ورود به جانویس

۸ روش پیدا کردن افراد در اینستاگرام!

پیدا کردن افراد در اینستاگرام از طریق شماره تلفن
پیدا کردن افراد در اینستاگرام از طریق شماره تلفن

پیدا کردن افراد در اینستاگرام چندان سخت نیست! همانطور که می‌دانید عصر، عصر ارتباطات است و اینستاگرام این مسئله را فراموش نکرده‌است. می‌خواهید مخاطبین خود را در اینستاگرام دنبال کنید؟ دوست دارید بدانید مخاطبین موبایل‌تان از اینستاگرام استفاده می‌کنند؟ اینستاگرام شما را به مخاطبین‌تان وصل می‌کند. با توجه به این قابلیت اینستاگرام می‌توانید افراد را هم از طریق آیدی و هم شماره تماس ذخیره شده در موبایل‌تان در این اپلیکشین پیدا کنید. همانطور که می‌دانید اینستاگرام در حال حاضر بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی در دنیا می‌باشد. افراد زیادی پس از ورود به این اپلیکیشن می‌خواهند از این قابلیت استفاده کنند و مخاطبین موبایل خود را در اینستاگرام پیدا کنند. همچنین اگر در صدد افزایش فالوور در اینستاگرام می‌باشید، این راه می‌تواند کمک موثری برایتان باشد. با این قابلیت می‌توانید افراد دلخواهتان را این پلتفرم پیدا کنید و با آن‌ها در ارتباط باشید.

اگر می‌خواهید استفاده از این قابلیت را یاد بگیرید ادامه‌ی مقاله را از دست ندهید:

 چگونه افراد را در اینستاگرام پیدا کنیم؟

اینستاگرام راه‌های متعددی برای پیدا کردن افراد در این اپلیکشین قرار داده‌است که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

به طور کلی افراد را به ۸ طریق می‌توانید در اینستاگرام پیدا کنید:

 • جست‌وجو در اکسپلور با گزینه‌ی Top
 • جست‌وجو در اکسپلور با گزینه‌ی Account
 • جست‌وجو در اکسپلور با گزینه‌ی Tags
 • جست‌وجو از طریق شماره‌ تلفن
 • جست‌وجو از طریق آیدی
 • جست‌وجو از طریق فیسبوک
 • جست‌وجو از طریق QR Code
 • جست‌وجوی افراد از طریق اکسپلور

یکی از شایع‌ترین روش‌هایی که افراد برای پیدا کردن پیج‌ مورد نظرشان استفاده می‌کنند، اکسپلور می‌باشد. برای جست‌وجوی افراد از این طریق کافیست به صفحه‌ی اکسپلور در اینستاگرام بروید و روی کادر مربوط به جست‌وجو بزنید.

اکسپلور اینستاگرام ۴ بخش یا همان ۴ تب دارد. با استفاده از سه بخش اولی می‌توانید افراد مورد نظرتان را پیدا کنید. ناگفته نماند این ۴ بخش کارایی متفاوتی دارند. اولین گزینه Top می‌باشد که برای تگ‌ها، لوکیشن‌ها و اکانت‌های برتر کاربرد دارد. در این گزینه اگر آیدی کامل شخص را داشته باشید می‌توانید به راحتی آن را پیدا کنید اما اگر فقط قسمتی‌ از آیدی را به یاد دارید بهتر است از گزینه‌ی بعدی استفاده کنید چرا که در گزینه‌ی Top با نتیجه‌های بسیاری روبه‌رو خواهید شد. گزینه‌ی دوم Account می‌باشد که برای جست‌وجو حساب‌های کاربری عام استفاده می‌شود. گزینه‌ی سوم Tags است که با هشتگ می‌توانید محتوا یا شخص مورد نظر خود را پیدا کنید. چهارمین گزینه Place است که برای جست‌وجو لوکیشن‌ها کاربرد دارد.

آموزش پیدا کردن افراد در اینستاگرام از طریق بخش Top در اکسپلور

پس از ورود به اپلیکیش اینستاگرام وارد صفحه‌ی جست‌وجو شوید. در زیر کادر جست‌وجو ۴ گزینه وجود دارد. گزینه‌ی اول مربوط به ‌Top می‌باشد. آن را انتخاب کنید و آیدی شخص مورد نظر را تایپ کنید. نتایجی برایتان نشان داده می‌شود که به احتمال زیاد شخص مورد نظر در بین آن‌ها می‌باشد. همانطور که گفته شد این گزینه بیشتر برای اکانت‌های معروف و پر مخاطب به کار می‌رود.

آموزش پیدا کردن افراد در اینستاگرام از طریق بخش Account در اکسپلور

مراحل رسیدن به گزینه‌ی Account همانند مراحل گزینه‌ی Top می‌باشد، با این تفاوت که به جای انتخاب گزینه‌ی Top گزینه‌ی Account را انتخاب می‌کنیم  و سپس آیدی مورد نظر را سرچ می‌کنیم.

آموزش پیدا کردن افراد در اینستاگرام از طریق بخش Tags در اکسپلور

همانطور که گفته شد در این روش تنها با استفاده از هشتگ می‌توانید افراد دلخواه‌تان را پیدا کنید. در قسمت سرچ اینستاگرام عبارتی را با استفاده از هشتگ سرچ می‌کنید و سپس اینستاگرام نتیجه‌ی آن را نشان می‌دهد. در این روش پیدا کردن افراد کمی سخت است زیرا ممکن است افراد زیادی از این هشتگ استفاده کنند یا اینکه شخص مورد نظر شما پیج خصوصی داشته باشد. (همانطور که می‌دانید استفاده از هشتگ در پیج خصوصی بی‌فایده است چرا که پست شما به واسطه‌ی خصوصی بودن در نتایج هشتگ اینستاگرام نشان داده نمی‌شود.)

 چگونه افراد را در اینستاگرام پیدا کنیم؟

مخاطبین موبایل‌تان در اینستاگرام

اگر می‌خواهید افراد را در اینستاگرام به وسیله‌ی شماره تلفن پیدا کنید، می‌توانید با دعوت و ارسال آیدی اینستاگرام‌تان آن‌ها را پیدا کنید. در ادامه آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید مخاطبین خود را به اینستاگرام‌تان دعوت کنید:

وارد اینستاگرام شوید و به قسمت پروفایل خود بروید. سپس سه خط بالای صفحه را انتحاب کنید. در نیم صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود روی گزینه‌ی Settings بزنید. در صفحه‌ی جدید روی اولین گزینه یعنی Follow and invite Friends را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این گزینه در صفحه‌ی بعد با چند گزینه روبه‌رو می‌شوید که در ادامه هر کدام را برایتان توضیح می‌دهیم:

گزینه‌ی اول (Invite Friends by WhatsApp): با انتخاب این گزینه مستقیما وارد صفحه‌ی مخاطبین در واتس‌آپ می‌شوید. با انتخاب فرد مورد نظر یک پیام از طرف اینستاگرام با محتوای دعوت او به این اپلیکیشن برای او ارسال می‌شود.

گزینه‌ی دوم (Invite Friends by Email): عملکرد این گزینه همانند گزینه قبل می‌باشد با این تفاوت که برای شخص مورد نظر ایمیل ارسال می‌شود.

گزینه‌ی سوم (Invite Friends by SMS): همانند دو روش قبل است با این تفاوت که پیامکی برای طرف مقابل ارسال می‌شود.

گزینه‌ی چهارم (…Invite Friends by): با انتخاب این گزینه نیم‌صفحه‌ای تخت عنوان Share with برایتان باز می‌شود. در این‌ جا می‌توانید به هر روشی که دوست دارید آیدی خود را در اینستاگرام برای افراد دلخواه‌تان بفرستید.

دقت کنید

شما نمی‌توانید به صورت کامل به شماره‌ تلفن یک پیج دسترسی داشته باشید، مگر اینکه پیج مورد نظر نمایش شماره تلفن را فعال کرده باشد.

مخاطبین موبایل‌تان در اینستاگرام

پیدا کردن افراد از طریق اکانت فیسبوک و مخاطبین موبایل‌تان

همانطور که می‌دانید صاحب اصلی اینستاگرام و فیسبوک یک فرد می‌باشد. پس طبیعی است که رابطه‌ی نزدیکی بین این دو اپلیکیشن وجود داشته باشد.

به همین دلیل است هنگام ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام، این اپلیکشن به شما پیشنهاد می‌دهد که آن را به حساب کاربری خود در فیسبوک متصل کنید یا اگر اکانتی در آن ندارید، برای خود حساب کاربری ایجاد کنید. اگر از قبل اکانتی در فیسبوک داشته‌باشید و آن را به اینستاگرام خود متصل کنید با استفاده از بخش زیر می‌توانید دوستان فیسبوکی‌تان را در اینستاگرام پیدا کنید.

پس از ورود به پروفایل اینستاگرام و انتخاب سه خط بالای صفحه، روی گزینه‌ی Discover People بزنید. در صفحه‌ی جدید پیشنهاداتی مربوط به فیسبوک را مشاهده می‌کنید. در بالای صفحه گزینه‌ای تحت عنوان Connect to Facebook وجود دارد. با انتخاب آن مستقیما وارد صفحه‌ی فیسبوک می‌شوید. پس از Login می‌توانید اکانت اینستاگرام‌تان را به فیسبوک وصل کرده و می‌توانید افرادی که دو اکانت خود را به یک‌دیگر متصل کرده‌اند را ببینید. همچنین در این صفحه گزینه‌ی دیگری تحت عنوان Connect Contacts وجود دارد که شما با انتخاب این گزینه به مخاطبین‌ موبایل‌تان متصل می‌شوید و می‌توانید آن‌ها را در اینستاگرام پیدا کنید.

پیدا کردن افراد از طریق اکانت فیسبوک و مخاطبین موبایل‌تان

QR Code اثر انگشت افراد در اینستاگرام

اینستاگرام با ارائه‌ی این قابلیت کار دو شخصی که در کنار یک‌دیگر هستند را آسان کرده‌است. QR Code در اینستاگرام مثل اثر انگشت هر فرد می‌باشد. به عبارتی دیگر کد شما با کد فرد دیگر متفاوت است. با اسکن این کد به راحتی می‌توانید پیج شخص مورد نظرتان را پیدا کنید. برای استفاده از این قابلیت مراحل زیر را انجام دهید:

پس از ورود به اپلیکشین اینستاگرام و انتخاب سه خط بالا در صفحه‌ی پروفایل‌تان، در نیم صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود گزینه‌ی QR Code را لمس کنید. مستقیما وارد صفحه‌ی QR Code می‌شوید. در وسط صفحه کد منحربه‌فرد شما قرار دارد. برای پیدا کردن اکانتی دیگر روی گزینه‌ی پایین صفحه یعنی Scan QR code بزنید. حال به راحتی می‌توانید کد طرف مقابل را اسکن و پیج او را پیدا کنید.

QR Code اثر انگشت افراد در اینستاگرام

خلاصه‌ی کلام

در این مقاله هم پیدا کردن افراد در اینستاگرام را هم از طریق شماره‌ی تلفن و هم از روش‌های دیگری آموزش دادیم. برای استفاده از هر روش کافیست طبق روند گفته شده عمل کنید. اگر در طی انجام مراحل با مشکل یا سوالی روبه‌رو شدید از تیم جانویس کمک بگیرید.

12 دیدگاه

 1. میخوام پیج یه نفر پیدا کنم که فقط ازش یه عکس دارم چطور میتونم اینکار انجام بدم؟

 2. سلام اگه من شماره یه نفرو داشته باشم ولی اون شماره منو نداشته باشه از طریق مخاطبین نمیتونم ایدیشو پیدا کنم؟

  1. سلام میشه کمکم کنید؟
   من میخوام پیج کسی رو پیدا کنم اما ن شماره ای دارم ن چیزی فقط یه اسم ..
   چه کار میتونم بکنم؟

 3. سلام
  در اینستا ایدی توئیتر خودم رو نمیتونم پیدا کنم
  لطفا کمک کنید
  متشکرم

 4. اگر کسی اکانتش رو مخفی کرده باشه تا در اکسپلور نیاد چطور میتوان پیدایش کرد؟

  1. منم همین مشکلو دارم اتفاقا ایا اینجا جواب میده سوال کنیم؟؟؟

    1. سلام و هزاران درود به شرافت شما
     مشگلم این که یه فردی پیجش رو حالت خصوص یا( قفل) کرده و منم می خوام بدون دونبال کردن (درخواست دونبال کردن) پیجش وارد پیجش بشم

   1. سلام اگه من شماره یه نفرو داشته باشم ولی اون شماره منو نداشته باشه از طریق مخاطبین نمیتونم ایدیشو پیدا کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها