ورود به جانویس

GPT-3؛ تأثیر آن بر سئو و محتوا

GPT_3 و نقش آن در محتوا
GPT_3 و نقش آن در محتوا

آیا شما هم اخیراً در مورد سئو در GPT-3 شنیده‌اید ؟خب ما برخی از عناصر محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را به بخشی از زندگی روزمره خود تبدیل کرده‌ایم، مثلاً در ایمیل‌های Gmail شما تکمیل خودکار، اما محتوای GPT-3 چگونه متفاوت است؟

تولیدکننده‌های محتوای GPT-3 که توسط OpenAI ایجاد شده است، بازاریابان و نویسندگان محتوا را نگران کرده است.

برخی از افراد در صنعت تولید محتوا، نگران جایگزین‌شدن مهارت‌هایشان با این فناوری جدید هستند و برخی دیگر از فرصت‌هایی که ابزار جدید به ارمغان می‌آورد لذت می‌برند.

در این مقاله جانویس، آنچه را که باید در مورد GPT-3 برای سئو بدانید و اینکه چگونه بر نوشتن محتوای شما تأثیر می‌گذارد، توضیح می‌دهیم.


GPT-3 چیست؟

GPT-3 مخفف کلمه «Generative Pre-Trained Transformer» یک مدل زبان یادگیری عمیق است که توسط OpenAI توسعه‌یافته است. در واقع با استفاده از داده‌های اینترنتی آموزش‌داده‌شده است تا متنی را ایجاد کند که در واقع به نظر می‌رسد توسط یک انسان نوشته شده است، تنها بر اساس اطلاعات کمی از ورودی کاربر. GPT-3 با مصرف حجم عظیمی از اطلاعات از اینترنت یاد گرفت که رفتارها را در زبان انسان تشخیص دهد و از آنجا، از تولید زبانی طبیعی برای ایجاد خروجی خود استفاده کند.

GPT-3؛ آینده محتوای نوشتاری با این ربات چگونه خواهد بود؟

چه چیزی GPT-3 را با سایر نسخه‌ها متفاوت می‌کند؟

همان‌طور که از نام آن پیداست، GPT-3 سومین مدل در نوع خود است. پس چه چیزی آن را تا این حد از نسخه‌های قبلی خود متفاوت می‌کند؟

پارامترهای بیشتر

قبل از GPT-3، مایکروسافت گسترده‌ترین مدل زبان‌آموزش دیده را با Turing NLG داشت. Turing NLG تنها ۱۰ میلیارد پارامتر دارد، درحالی‌که GPT-3 دارای ۱۷۵ میلیارد است. این افزایش عظیم در آموزش است که این ابزار را قادر می‌سازد تا متنی ایجاد کند که زبان انسان را بسیار نزدیک منعکس کند.

Task Agnostic

GPT-3

درحالی‌که برای مدتی به ابزارهای هوش مصنوعی دسترسی داشتیم، GPT-3 اولین ابزاری است که به طور مداوم در وظایف مختلف کار می‌کند. برخی از بهترین ابزارهای نوشتن هوش مصنوعی می‌توانند کد برنامه‌نویسی را ایجاد کنند که در واقع کار می‌کند، کل وب‌سایت‌ها را در ابزار Wireframing Figma تقلید کنند، و حتی میم‌ها و کمیک استریپ‌ها را مانند مثال بالا ایجاد کنند.

حتی برخی از پلتفرم‌ها به لطف برنامه‌های افزودنی، در هر پلتفرمی که روی آن کار می‌کنید، استفاده می‌شوند. برای مثال، جاسپر به شما این امکان را می‌دهد هنگام نوشتن پیام در Gmail یا گپ‌زدن در Slack، محتوا را به‌صورت خودکار پر کنید. این یک تغییر آشکار نسبت به گذشته است، زمانی که ابزارهای هوش مصنوعی قبلی مانند تکمیل خودکار در حساب Gmail شما به پلتفرم اصلی خود محدود شده بودند.

GPT-3  چیست
نقش GPT-3 بر آینده محتوا

نسخه‌های قبلی GPT (و سایر ابزارهای هوش مصنوعی) به تنظیمات زیادی از سوی نویسندگان و ویراستاران انسانی نیاز داشتند تا آنها را به‌عنوان انسانی صدا کنند. پایگاه‌داده وسیع یادگیری زبان GPT-3 می‌تواند مقاله‌ای را که فقط به حداقل تنظیمات نیاز دارد، منتشر کند.

در واقع، مقاله‌ای در نیویورک‌تایمز در سال ۲۰۲۲ بیان کرد که GPT-3 می‌تواند نثری را خلق کند که بااصالت و روانی یک انسان مطابقت داشته باشد. یادآوری این نکته مهم است که درحالی‌که GPT-3 می‌تواند از انسان را تقلید کند، محتوای تخصصی احتمالاً به نیروی انسانی نیاز دارد.


چگونه GPT-3 به سئو مرتبط می‌شود؟

همه اینها بسیار جالب است، اما چه ربطی به سئو دارد؟

آیا محتوای GPT-3 می‌تواند به شما در افزایش رتبه گوگل کمک کند؟ یا قرار است به موقعیت شما آسیب برساند؟

فقط به این دلیل که یک قطعه از محتوا به تمام کلمات کلیدی ضروری برخورد می‌کند، به این معنی نیست که به صفحه ۱ گوگل می‌رود. به‌خصوص از زمان انتشار به‌روزرسانی محتوای مفید گوگل، وقتی به دنبال ایجاد محتوای مناسب جستجو هستید، نکات دیگری نیز وجود دارد.

در تصویر زیر، می‌توانید ببینید که چگونه ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند جهت‌های خاص مبتنی بر سئو را در زمان واقعی هدایت کنند. نکته کلیدی این است که به یاد داشته باشید که محتوای ایجاد شده توسط ماشین کامل نیست. پس از بررسی، همچنان باید محتوا را بر اساس نیازهای سئوی خودتنظیم کنید.

GPT-3یادگیری

هنگامی که محتوای GPT-3 ایجاد می‌کنید، باید روی ایجاد محتوای مفید تمرکز کنید. الگوریتم‌های گوگل محتوای اصلی و مفید را در اولویت قرار می‌دهند، زیرا این به‌روزرسانی اساساً برای مبارزه با افزایش محتوای ایجاد شده باهوش مصنوعی پر از کلمات کلیدی که اصلاً برای خوانندگان مفید نبود، ایجاد شده است.

این به این معنی است که برای حفظ آن رتبه‌بندی‌ها و قرارگرفتن در مقابل مخاطبان مناسب، نمی‌توانید اجازه دهید GPT-3 از بین برود و به‌تنهایی محتوا ایجاد کند. شما به بررسی مجدد آن نیاز دارید.

این بررسی‌ها نیاز به نویسندگان و ویراستاران واقعی دارد که مطمئن ‌شوند آنچه GPT-3 تولید می‌کند برای مخاطبان مفید است.

در اینجا چند نکته برای کمک به ایجاد محتوای مفید وجود دارد:

  • برای مخاطب موردنظر بنویسید که محتوای شما مفید باشد
  • مطالب ارزشمندی را در اختیار خوانندگان قراردهید
  • با تخصص، محتوای یونیک تولید کنید
  • مطمئن شوید که سایت شما یک هدف یا هدف اصلی دارد
  • درباره به‌روزرسانی‌ها و راهنمایی‌های گوگل برای بررسی محصول آگاه باشید
  • مطالب قدیمی را به‌روز کنید

GPT-3 برای آینده تولید محتوا چه تأثیری دارد؟

برای جواب این سؤال، بیایید با چیزهایی شروع کنیم که تولیدکنندگان محتوای GPT-3 می‌توانند از آنها کمک بگیرند.

کپی فرم کوتاه در مقیاس ایجاد کنید

می‌توانید از تولیدکننده‌های محتوای GPT-3 برای کارهایی مانند متن جایگزین، فوترها و متاتگ‌هایی که برای سئو مهم هستند، اما ایجاد آن‌ها خیلی پیچیده نیستند، استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا متخصصان سئو در تیم شما بر روی کارهای پیچیده‌تر تمرکز کنند.

GPT-3  چگونه است

کپی فرم بلند پیش‌نویس

وقتی صحبت از محتوای طولانی‌تر به میان می‌آید، حجم عظیمی از داده‌هایی که GPT-3 مصرف کرده است، آن را به ابزاری مفید برای تهیه پیش‌نویس تبدیل می‌کند. اگر مجبورید حجم زیادی از کپی را در مدت‌زمان کوتاهی تولید کنید، در این صورت می‌تواند به شما در ارائه ایده‌ها و طرح‌های کلی کمک کند. برای مثال، می‌توانید از هوش مصنوعی برای ایجاد یک طرح کلی استفاده کنید، سپس می‌توانید آن را به یک محتوای نهایی‌تر تبدیل کنید البته با کمک نیروی انسانی.

با افزایش تقاضا برای محتوا، نیاز به خروجی بیشتر بدون هزینه اضافی، کار بسیار خوبی برای تولیدکنندگان محتوا خواهد بود.

از نویسندگان بخواهید بیشتر به‌عنوان ویراستار کار کنند

درحالی‌که فکر نمی‌کنیم استفاده از محتوای GPT-3 باعث ازبین‌رفتن کپی‌رایترها شود، اما فکر می‌کنیم نقش آنها ممکن است تغییر کند. با سرعتی که این ابزارها می‌توانند پیش‌نویس‌های اولیه ایجاد کنند، به‌احتمال زیاد کمتر نشستن و نگاه‌کردن به یک صفحه خالی و ویرایش و اصلاح، بیشتر می‌شود. محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی انسانی باید به بخشی جدایی‌ناپذیر از کارهای بازاریابی محتوا شود. همچنین برای افزایش کارایی و درعین‌حال تمرکز بر کیفیت تبدیل شود.

ارتقای سطح کپی

GPT-3 مهارت‌های زبانی قابل‌توجهی دارد، اما فقط از آنچه قبلاً در اینترنت وجود دارد یاد می‌گیرد.

نویسندگان واقعی انسانی می‌توانند خروجی آن را به‌عنوان نقطه شروع قرار دهند و خلاقیت و دانش را به مخاطب خود تزریق کنند. آنها همچنین می‌توانند یک نسخه استاندارد منحصربه‌فرد برای صنعتی که برای آن می‌نویسند تهیه کنند.

اینها حوزه‌هایی هستند که GPT-3 در حال حاضر در آنها کم‌رنگ است. آیا چیز دیگری در این دسته قرار می‌گیرد؟


معایب محتوای GPT-3

ادامه این بخش ما را به بخش‌های نه‌چندان خوب استفاده از GPT-3 در بازاریابی می‌رساند. هنگام استفاده از ابزار باید به چه نکاتی توجه کنید؟ کجا از نویسندگان انسانی کم می‌کند؟

می‌تواند بسیار شبیه به رقبا باشد

وقتی همه از یک ابزار استفاده می‌کنند، امکان تکرار وجود دارد. محتوای بازاریابی GPT-3 در یک صنعت ممکن است در نهایت شبیه به هم باشد. مجموعه بزرگی از محتوای مشابه پیامدهایی برای سئو و اعتماد مشتری دارد. به‌عنوان‌مثال، اگر در مورد یک موضوع بسیار کلی مانند چراغ‌راهنمایی می‌نویسید، تنها راه‌های زیادی وجود دارد که بتوانید در مورد آنها چیزی بگویید. محتوای ایجاد شده باهوش مصنوعی در این نوع موضوع ممکن است تکراری شود؛ زیرا افراد بیشتری از GPT-3 برای نوشتن در مورد آن استفاده می‌کنند.

ممکن است نوشتار درستی نداشته باشد

درحالی‌که GPT-3 فوق‌العاده چشمگیر است، ۱۰۰٪ هم اشتباه نیست. زیرا ممکن است اشتباه ‌کند، آمارهای ساختگی بیاورد، و در برخی نمونه‌ها، محتوای نامناسبی را در خروجی خود قرار دهد. تصویر زیر نشان می‌دهد که چگونه یک آمار ایجاد شده GPT-3 می‌تواند درست به نظر برسد درحالی‌که که بررسی منبع نشان می‌دهد که واقعی نیست.

GPT-3

ممکن است برای هر موضوعی درست کار نکند

اگر در یک صنعت به‌خصوص تخصصی کار می‌کنید، یا در صنعتی که نیاز به کپی با همدلی دارد، احتمالاً GPT-3 نیازهای شما را برآورده نخواهد کرد. درحالی‌که دامنه استفاده از این فناوری گسترده است، تکیه کامل بر آن نادرست است.


آینده GPT-3 برای تولیید کنندگان محتوا چگونه است؟

درحالی‌که ما از جهش عظیم GPT-3 در تولید محتوای هوش مصنوعی هیجان‌زده هستیم، هر کسب‌وکاری به یک استراتژی محتوای قوی و نویسندگان ماهر برای اجرای آن نیاز دارد.

برای ایجاد محتوایی که ارزش واقعی را برای مخاطبان هدف شما فراهم کند و در نتایج جستجو رتبه بالایی داشته باشد، باید یک نیروی انسانی ماهر به آن اضافه کنید.

هنگامی که از ابزارهای هوش مصنوعی به طور عاقلانه استفاده می‌شود، یک راه عالی برای تکمیل یک تیم قوی محتوا دارید. فراموش نکنید مهارت انسانی بر همه هوش‌های مصنوعی ارجحیت دارد.

سوالات متداول

آیا گوگل می‌تواند محتوای GPT-3 را شناسایی کند؟

به گفته موتور جستجوی گوگل، استفاده از محتوای ایجاد شده باهوش مصنوعی برخلاف دستورالعمل‌های وبمستر گوگل است و به‌عنوان هرزنامه تلقی می‌شود. بااین‌حال، گوگل در حال حاضر ادعا نمی‌کند که قادر به شناسایی محتوا است. در عوض، تیم وب هرزنامه آن هر محتوایی را که تشخیص دهد به‌صورت خودکار تولید شده است را حذف می‌کند.

آیا می‌توان از GPT-3 به‌صورت تجاری استفاده کرد؟

GPT-3 می‌تواند توسط هرکسی، از جمله مشاغل، استفاده شود. طبق شرایط OpenAI، شما خالق هر اثری که با این ابزار تولید می‌کنید در نظر گرفته می‌شوید، بنابراین مالک حقوق آن هستید. بااین‌حال، مدل قیمت‌گذاری آن ممکن است آن را برای کسب‌وکارهای کوچک‌تری که به دنبال ایجاد حجم زیادی محتوا هستند، دور از دسترس قرار دهد.

آیا GPT-3 پیشرفته‌ترین هوش مصنوعی است؟

GPT-3 در حال حاضر پیشرفته ترین سیستم پردازش زبان هوش مصنوعی در جهان است. GPT-4 در حال حاضر در حال توسعه است و بر روی تعداد بیشتری از پارامترها آموزش می‌بیند.

معایب اصلی GPT-3 چیست؟

ازآنجایی‌که در اینترنت آموزش‌داده‌شده است، خروجی تولیدکنندگان محتوای GPT-3 بسیاری از تعصبات موجود در اینترنت را در خود جای‌داده است. اغلب می‌تواند خود را تکرار کند یا محتوایی مشابه با آنچه قبلاً در اینترنت وجود دارد تولید کند و همچنان از قابلیت اطمینان و دقت به ویرایشگر نیاز دارد.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها