ورود به جانویس

راهکارهایی فوق‌العاده برای داشتن ارتباطات قوی

راهکارهایی موثر برای داشتن ارتباطات قوی
راهکارهایی موثر برای داشتن ارتباطات قوی

برقرار کردن ارتباطات قوی و موثر برای همه آسان نیست. شاید شما نیز ترجیح می‌دهید بر اساس توانایی‌های خود و درخواست دادن به شرکت‌ها کار پیدا کنید. اما بسیاری از افراد مشاغل خود را از طریق ارتباطات مختلف با دوستان و آشنایان بدست آورده‌اند. ارتباط برقرار کردن با آدم‌های مختلف شاید کمی سخت به نظر برسد اما در بسیاری مسائل به ما کمک می‌کند. فرق نمی‌کند آشنا باشد یا غریبه، شما باید بتوانید ارتباط خود را با آن‌ها حفظ کنید. در این مقاله همراه ما باشید تا نکاتی موثر در این زمینه را یادآور شویم.

فقط وقتی مجبورید ارتباط برقرار نکنید

اشتباهی که بسیاری از ما انجام می‌دهیم این است که فقط وقتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنیم که به آن‌ها نیاز داریم. زمانی که در زندگی سردرگمیم، در وضعیت سختی قرار داریم یا کار خود را از دست داده‌ایم. از همین امروز ارتباط برقرار کردن با افراد مختلف را بخشی از زندگی خود کنید. در هفته ۲ یا ۳ بار با دوستان و یا افراد دیگر در تماس باشید و با آن‌ها صحبت کنید. با انجام این کار اگر بعدها به هر دلیلی کار خود را از دست دادید، می‌توانید به راحتی درخواست کمک کنید.

از آسیب پذیر بودن نترسید

خیلی از ما دوست نداریم در مقابل دیگران از خود ضعف نشان دهیم. اما همین ضعف‌ها و آسیب پذیری‌ها چیزهایی هستند که ما را به عنوان انسان به یکدیگر متصل می‌کنند. اعتماد به نفس کاذب را فراموش کنید و خود واقعیتان باشید. اگر چیزی را نمی‌دانید، از پرسیدن نترسید. در این صورت است که می‌توانید ارتباطات قوی و موثر با دیگران داشته باشید.

فقط با افرادی که تمایل دارید ارتباط برقرار کنید

آیا در مکالمه یا مصاحبه‌ای شرکت کرده‌اید که احساس کنید شخص مقابل علاقه‌ای ندارد؟ این رفتار احساس بدی به شخص می‌دهد و به راحتی قابل تشخیص است. پس آن فرد نباشید. به وقت خود و دیگران احترام بگذارید و فقط با افرادی که واقعا به صحبت کردن با آن‌ها علاقه دارید، تماس بگیرید.

برای داشتن ارتباطات قوی، خوب گوش کنید

برای داشتن ارتباطات قوی، خوب گوش کنید

داشتن اعتماد به نفس خوب است اما مراقب باشید مغرور دیده نشوید! خود را همه چیزدان ندانید و به تمامی سوالات پاسخ ندهید. هدف از مکالمه، یادگیری‌ست. اجازه دهید طرف مقابل بیشتر صحبت کند. گفتگو به یادماندنی‌تر خواهد بود زمانی که سوال بپرسید و به جواب‌ها گوش دهید. اگر سوالاتی مربوط به تجربه‌های کاری فرد مقابل بپرسید پشیمان نخواهید شد. همه‌ی این‌ها باعث می‌شوند علاوه بر داشتن ارتباطات قوی، نکات زیادی را بیاموزید.

تحقیق کنید

تصور کنید شخصی با شما تماس می‌گیرد تا در مورد مسئله‌ای کاری سوال بپرسد. شما سخاوتمندانه وقت خود را در اختیار او می‌گذارید در حالی که شخص مقابل هیچ تصوری از سوالات خود ندارد. این اتفاق می‌تواند آزاردهنده‌ترین چیز باشد! قبل از تماس با افراد، در مورد موضوعی که در ذهن خود دارید تحقیق کنید. شما باید اطلاعات ابتدایی را بدانید. در غیر این صورت مردم تصور می‌کنند یا در غار زندگی می‌کنید و یا بیش از حد تنبل هستید و نمی‌توانید کار خود را انجام دهید.

امیدواریم این نکات به شما کمک کنند ارتباطات قوی و موثری با دیگران برقرار کنید. با برقراری ارتباط قرار نیست موشک هوا کنید. کافی‌ست کمی همدلی، هوش هیجانی و مهارت مکالمه داشته باشید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، با گذشت زمان بهتر خواهید شد.

منبع: www.pickthebrain.com

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها