ورود به جانویس

مراحل بازیابی اکانت اینستاگرام

مراحل بازیابی اکانت اینستاگرام
مراحل بازیابی اکانت اینستاگرام

غیر فعال شدن و بازیابی اکانت اینستاگرام یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که کاربران این اپلیکیشن با آن روبه‌رو هستند. در مقاله‌ی آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام، نحوه‌ی دیلیت کردن اکانت خود و راه بازیابی آن را به شما آموزش دادیم. اما در این مقاله می‌خواهیم،‌ سوال چرا اینستاگرام اکانت ما را غیر فعال می‌کند و یا به عبارتی چرا این اپلیکیشن اکانت ما را دیسیبل می‌کند، را پاسخ دهیم و راه برخورد با این مشکل را آموزش دهیم:

چرا اینستاگرام برخی از اکانت‌ها را دیسیبل می‌کند؟

دلایل زیادی وجود دارد که یک اکانت دیسیبل و یا غیرفعال می‌شود. اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین علتی که اکانت اینستاگرامتان دیسیبل می‌شود این است که اکانت مورد نظر از طرف اینستاگرام به عنوان اسپمر شناخته شده‌است. همانطور که می‌دانید دیسیبل کردن اکانت، بزرگ‌ترین مجازاتی است که اینستاگرام برای یک اکانت در نظر می‌گیرد. اگر اکانت شما گرفتار مجازات اینستاگرام شده‌باشد، هنگام ورود به اینستاگرام به صورت خودکار از اکانت خارج می‌شوید. پس از ورود دوباره به اینستاگرام و وارد کردن آیدی و پسورد خود و انتخاب گزینه‌ی Login، با پیغامی از طرف اینستاگرام تحت عنوان …Your account has been disabled for روبه‌رو می‌شوید. با دیدن پیام می‌توانید مطمئن ‌شوید که اکانت مورد نظر غیرفعال شده‌است.

باید گزینه‌ی Learn More که در زیر این پیام وجود دارد را بزنید. با انتخاب گزینه Learn More وارد صفحه فرم بازیابی اکانت اینستاگرام می‌شوید. در این صفحه گزینه‌ی let us know را انتخاب کنید.

چرا اینستاگرام برخی از اکانت‌ها را دیسیبل می‌کند؟

برای ادامه‌ی روند بازیابی اکانت اینستاگرام دو مرحله‌ی زیر را طی کنید:

۱) پر کردن فرم بازیابی اکانت اینستاگرام

پس از اینکه گزینه‌ی let us know را انتخاب کردید با سوالی در بخش my Instagram account was deactivated روبه‌رو می‌شوید. این سوال به این معناست که آیا اکانت شما برای نشان دادن یک محصول و یا یک سرویس تجاری بوده‌است؟ اگر حساب کاربری مورد نظر را بیزینسی کرده‌‌بودید و در داخل آن شغل خود را گسترش می‌دادید، گزینه‌ی بله را انتخاب کنید و در غیر این صورت گزینه‌ی خیر را بزنید. پس از جواب دادن به این سوال فرم بازیابی اکانت اینستاگرام برایتان باز می‌شود.

 • در بخش اول اسم خود را بنویسید. (وارد کردن اسم چندان مهم نیست اما بهتر است اسم خود را وارد کنید.)
 • در کادر بعدی آیدی پیج غیرفعال شده‌ را وارد کنید.
 • در قسمت بعدی ایمیل پیج دیسیبل شده را وارد کنید. فراموش نکنید باید به این ایمیل دسترسی داشته باشید.
 • در کادر آخر اینستاگرام از شما می‌خواهد کشوری که در آن ساکن هستید را وارد کنید. (بهتر است در این کادر United states را بنویسید.)
 • در آخرین مرحله، اینستاگرام از شما می‌خواهد اطلاعات پیج بیزینسی خود را آپلود کنید که می‌توانید این گزینه را نادیده بگیرید و ارسال را بزنید.
پر کردن فرم بازیابی اکانت اینستاگرام

۲) دریافت ایمیل بازیابی اکانت اینستاگرام

پس از پر کردن فرم بازیابی اکانت اینستاگرام و ارسال آن به پشتیبانی باید منتظر دریافت ایمیلی از طرف اینستاگرام باشید. دریافت این ایمیل از ۳ دقیقه تا دو الی سه ساعت طول می‌کشد.

پس از گذشت زمان گفته شده، یک ایمیل از طرف فیسبوک دریافت می‌کنید. در متن پیام ارسالی یک کد ۵ رقمی و یکسری توصیه برای گرفتن یک عکس گفته شده‌است. به عبارت دیگر در این ایمیل از شما خواسته شده در جواب این ایمیل عکسی با شرایط زیر از خودتان بگیرید:

روی یک کاغذ A4 کاملا صاف آیدی اکانت غیرفعال شده را به همراه کد ۵ رقمی که در ایمیل آ‌مده‌است، بنویسید. آن را جلوی سینه‌ی خود گرفته و عکس مورد نظر اینستاگرام را بگیرید و آن را ارسال کنید. منتظر جواب در روزهای آینده باشید. دریافت جواب ممکن است دو روز الی یک هفته طول بکشد. دقت کنید که عکس گفته شده باید از سر تا شکم شما را در بر بگیرد.

دریافت ایمیل بازیابی اکانت اینستاگرام

ناگفته نماند این راه‌حل قطعی نمی‌باشد. اگر پس از گذشت یک هفته پاسخی دریافت نکردید، دوباره امتحان کنید. اما اگر تا یک ماه اکانت مورد نظر فعال نشد، دست از تلاش بردارید چرا که دیگر اکانتی وجود ندارد که بخواهید آن را بازیابی کنید.

4 دیدگاه

 1. سلام‌من اکانتم دیسیبل شده و هرچقدر که عکس‌میفرستم جوابی دریافت نمیکنم حسابم شخصی بوده ولی پست از خودم نداشتم و فقط استوری بوده آیا میتونه از رو استوری هایم‌برگردونه؟؟؟

  1. سلام، دقت کنید که حتما با همون ایمیلی که باهاش اکانت اینستاگرام‌تون رو ساختین به اینستاگرام ایمیل بزنید. متن ایمیلتون باید واضح باشه و از ارسالش مطمئن شین!
   اگر همه‌ی این موارد رو رعایت کردین، باید منتظر جواب اینستاگرام باشین!

   1. خب با ایمیل وارد نشدم با شماره وارد شدم
    هر چقدر که عکس رو میفرستم جوابی در یافت نمیکنم

    1. تنها راه صبر کردنه اما ممکنه امیدی به بازگشت پیج‌ هم نباشه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها