ورود به جانویس

۸ راهکار برای افزایش بهره وری در سال ۱۴۰۰

۸ راهکار برای افزایش بهره وری در سال ۱۴۰۰
۸ راهکار برای افزایش بهره وری در سال ۱۴۰۰

امروزه افزایش بهره وری برای بسیاری از افراد و مشاغل به یک الویت تبدیل شده است. افراد دوست دارند بیشترین بهره وری را از کارهای خود داشته باشند و توانایی‌های خود را شکوفا کنند. بهره وری را می‌توان با انجام دادن یک سری کارها و داشتن تمرکز، افزایش داد.

در ادامه ۸ راهکار آورده‌ایم تا با انجام دادن آن‌ها بیشترین بهره وری را از توانایی‌های خودتان داشته باشید:

سحرخیز باش تا کامروا شوی!

۱- زودتر از خواب بیدار شوید

سحرخیز باش تا کامروا شوی! سعی کنید یک ساعت زودتر از حالت عادی بخوابید و بیدار شوید. به این زمان بدست آمده، به چشم جایزه نگاه کنید. می‌توانید قبل از شروع روزی سرسام‌آور، اندکی برای خود و هدفتان وقت بگذارید. این هدف می‌تواند هر چیزی باشد. با انجام این کار می‌توانید در طول روز کارهای بیشتری انجام دهید و حتی سریع‌تر در مسیر درست قدم بردارید. این کار زندگی شما را تغییر خواهد داد!

۲- یک لیست از بردهای خود درست کنید

در طول روز موفقیت‌ها و بردهای خود را یادداشت کنید. این لیست می‌تواند شامل یک جلسه‌ی موفقیت‌آمیز، تمام کردن گزارش یک کار یا حتی کمی پیشرفت برای هدفی باشد. با اضافه کردن هر موفقیت، انگیزه‌ی شما برای انجام کارها بیشتر می‌شود. هرچه لیست بردهای شما طولانی‌تر شود، اشتیاق شما هم برای افزودن موارد دیگر به آن افزایش می‌یابد.

کاری را شروع کنید، آن را کاملا تمام کنید و سپس به سراغ کار بعدی بروید.

۳- کارها را نصفه و نیمه رها نکنید

کاری را شروع کنید، آن را کاملا تمام کنید و سپس به سراغ کار بعدی بروید.

این راهکار ساده را به خاطر داشته باشید تا به افزایش بهره وری خود کمک کنید. دفعه‌ی دیگر که کاری را شروع کردید، قبل از شروع کار جدید مطمئن شوید که آن را به پایان رسانده‌اید. در طولانی مدت تاثیرات مثبت آن را مشاهده خواهید کرد.

۴- اعلان‌های تلفن همراه خود را خاموش کنید

اعلان هر برنامه‌ای که حواس شما را پرت می‌کند را خاموش کنید. با این کار از حواس‌پرتی‌های احتمالی جلوگیری می‌کنید. همچنین، می‌توانید موقع کار تلفن همراه را در اتاقی دیگر بگذارید تا تمرکز خود را از دست ندهید.

۵- وظایف خود را به کارهای کوچک‌تر تقسیم کنید

اگر پروژه بزرگی به شما داده شده است، آن را به کارهای کوچک تقسیم کنید. یک چک لیست از آن‌ها آماده و با آسان‌ترین کار شروع کنید تا زمانی که به اتمام برسد. برای مثال باید در مورد موضوعی ارائه دهید. ۱۵ دقیقه زمان بگذارید و طرح کلی را به کارهای کوچک‌تر تقسیم کنید. ۵ دقیقه استراحت کنید، سپس دو اسلاید اولیه را تمام کنید و همینطور تا پایان کار ادامه دهید. به خاطر داشته باشید که انجام دادن کاری حتی اگر کوچک هم باشد، باز هم آن احساس رضایت را به شما القا می‌کند.

اکثر افراد نمی‌توانند بیشتر از ۶ دقیقه، بدون بررسی کردن ایمیل یا پیامک‌های خود، به کار کردن ادامه دهند.

۶- برنامه‌ها و وب‌سایت‌هایی که حواستان را پرت می‌کنند، مسدود کنید

طبق یک تحقیق انجام شده، اکثر افراد نمی‌توانند بیشتر از ۶ دقیقه، بدون بررسی کردن ایمیل یا پیامک‌های خود، به کار کردن ادامه دهند. زندگی و کارهای وابسته به تکنولوژی امروزی باعث می‌شوند دائما اعلان‌های مختلف را بررسی کنیم. در نتیجه، این حواس‌پرتی‌ها مدام توانایی ما را برای تمرکز روی وظایف از بین می‌برند؛ حتی برای مدتی کوتاه.

۷- به موسیقی‌های سازنده گوش دهید

موسیقی یک روش عالی برای حفظ تمرکز و سرحال نگه داشتن شماست.

اما این مورد ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد. پس باید موزیک‌های متنوع را امتحان کنید تا به نتیجه برسید. گوش دادن به موسیقی می‌تواند به افراد کمک کند اضطراب خود را کنترل کنند، انگیزه پیدا کنند و فعال و پرانرژی باشند.

۸- در نور طبیعی کار کنید

مطالعات نشان می‌دهد قرار گرفتن در معرض نور خورشید، خواب را بهبود می‌بخشد. در نتیجه بهره وری شما افزایش می‌یابد و می‌توانید با انرژی بیشتری به کارهای خود برسید. بنابراین اگر امکانش وجود دارد، سعی کنید نزدیک یک پنجره بنشینید تا از مزایای خواب بهتر بهره‌مند شوید.

در آخر این نکته را یادآوری کنیم که همه‌ی روزها مانند هم نیستند. ممکن است گاهی بی‌حوصله و کم انرژی باشید و این هیچ اشکالی ندارد. به خودتان سخت نگیرید!

منبع: medium.com/business-teaching

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها