ورود به جانویس

چگونه بازدید بیشتری در توییچ بگیریم؟

چگونه در توییچ، بازدیدهای بیشتری بگیریم؟
چگونه در توییچ، بازدیدهای بیشتری بگیریم؟

اگر شما یک استریمر تازه کار هستید، این مقاله می‌تواند حسابی به شما کمک کند.

امروزه به دلیل محبوبیت زیادی که بازی‌های رایانه‌ای میان مردم به دست آورده‌اند، بسیاری به دنبال کسب درآمد از این طریق هستند و قطعا توییچ بهترین پلتفرم برای به دست آوردن درآمد از طریق بازی‌های رایانه‌ای و استریم کردن آن‌هاست.

همان طور که بار و بارها در مقاله‌های قبلی گفتیم، این پلتفرم در ابتدای کار خود با استقبال خوبی روبه‌رو نشد، اما با گذشت زمان و خرید این پلتفرم توسط کمپانی بزرگ آمازون، توییچ توانست رفته رفته جای خود را میان استریمرها باز کند؛ در حال حاضر استریم کردن در توییچ انتخاب اول هر استریمری است.

حالا اگر شما هم یکی از استریمرهای تازه‌کار توییچ هستید و می‌خواهد تعداد بازدیدکنندگان یا همان Viewerهایتان را افزایش دهید، بهتر از به نکات زیر دقت زیادی کنید.

‍۱. بازی‌های محبوب را استریم کنید

بعضی بازی‌ها مانند DOTA 2 و GTA V در طول تاریخ توییچ همیشه محبوب هستند و برخی دیگر تنها در یک بازه زمانی کوتاه یا بلند محبوبیت خود را میان بینندگان حفظ می‌کنند که Fall Guys و Among Us از این دسته از بازی‌ها هستند. حالا فرقی ندارد، شما با استریم کردن این بازی‌ها می‌توانید به راحتی تعداد بازدیدکنندگان خودتان را افزایش دهید.

چندی پیش یک مقاله با محتوا ۲۰ بازی محبوب توییج در سال ۲۰۲۱ برای شما منتشر کردیم که در صورت نیاز می‌توانید یکی از این بازی‌ها را برای شروع استریم، انتخاب کنید.

۲. رقبا خود را بررسی کنید

شما در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید، تحلیل و بررسی عملکرد رقبا، می‌تواند کمک زیادی به شما در بهتر کردن خودتان بکند و این موضوع در دنیای استریمرها نیز کاربرد زیادی دارد.

برای مثال شما با بررسی رقیبان می‌توانید به نقاط ضعف و مواردی که باعث می‌شود Viewerها از استریم ناراضی باشند، پی ببرید و آن‌ها را در استریم‌ها خود کاهش دهید. یا اگر دیگر استریمرها از یک تکنیک برای جذب مخاطب استفاده می‌کند، شما هم در صورت امکان می‌توانید از آن استفاده کنید.

اما توجه داشته باشید که همیشه استریمرها هم سطح خود را تحلیل و برسی کنید؛ برای مثل اگر شما یک استریمر تازه کار هستید، تحلیل و بررسی استریمری مانند Shroud می‌تواند نتیجه برعکس برای شما در پی داشته باشد.

۳. جلوه ظاهری استریم را ارتقا دهید

در این قسمت، منظور از جلوه ظاهری، ظاهر شما و استریمتان است.

از ظاهر شما شروع می‌کنیم؛ سعی کنید در استریم‌ها خود، همیشه لباس‌های شیک و جذاب به تن داشته باشید. منظور از این سبک لباس‌ها، پوشیدن کت و شلوار نیست. به تن داشتن یک تی‌شرت ساده، اما اتو کشیده و تمیز می‌تواند کار شما را راه بیاندازد.

از ظاهر شما که فاصله بگیریم، به ظاهر کلی استریم می‌رسیم. شما برای ارتقا این بخش می‌توانید از ایموت‌ها استفاده کنید. برای کسانی که نمی‌دانند، ایموت‌ها تقریبا همان ایموجی‌هایی هستند که ما در پیام‌های عادی از آن‌ها استفاده می‌کنیم اما با ظاهر و کاربردی متفاوت‌تر. ما مقاله آموزش ساخت ایموت‌های توییچ را نیز برای شما آماده کرده‌ایم که در صورت نیاز می‌توانید آن را مطالعه کنید.

۴. بینندگان خود را فراموش نکنید

هر چقدر هم که شما پلیر و بازیکن خوبی باشید، هدف اصلی استریم، سرگرم کردن بینندگان است؛ پس هرگز آن‌ها فراموش نکنید.

برای مثال زمانی که طول می‌کشد تا یک بازی یا یک راند جدید آغاز شود، می‌توانید پیام‌های بازدیدکنندگان را بخوانید یا در صورت امکان، می‌توانید از آن‌ها بخواهید تا شخصیت یا اپراتور شما را برای راند بعدی انتخاب کنند. این کار باعث خواهد شد تا ارتباط شما و Viewerهایتان قوی‌تر شود و همین موضوع می‌تواند تا حد زیادی به کسب بازدید بیشتر کمک کند.

۵. برند خودتان را بسازید

در اینجا منظور از ساخت برند، داشتن یک بک‌گراند یا تصویر پروفایل با لوگو یا نام اختصاصی شماست.

اگر خودتان در ساخت و طراحی لوگو سررشته دارید که چه بهتر، اما اگر هم ندارید، خیلی از طراحان دیگر می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند. داشتن یک لوگو اختصاصی می‌تواند در آینده کمک بسیار زیادی به شما بکند. شاید یک روز همین لوگو به عنوان چارم وارد یکی از بازی‌ها محبوب دنیا شد.

۶. در ساعات اوج بازدید، استریم نکنید

همان طور که اداره برق همیشه توصیه می‌کند که در ساعات اوج مصرف، از وسایلی که مصرف برق زیادی دارند استفاده نکنید؛ شما هم نباید در ساعاتی که بازدید زیاد است یا چند استریمر معروف مشغول به استریم هستند، استریم کنید.

برای مثل اگر شما هم می‌خواهید بازی Apex Legends را استریم کنید، بهتر است در ساعاتی که استریمرهایی مانند شرود مشغول کار هستند، استریم نکنید؛ اگر منطقی به قضیه نگاه کنیم، هیچ کس استریم یک تازه کار را به Shroud ترجیح نمی‌دهد. اما با گذشت زمان و معروف‌تر شدن، این موضوع دیگر اهمیتی نخواهد داشت و شما در هر زمانی که بخواهید، می‌توانید استریم کنید.

۷. برای استریم‌های خود یک زمان‌بندی تعیین کنید

تعیین کردن یک زمان‌بندی دقیق و منظم برای استریم‌ها باعث می‌شود که شما همیشه آماده استریم خود باشید. از سوی دیگر این موضوع به دنبال‌کنندگان شما این امکان را می‌دهد تا کارهایشان را مطابق با زمان‌بندی استریم شما تنظیم کنند.

برای تعیین کردن یک زمان‌بندی دقیق باید به دو نکته توجه کنید؛ اول اینکه سعی کنید در زمان‌های اوج بازدید و استریم، استریم‌های معروف استریم نکنید؛ و نکته دیگر، سعی کنید همیشه به این زمان‌بندی پایبند باشید زیرا هیچ کس از بد قولی خوشش نمی‌آید و قطعا دنبال‌کنندگان شما نیز از این موضوع راضی نخواهند بود.

۸. با دنبال‌کنندگان و سابسکرایبرهای خود بازی کنید

اگر هنوز اول کار هستید و سابسکرایبرهای زیادی ندارید، می‌تواند با اختصاص دادن زمانی به دنبال‌کنندگان، با آن‌ها به بازی بپردازید؛ همین موضوع یکی دیگر از عواملی است که باعث تقویت رابطه بین شما و طرفدارانتان می‌شود و از سوی دیگر، تعداد دنبال‌کنندگان نیز افزایش پیدا می‌کند.

اما اگر شما هم از استریمرهای کهنه‌کار هستید و فالوورهای زیادی دارید، می‌توانید تنها با سابسکرایبرهای خودتان بازی کنید؛ این موضوع باعث می‌شود که دنبال‌کنندگان شما به سابسکرایبرهای شما تبدیل شوند.

۹. جایزه بدهید

برگزاری قرعه‌کشی یا به قول خارجی‌های Give Away می‌تواند بیش از آنچه که تصورش را می‌کنید، بازدید برای شما به دنبال داشته باشد.

همانند دیگر کسانی که این کار را می‌کنند، شما می‌توانید برای شرکت در قرعه‌کشی، شرط‌هایی قرار دهید. برای مثل فالوو کردن شما در توییچ و اینستاگرام یا استوری کردن یک بخش از استریم شما و تگ کردن آدرس صفحه‌های شما در شبکه‌های مجازی می‌تواند کمک زیادی به دیده شدن بکند.

پس اگر شرایط آن را دارید، برگزاری Give Away می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.

کلام آخر

تمام این موارد می‌توانند در ابتدای کار و تبدیل شدن به یک استریمر معروف و پرطرفدار به شما کمک زیادی بکنند؛ اما ممکن است پس از گذشت مدتی و جذب طرفدار، دیگر این نکات کاربردی نداشته باشند.

پس توجه کنید که همیشه باید با توجه به جایگاهی که دارید،کارهای متفاوتی انجام دهید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها