیشتر انجام دهید تا بتوانید آمار بازدیدکنندگان را درک کنید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها