ورود به جانویس

۸ روش کسب درآمد در اینستاگرام (سال ۲۰۲۲)

کسب درآمد از اینستاگرام
کسب درآمد از اینستاگرام

همه ما می‌دانیم که تولید محتوای جدید و سرگرم کننده در اینستاگرام زمان‌بر است و به قول این مثل انگلیسی که «زمان طلا است»، باید روش‌های سریع‌تری برای تولید محتوا و کسب درآمد یاد بگیریم. اینستاگرام برای حمایت از صاحبان کسب‌وکارها، راه‌های مختلفی را برای کسب درآمد از حساب‌هایشان جلوی پایشان گذاشته است.

امروزه شبکه‌های اجتماعی به شدت در حال سرمایه گذاری روی اقتصاد خالقان محتوا هستند. شرکت متا اعلام کرده که قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ یک میلیارد دلار برای سازندگان محتوا سرمایه‌گذاری کند💰. برای اینفلوئنسرها و سازندگان محتوا، این بدان معناست که می‌توانید برای کارهای خلاقانه خود پول زیادی دریافت کنید.

در همه کسب و کارهای اینستاگرام، ابزارهایی وجود دارد که توسط این شبکه اجتماعی در اختیار شما قرار می‌گیرد و امکان مشارکت آسان‌تر با سازندگان برند را فراهم می‌کند. در این رابطه سودمند، همه در مقام تولیدکننده محتوا برنده هستند.

در این مقاله به ۸ راه برای کسب درآمد در اینستاگرام می‌پردازیم. به عنوان صاحب یک کسب و کار، مهم است که با این روش‌ها آشنا شوید تا بتوانید از آنها در کمپین‌های بازاریابی خود استفاده کنید.

اما ابتدا اکانت حرفه‌ای اینستاگرام خود را راه اندازی کنید.

قبل از شروع هر یک از فرصت‌های کسب درآمد که در اینجا لیست کرده‌ایم، باید اکانت خود را به یک اکات حرفه‌ای تبدیل کنید. حساب‌های حرفه‌ای یا حساب‌های تجاری نقطه شروع کسب درآمد شما هستند. تغییر اکانت خود به این نوع، به شما این امکان را می‌دهد تا به ویژگی‌هایی مانند داشبورد حرفه‌ای و Insights دسترسی داشته باشید که هر دو اطلاعاتی در مورد نحوه عملکرد محتوا و حساب شما ارائه می‌دهند.

به خاطر داشته باشید که برخی از روش‌های ذکر شده در اینجا هنوز در حال آزمایش هستند.

برای اینکه ببینید چه ابزارهایی در دسترس شما هستند، از برنامه موبایل اینستاگرام استفاده کنید و به داشبورد حرفه‌ای خود بروید و در منوی «See All Tools» فهرستی از تمام ابزارهای موجود را دریافت کنید. همان‌طور که شروع به استفاده از آنها می‌کنید، با اطلاعات منتشر شده و به روز رسانی شده نیز، به روز می‌شوید.

کسب درآمد از اینستاگرام

۱. پست‌های حمایت شده و محتوای مارک دار

اکثر کسب‌وکارها به اینفلوئنسرها برای ایجاد پست‌ها یا محتوای برند خود پول زیادی می‌دهند. در اینستاگرام، محتوای برند با داشتن برچسب «Paid Partnership» متمایز می‌شود. این داده‌ها هم به سازنده و هم به شرکای تجاری/منشن شده تعلق می‌گیرد.

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از رایج‌ترین و آشناترین روش‌هایی است که کسب و کارها برای کسب درآمد در اینستاگرام از آن استفاده می‌کنند. این پلتفرم منتخب ۷۲ درصد از برندها است و آن را به مکانی عالی برای درگیر شدن کاربران با محصولاتشان می‌دانند. با توجه به اینکه ۷۵ درصد از بازاریابان برند قصد دارند بودجه‌ای را برای بازاریابی تأثیرگذار اختصاص دهند، این نیز یک استراتژی است که نباید از آن عقب بمانید.😉

ویژگی‌های جدید محتوای اینستاگرام شامل؛ توانایی سازندگان برای فهرست کردن برندهای ترجیحی است که می‌خواهند با آنها شریک شوند و در مقابل، برندها می‌توانند همکاران جدیدی را کشف کنند. یافتن اینفلوئنسر مناسب برای برند شما می‌تواند یک مرحله چالش برانگیز باشد که این قابلیت جستجو را به ابزاری ارزشمند تبدیل می‌کند.

چگونه کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشیم؟

درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام چقدر است؟

نرخ اینفلوئنسرها بر اساس عوامل متعددی از جمله تعداد فالوورها و تخصص در حوزه‌ای که دارند، متفاوت است. بر اساس یکی از گزارش‌های اخیر، این تفکیک در اینستاگرام به شرح زیر است:

  • نانو اینفلوئنسرها (۱k-10k دنبال کننده) در هر پست ۱۰ تا ۱۰۰ دلار درآمد کسب می‌کنند
  • میکرو اینفلوئنسرها (۱۰ هزار تا ۵۰ هزار دنبال کننده) در هر پست ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار درآمد دارند
  • اینفلوئنسرهای سطح متوسط ​​(۵۰ تا ۵۰۰ هزار دنبال کننده) در هر پست ۵۰۰ تا ۵ هزار دلار درآمد کسب می‌کنند
  • ماکرو اینفلوئنسرها(۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون دنبال کننده) در هر پست ۵ تا ۱۰ هزار دلار درآمد کسب می‌کنند
  • مگا اینفلوئنسرها (بیش از ۱ میلیون دنبال کننده) به ازای هر پست ۱۰ هزار دلار درآمد کسب می‌کنند
  • سلبریتی‌ها می‌توانند بیش از ۱ میلیون دلار در هر پست کسب کنند

نکات مهم:

اگر پست شما بازخورد خوبی داشته باشد، یک کسب و کار می‌تواند آن را به یک تبلیغ محتوای مارک‌دار تبدیل کند. تجربه نشان داده شده است که اختلاط آن با یک برند بیش از ۹۰ درصد بیشتر از هر یک از تاکتیک‌ها به صورت مجزا مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌شود.
از گزارش‌های تحلیلی مانند آنچه که توسط Sprout ارائه می‌شود برای اندازه‌گیری عملکرد کمپین خود استفاده کنید. پست‌های کمپین برنامه‌ریزی شده و پیام‌های دریافتی را تگ کنید. پس از انجام این کار، عملکرد پیام‌ها در گزارش عملکرد گردآوری می‌شود.


۲. برنامه‌های سفیر برند

برنامه‌های اینفلوئنسر مارکتینگ و سفیر برند یکسان نیستند. اینفلوئنسر مارکتینگ بر یک پست یکباره یا چند پست از طرف شخصی متکی است، در حالی که یک برنامه سفیر برند درخواست تبلیغ منظم دارد. برنامه‌های Ambassador اغلب مزایای دیگری مانند پیش نمایش محصول دارند.

مزیت تجاری برنامه سفیر برند این است که شما محتوا را به طور منظم از یک منبع قابل اعتماد دریافت می‌کنید. قراردادها طولانی‌تر هستند، بنابراین سفیر برند نیز جریان درآمد ثابتی دارد.

FUJIFILM از سفیران برند برای تبلیغ دوربین‌های سری X خود استفاده می‌کند و Chenille Rojas یکی از آنهاست. او علاوه بر یک صفحه پروفایل اختصاصی در منطقه X-Photographer، این نقش را در پروفایل اینستاگرام خود نیز دارد. پست‌هایی که بخشی از مسئولیت‌های سفیر برند او هستند با #fujifilmx_creator برچسب‌گذاری شده‌اند.

چه جوری کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشیم

نکات مهم:

  • از راهنمای سفیران برند برای ایجاد برنامه خود استفاده کنید.
  • برای شناسایی حساب‌هایی که ممکن است سفیران برند خوبی باشند، به این فکر کنید که تبلیغ‌کننده برند شما چه کسانی هستند.

۳. خرید اینستاگرام

طبق پیش‌بینی‌ها، انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۳ تجارت اجتماعی به بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در ایالات متحده برسد.

اگر محصولات دیجیتالی یا فیزیکی برای فروش دارید، راه‌اندازی پیج اینستاگرام درها را برای شما به روی چندین فرصت باز می‌کند. با فعال کردن این ویژگی، می‌توانید محصولات خود را روی پست‌ها، کپشن‌ها و در استوری‌ها و تبلیغات برچسب‌گذاری کنید.

اینستاگرام شاپینگ

برای افزایش دسترسی فروشگاه خود، از ویژگی Shopping Partners استفاده کنید. این به حساب‌ها اجازه می‌دهد تا به فروشگاه شما لینک بزنند، محصولات آن را برچسب‌گذاری کنند و اطلاعات پستی را به فروشنده ارائه دهند.

علاوه بر این، اگر به روند خرید لایو استریم بپیوندید، می‌توانید محصولات را تگ کنید و در حین انجام لایو اینستاگرام، مستقیماً به مشتریان بفروشید. خالق NikitaDragun@ میزبان یک رویداد خرید زنده بود که ۴۳ هزار طرف‌دار را به تماشای آن جذب کرد و ۵ هزار محصول به سبد خریدش اضافه شد.

لایو استریم

۴. همکاری در فروش با پیج‌های فروشگاهی

در افیلیت مارکتینگ، تولیدکنندگان محتوا می‌توانند محصولات را در پست‌های خود قرار دهند و همچنین می‌توانند فروشگاهی از محصولات دیگران راه‌اندازی کنند. برندها همچنین می‌توانند نرخ کمیسیون برای این افراد را تعیین کنند، کمپین‌های وابسته ایجاد کنند و عملکرد آنها را مشاهده کنند.

فروشگاه کسانی که همکاری در فروش را انتخاب کرده‌اند، در قالبی مشابه با فروشگاه خود برند با چند تفاوت کلیدی ظاهر می‌شوند. در همکاری در فروش می‌توانید چندین برند را ارائه دهید. محصولات آن با برچسب «همکاری در فروش» نشان دهید.

Brandy Gueary یک خالق و طراح دیجیتال است که دکمه دعوت به اقدام خود«View shop» را در نمایه خود قرار داد که به دو فروشگاه منتهی می‌شود: محصولات پیشنهادی او و برند لباس او. هنگامی که شخصی محصولی را از طریق لینک فروشگاه خود خریداری می‌کند، کمیسیون دریافت می‌کند.

همکاری در فروش اینستاگرام

هم برنامه همکاری در فروش و هم فروشگاه سازندگان در اینستاگرام در مرحله آزمایش هستند و ممکن است هنوز در دسترس شما نباشند. درباره برنامه همکاری در فروش برای سازندگان بیشتر بیاموزید و بررسی کنید که آیا کسب و کار شما واجد شرایط است یا خیر.

۵. نشان‌ها

نشان‌ها در دسترس سازندگان برای ویدئوهای لایو اینستاگرام به‌عنوان راه دیگری برای طرفداران است تا بتوانند حمایت از پخش‌کننده‌های مورد علاقه‌شان را نشان دهند. حامیانی که مدال‌ها را خریداری می کنند، قلب‌هایی در کنار نام کاربری آنها نمایش داده می‌شود. علاوه بر این، آنها ویژگی‌های خاصی مانند اضافه شدن به لیست سازندگان را دارند.

از آنجایی‌که این هنوز یک ویژگی نسبتاً جدید است، منتظر در دسترس بودن گسترده آن و به‌روزرسانی‌های اینستاگرام باشید.

نشان‌ها نیز برای برخی از سازندگان در دسترس هستند.


۶. اشتراک‌ها

تولیدکنندگان محتوا که طرفداران بسیار فعالی دارند ممکن است بخواهند از برنامه اشتراک اینستاگرام استفاده کنند. با این برنامه، سازندگان می‌توانند نرخ‌های ماهانه خود را تعیین کنند و به طرفداران اجازه دهند تا از طریق صفحات نمایه خود ثبت نام کنند. مشترکین به محتوا و مزایای انحصاری مانند Lives، داستان‌ها و نشان‌ها دسترسی خواهند داشت.

برای تولیدکنندگان محتوا، اشتراک‌ها امکان کسب درآمد از طریق انتشار محتوای انحصاری را فراهم می‌کنند. این به متعهدترین حامیان شما پاداش می‌دهد و درآمد ثابتی را برای سازندگان فراهم می‌کند.

نمایه اکانت AlanChikinChow@ دکمه «اشتراک» را نمایش می‌دهد، که سپس به اطلاعات بیشتری در مورد آنچه که با ۰.۹۹ دلار در ماه دریافت می‌کنید، می‌رساند.

فروش زیاد در اینستاگرام

اشتراک‌ها برای انتخاب سازندگان در دسترس است. درباره برنامه اشتراک‌ها و نحوه فعال کردن آنها بیشتر بیاموزید.


۷. جوایز ریلزها

به عنوان بخشی از تلاش اینستاگرام برای تشویق سازندگان به ساخت ریلزهای بیشتر، پاداش‌هایی برای ریلزها، به گروهی از سازندگان داده شد. میزان درآمد کسب شده بر اساس عملکرد ریلز است، اما اینستاگرام هنوز هیچ داده‌ای برای پشتیبان‌گیری از موفقیت این ویژگی منتشر نکرده است، با این حال، طبق گفته این شرکت رسانه‌ای، درآمد آن از ۶۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار متغیر است.

کسب درآمد در اینستاگرام

این ویژگی هنوز در حال آزمایش است، بنابراین ممکن است هنوز به آن دسترسی نداشته باشید.


۸. تبلیغات اینستاگرام

گاهی اوقات برای کسب درآمد بیشتر باید پول پرداخت کنید. خوشبختانه، تبلیغات اینستاگرام طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های سفارشی‌سازی را از مکان‌یابی تا مخاطبان ارائه می‌دهند و کسب درآمد را بسیار قابل دسترس می‌کنند. برخی از جدیدترین مکان‌ها شامل پست‌های تقویت‌شده مرتبط با واتس‌اپ، ریلزها و ویدئوهای لایو هستند.

در اینجا می‌توانید برند لباس Feroldis را ببینید که در حال اجرای یک تبلیغ حمایت‌شده Reels است.

کسب و کار در اینستاگرام

تبلیغات ویدئویی لایو نیز برای برخی از سازندگان ویدئوی طولانی‌تر در دسترس است. این تبلیغات در ویدئوهایی که بیش از یک دقیقه طول می‌کشند ظاهر می‌شوند و دسترسی برندها را به مخاطبان با هدف بالا فراهم می‌کنند.

اگر ترجیح می‌دهید کنترل بیشتری بر مکان تبلیغات خود داشته باشید، پست‌های محتوای مارک‌دار را که قبلاً ذکر شد، تقویت کنید یا، پست‌های با عملکرد بالای خود را تبلیغ کنید.

نکات مهم:

  • روش‌های خلاقانه تبلیغات اینستاگرام خود را برای بهترین عملکرد بسازید.
  • تمام مکان‌ها و قالب‌هایی که اینستاگرام ارائه می‌دهد را کاوش کنید.

زمان کسب درآمد از حساب اینستاگرام است (این فرصت را از دست ندهید).

اینستاگرام به طور مداوم روش‌های کسب درآمد خود را برای حمایت از سازندگان به‌روزرسانی می‌کند. این برای برندها چه معنایی دارد؟ با ابزارها و ویژگی‌های جدید، برندها بیش از هر زمان دیگری فرصت کار با اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا را دارند.

وقتی ۷۱ درصد از کاربران ماهانه اینترنت خود را صرف دیدن اینستاگرام می‌کنند، این نکته را نشان می‌دهد که برندهایی که از این پتانسیل بهره می‌برند ممکن است از مزایای قابل توجهی بهره ببرند. مشارکت با تولیدکنندگان محتوا ممکن است آگاهی از برند یا Brandawareness را ایجاد کنند و به شما امکان دسترسی عمیق به عملکرد محتوا را بدهد.

پس سعی کنید از این فرصت کسب درآمد از اینستاگرام به خوبی استفاده کنید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها