ورود به جانویس

با بازی Axie Infinity ارز دیجیتال استخراج کن

با بازی Axie Infinity آشنا شوید
با بازی Axie Infinity آشنا شوید

در حال حاضر بسیاری از مردم به دنبال کسب درآمد به هر صورتی هستند و بعضا در این راه با سختی‌های زیادی روبه‌رو می‌شوند. امروز می‌خواهیم شما را با بازی Axie Infinity آشنا کنیم و کسب درآمد از آن را به شما آموزش دهیم؛ اما اشتباه فکر نکنید، این بار قرار نیست از طریق استریم یا تولید محتوا برای یک بازی درآمد کسب کنید، بلکه این بازی خود می‌تواند به تنهایی یک منبع درآمد فوق‌العاده برای شما باشد.

بازی Axie Infinity در سال ۲۰۱۸ توسط استودیو SKY Mavis PTE برای ویندوز و اندروید عرضه شد. این بازی بر مبنای بلاک چین ساخته شده و شما می‌توانید از طریق آن، توکن‌های NFT به دست آورید؛ این توکن‌ها به راحتی از طریق صرافی‌های معتبر مانند بایننس، قابل خرید و فروش هستند. البته لازم به ذکر است شما برای شروع این بازی به سرمایه اولیه نیاز خواهید داشت.

Axie Infinity یک بازی کارتی است که شما در آن با استفاده از سرمایه اولیه خود، باید سه اکسی خریداری کنید؛ اکسی‌ها، همان شخصیت‌های اصلی بازی هستند. بسته به نوع و قابلیت اکسی‌ها، قیمت‌ آن‌ها نیز تغییر می‌کند. 

آشنایی کلی با محیط بازی

بازی اکسی اینفینیتی، دارای دو بخش PVE و PVP است؛ بخش PVE (Player VS Environment یا Adventure Mode) که در واقع همان بخش ماجراجویی و تک نفره بازی است و بخش PVP‌ (Player VS Player یا Arena Mode) که بخش چندنفره بازی است و شما در آن به رقابت با دیگر افراد می‌پردازید.

در ابتدای هر مسابقه به شما کارت‌هایی داده می‌شود که با استفاده از آن‌‌ها می‌توانید رقیب خود را از بین برده و برنده مسابقه باشید. کارت‌هایی که در هر مسابقه به شما داده می‌شود با مسابقه قبلی فرق می‌کند و توضیح قابلیت هر کدام از کارت‌ها زیر آن نوشته شده است.

شما می‌توانید در هر روز حداکثر ۱۰۰ SLP از بخش PVE به دست بیاورید و در بخش PVP شما با هر برد بین ۵ تا ۷ SPL و با هر مساوی ۱ یا ۲ SPL به دست می‌آورید. خبر خوب این است که اگر شما مسابقه‌ای را واگذار کنید، هیچ SLP از شما کم نمی‌شود اما باخت‌ها می‌توانند در Win Rate کلی شما تاثیرگذار باشند.

توجه داشته باشید که شما در هر روز می‌توایند تنها ۲۰ مسابقه چه در بخش PVE و چه در بخش PVP انجام دهید.

اکسی‌ها

همان طور که قبلا گفتم اکسی‌ها، در واقع شخصیت‌های اصلی این بازی هستند که شما برای شروع بازی Axie Infinity به سه اکسی نیاز دارید، هزینه خرید سه اکسی برای شروع بازی چیزی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ اتریم (۱۵ تا ۲۰ میلیون) می‌باشد. نکته مهم این است که این پول شما بعد از خرید اکسی‌ها از بین نمی‌رود یا به عبارتی سوخت نمی‌شود و شما هر زمان که دوست داشتید می‌توانید اکسی‌ها خود را به فروش برسانید.

در اوایل عرضه این بازی، قیمت دلاری هر اکسی چیزی بین ۴ تا ۱۰ دلار بود اما در حال حاضر قیمت برخی از اکسی‌ها به چند صد هزار دلار نیز می‌رسد؛ قطعا با روند رو به رشد اتریوم، قیمت این اکسی‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. پس شما می‌توانید بدون اینکه بازی کنید، روی این اکسی‌ها سرمایه‌گذاری کنید و بعد از مدتی آن‌ها را به فروش برسانید که البته این کار پیشنهاد نمی‌شود.

هر اکسی ۶ عضو بدن شامل چشم، گوش، دم، شاخ، دهان و پشت دارد که تنها دهان، شاخ، دم و پشت در قدرت و کارت‌های اکسی‌ها تاثیرگذار است و دو عضو دیگر صرفا برای زیبایی هستند.

علاوه بر این اعضا، هر اکسی ۴ قابلیت HP، Morale، Skill و Speed نیز دارد که هر کدام می‌تواند در عملکرد شخصیت شما تاثیرگذار باشد.

اکسی‌ها قابلیت‌ تخم‌گذاری دارند و شما می‌توانید با پرداخت مبلغی دو اکسی را مجبور به جفت‌گیری و تخم‌گذاری کنید. این امکان وجود دارد که با جفت‌گیری دو اکسی، یک اکسی با قابلیت‌های خاص و خارق‌العاده به وجود بیاید و شما بتوانید آن را با قیمتی بالا به فروش برسانید یا از آن برای پیروزی در مسابقات استفاده کنید.

توجه داشته باشید که هر اکسی می‌تواند حداکثر ۷ بار تخم‌گذاری کند؛ تعداد دفعات تخم‌گذاری هر اکسی در کارت مخصوص آن، جلوی Breed Count نوشته شده است.

نژاد اکسی‌ها

به صورت کلی اکسی‌ها به ۹ دسته یا نژاد تقسیم می‌شوند که هر کدام در مقابل برخی از نژاد‌های دیگر قوی‌تر یا ضعیف‌تر هستند.

ClassesAquatic: این دسته، از اکسی‌های Bug و Beast قوی‌تر و در مقابل اکسی‌های Plant و Reptile ضعیف‌تر هستند.

Bird: این دسته، از اکسی‌های Bug و Beast قوی‌تر و در مقابل اکسی‌های Plant و Reptile ضعیف‌تر هستند

Bug: این دسته، از اکسی‌های Reptile و Plant قوی‌تر و در مقابل اکسی‌های Bird و Aquatic ضعیف‌تر هستند

Plant: این دسته، از اکسی‌های Bird و Aquatic قوی‌تر و در مقابل اکسی‌های Bug و Beast ضعیف‌تر هستند

Reptile: این دسته، از اکسی‌های Bird و Aquatic قوی‌تر و در مقابل اکسی‌های Bug و Beast ضعیف‌تر هستند

Mech: حاصل جفت‌گیری و تخم‌گذاری دو اکسی خالص از نژادهای Beast و Bug

Dawn: حاصل جفت‌گیری و تخم‌گذاری دو اکسی خالص از نژادهای Plant و Bird

Dusk: حاصل جفت‌گیری و تخم‌گذاری دو اکسی خالص از نژادهای Reptile و Aquatic

مطابق گفته کسانی که این بازی‌ را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند، ترکیب سه اکسی از نژاد‌های Plant ،Beast و Brid می‌تواند یک ترکیب مناسب و ایده‌آل برای شروع اکسی اینفینیتی باشد.

نحوه کسب درآمد از بازی Axie Infinity

اول مقاله به این موضوع اشاره کردیم که بازی اکسی اینفینیتی می‌تواند یک منبع درآمد فوق‌العاده برای شما باشد، حالا بگذارید کمی بیشتر در رابطه با این موضوع صبحت کنیم.

گفتیم که شما می‌توانید از بخش Adventure Mode یا Arena Mode تعدادی SLP به دست بیاورید. حالا این SLP دقیقا چیست؟

SLP مخفف عبارت Small Love Potion است و تقریبا یکی از ارزهای دیجیتال تازه وارد بازار به شمار می‌آید. این ارز در حال حاضر قیمتی برابر ۰.۱۷ دلار آمریکا دارد و قطعا با افزایش قیمت دیگر ارزهای موجود در بازار مانند اتریوم و بیت‌کوین، قیمت این ارز نیز افزایش پیدا می‌کند.

برگردیم به سراغ بازی، اگر شما به صورت روزانه بتوانید ۱۰۰ اس‌ال‌پی به دست بیاورید درآمد ماهیانه شما تقریبا ۳۰۰۰ SLP خواهد بود. حالا اگر این مقدار را به دلار تبدیل کنیم، چیزی نزدیک ۵۱۰ دلار در ماه می‌شود که معادل ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان است. توجه داشته باشید که برای به دست آوردن این مقدار شما حداقل باید ۴ ساعت را در روز صرف بازی Axie Infinity کنید.

این بازی در واقع همان استخراج ارز دیجیتال است، با این تفاوت که شما نیازی به رینگ‌های ماینینگ گران قیمت ندارید و اداره برق نیز کاری با شما نخواهد داشت.

همانند هر کار دیگری که با ارزهای دیجیتال سر و کار دارد، بازی اکسی اینفینیتی نیز به کیف پول‌های دیجیتال نیاز خواهد داشت. شما قبل از شروع بازی، باید دو کیف پول Ronin و Meta Mask را به صورت افزونه‌هایی روی گوگل کروم خود نصب کنید.

کلام آخر

پس اگر شما هم علاقه‌ زیادی به بازی‌های رایانه‌ای دارید و می‌خواهید از این راه درآمدی قابل قبول و بعضا فوق‌العاده داشته باشید، اما علاقه‌ای به استریم و تولید محتوا ندارید، بازی Axie Infinity یک گزینه مناسب برای باشد.

بازی‌های زیادی در بستر بلاک چین عرضه شده‌اند اما در حال حاضر اکسی اینفینیتی، بهترین بازی‌ در این سبک است.

5 دیدگاه

 1. سلام من چجوری باید بازی رو نصب کنم؟ نرم افزار mavis hub رو نصب کردم ولی نمی تونم وارد بشم آخه یک captcha باید حل کنم ولی لود نمیشه که نمیشه
  میشه کمک کنید تا وارد بشم؟

  1. سلام، پوزش بابت تاخیر
   برای استفاده از Mavis Hub و بازی Axie Infinity باید از ابزار‌های تغییر آی‌پی استفاده کنید!

 2. راهنمایی کنین کامل لطفا بچه ها
  ایده آل ترین شروع برای بازی اکسی چقدر باید خرج کنیم که ماهی ۵ ۶ بده؟ وقتم زیاد دارم
  کمترین شروع قیمت هم بگین لطفا

  1. ظاهرا ترکیب نژاد‌های Plant ،Beast و Brid یکی از بهترین ترکیب‌ها برای شروع بازی هست؛ چون قیمت ارزهای دیجیتال و اکسی‌ها در حال نوسانه، نمیشه مبلغ دقیقی برای خریدشون یا درآمد شما از بازی گفت.
   به زودی یک مقاله با موضوع بهترین تیم برای شروع بازی منتشر می‌کنیم، می‌تونین مطالعه‌اش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها