ورود به جانویس

۱۰ روش برای رفع بلاک و ریپورت اینستاگرام

۱۰ روش برای رفع بلاک و ریپورت اینستاگرام
۱۰ روش برای رفع بلاک و ریپورت اینستاگرام

رفع بلاک و ریپورت اینستاگرام چگونه می‌باشد؟ اگر این مقاله را می‌خوانید حتما در اینستاگرام بلاک و ریپورت شده‌اید و به دنبال بر طرف کردن آن هستید. احتمالا برایتان پیش آمده که در اینستاگرام نتوانسته‌اید پستی را لایک کنید، برای آن کامنت بگذارید یا فالو کنید. در این زمان می‌توان حدس زد که اکانت شما توسط اینستاگرام بلاک شده‌است. بلاک شدن از سوی اینستاگرام به این معناست که اکانت مورد نظر قوانین اینستاگرام را نقض کرده‌است. سوالی که در این زمان برایمان پیش می‌آید این است که چگونه می‌توانیم از بلاک و ریپورت اینستاگرام خارج شویم؟ همه می‌گویند باید صبر کنید تا مدت زمان محدودیت اینستاگرام به پایان برسد. اما در این مقاله تصمیم گرفته‌ام چندین راه‌حل ساده برای اینکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن از بلاک خارج شوید را آموزش دهم، پس با من همراه باشید:

عبارت Action Block به چه معناست؟

به طور کلی اینستاگرام یکسری قوانین و مقررات دارد. در صورتی که مخاطبان این قوانین را رعایت نکنند، اینستاگرام در مقابل اکانت آن را محدود و به عبارتی بلاک می‌کند. زمانی که اکانت‌ شما محدود می‌شود با عبارت Action Block  رو‌به‌رو خواهید شد. زمانی که بلاک می‌شوید به صورت دائم یا موقتی دسترسی شما به اینستاگرام قطع خواهد شد.

چگونه از بلاک و ریپوت اینستاگرام خارج شویم؟

راه‌حل‌هایی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، قطعی نیستند اما در برخی از موارد می‌توانند به ما کمک کنند و میان‌بر خوبی برای رفع مشکل‌مان باشند:

روش اول: خارج و وارد شدن به حساب کاربری مورد نظر

ساده‌ترین و کارسازترین روش ممکن خارج و وارد شدن به حساب کاربری مورد نظر می‌باشد. در بیشتر مواقع این روش جواب داده‌ و اکانت رفع محدودیت شده‌است. برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

پس از وارد شدن به اکانت اینستاگرام، به قسمت پروفایل خود بروید و روی گزینه‌ی Edit Profile بزنید. در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود تمامی اطلاعات بیوگرافی‌‌تان مانند نام، وب‌سایت و حتی عکس پروفایل خود را در صورت وجود پاک کنید و آیکون تیک در بالای صفحه سمت راست را بزنید.

در مرحله‌ی بعدی به بخش Setting اینستاگرام رفته و از اکانت خود Log Out و مجددا وارد پیج‌تان شوید. با انجام این مراحل به احتمال خیلی زیاد از محدودیت اینستاگرام خارج شده‌اید.

روش اول: خارج و وارد شدن به حساب کاربری مورد نظر

روش دوم: اکانت خود را دی‌اکتیو کنید

در برخی از موارد با دی‌اکتیو کردن موقتی اکانت‌تان می‌توانید باعث رفع بلاک و ریپورت پیج‌تان شوید.

روش سوم: با تغییر رمز عبور خود را نجات دهید

تغییر رمز عبور یک میانبر دیگر است تا بتوانیم از محدودیت‌هایی که اینستاگرام برایمان در نظر گرفته‌است نجات پیدا کنیم.

نکته: سعی کنید رمز عبور خود را همیشه به یاد داشته باشید تا در این مواقع کارتان راحت‌تر باشد.

روش چهارم: اطلاعات اکانت خود را تغییر دهید

در بعضی مواقع عوض کردن اطلاعات شخصی مانند ایمیل، شماره تلفن و … می‌توانند در رفع محدودیت اینستاگرام کارساز باشند. برای اینکه اطلاعات صفحه‌ی خود را تغییر دهید مراحل زیر را طی کنید:

وارد اکانت اینستاگرام‌تان شوید. به قسمت پروفایل رفته و گزینه‌ی Edit Profile را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود گزینه‌ی Personal Information Setting را انتخاب کنید. در صفحه‌ی جدیدی که برایتان باز می‌شود می‌توانید اطلاعات شخصی خود را تغییر دهید.

روش چهارم: اطلاعات اکانت خود را تغییر دهید

روش پنجم: از پیغام Action Block استفاده کنید

زمانی که می‌خواهید پستی را لایک کنید با یک پیام تحت عنوان Action Block روبه‌رو می‌شوید. اینستاگرام توسط این پیام به شما اعلام می‌کند که اکانت شما محدود یا به عبارتی توسط اینستاگرام بلاک شده‌است. در این پیام گزینه‌‌ای با عنوان Tell Us وجود دارد. با انتخاب این گزینه از اینستاگرام درخواست بررسی مجدد کنید. در صورتی که اکانت شما به اشتباه ریپورت و محدود شده باشد، با این روش در کمترین زمان ممکن رفع ریپورت خواهید شد.

روش ششم: از دستگاه دیگری استفاده کنید

گاهی اوقات اینستاگرام اکانت شما را بلاک نمی‌کند. بلکه IP دستگاه شما بلاک و دسترسی‌تان به اینستاگرام محدود می‌شود. در نتیجه برای اینکه بتوانید از حساب کاربری‌ اینستاگرام‌تان استفاده کنید کافیست دستگاهی که دارید را عوض کنید. می‌توانید از کامپیوترتان برای Login شدن به اکانت‌ استفاده کنید تا زمانی که IP شما آنبلاک شود.

روش هفتم:  رفع محدودیت اینستاگرام با استفاده از ابزار تغییر IP

استفاده از ابزارهای تغییر IP یکی از روش‌های ساده‌ایست که ممکن از اکانت شما را از محدودیت‌های اینستاگرام نجات دهد. برای استفاده از ابزارهای تغییر IP، ابتدا از اکانت خود خارج شوید و سپس ابزار تغییر IP را فعال کنید و دوباره وارد اکانت شوید. احتمالا این روش برای رفع محدودیت اینستاگرام موثر خواهد بود.

روش هشتم: رفع بلاک و ریپورت اینستاگرام با پاک کردن دیتای اینستاگرام (Clear Data)

حذف دیتای اینستاگرام گاهی اوقات در رفع محدودیت اینستاگرام موثر است. برای حذف دیتای  این اپلیکیشن کافیست مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا وارد تنظیمات موبایل‌تان شوید و سپس گزینه‌ی Apps را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود تمامی اپلیکیشن‌هایی که روی گوشی‌تان نصب است نشان داده می‌شود. از بین آن‌ها اینستاگرام را انتخاب کنید.

روش هشتم: رفع بلاک و ریپورت اینستاگرام با پاک کردن دیتای اینستاگرام (Clear Data)

در صفحه‌ی App info گزینه‌ی Storage را لمس کنید و سپس روی Clear Data بزنید. با انجام این مراحل احتمالا اینستاگرام‌تان رفع محدودیت خواهد شد.

مرحله‌ی دوم روش هشتم: رفع بلاک و ریپورت اینستاگرام با پاک کردن دیتای اینستاگرام (Clear Data)

دقت داشته باشید اگر برند موبایل شما هواوی نمی‌باشد احتمالا با ظاهری متفاوت روبه‌رو خواهید شد.

روش نهم: درخواست پشتیبانی از طریق تنظیمات این اپلیکیشن

در این روش می‌توانید درخواستی برای خروج از ریپورت به واحد پشتیبانی این پلتفرم ارسال کنید. برای ارسال پیام به واحد پشتیبانی مراحل زیر را طی کنید:

مرحله‌ی اول: پس از ورود به اپلیکیشن اینستاگرام، به قسمت پروفایل پیج‌تان روید و روی سه خط بالای صفحه بزنید.

مرحله‌ی دوم: در مرحله‌ی بعدی گزینه Setting را انتخاب کنید. در صفحه‌ی جدید Help را انتخاب کنید.

مرحله‌ی سوم: برای ارسال درخواست محدودیت به اپلیکیشن اینستاگرام روی گزینه‌ی Report a Problem بزنید.

روش نهم: درخواست پشتیبانی از طریق تنظیمات این اپلیکیشن

مرحله‌ی چهارم: در نیم صفحه‌ای که باز شده باز هم گزینه‌ی Report a Problem را انتخاب کنید.

مرحله‌ی پنجم: در این صفحه متن زیر را کپی کرده و Submit را در بالای صفحه انتخاب کنید.

Hi, I’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know the reason for this blockage, but you should know that I’m a real person. Would you please recheck my suspension

مرحله‌ی دوم روش نهم: درخواست پشتیبانی از طریق تنظیمات این اپلیکیشن

روش دهم: ارسال ایمیل به واحد پشتیبانی اینستاگرام

واحد پشتیبانی اینستاگرام همواره ایمیل‌هایی که کاربران ارسال می‌کنند را بررسی می‌کنند. اگر فکر می‌کنید اکانت شما به اشتباه بلاک شده‌است، می‌توانید با ارسال ایمیل به پشتیبانی اینستاگرام این موضوع را به آن‌ها اطلاع دهید. برای ارسال ایمیل متن زیر را به آدرس Info@Instagram.com بفرستید.

Hi, I’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know the reason for this blockage, but you should know that I’m a real person. Would you please recheck my suspension

جمع‌بندی

اینستاگرام به تازگی قوانین و مقررات سخت‌گیرانه‌تری برای اپلیکیشن خود تنظیم کرده‌است. در نتیجه اگر این قوانین را نقض کنید برای مدت معینی از طرف اینستاگرام محدود خواهید شد. در صورت بلاک شدن می‌توانید یکی از روش‌های گفته‌شده را انجام دهید و به احتمال زیاد این مشکل برطرف خواهد شد. در غیر این صورت باید مدتی که اینستاگرام برای رفع محدودیت در نظر گرفته‌است را صبر کنید.

اگر از سوی اینستاگرام بلاک شده‌اید، تجربه‌ی خود را با ما به اشتراک بگذارید و بگویید کدام روش برایتان کارساز بوده‌است!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها