ورود به جانویس

آپدیت جدید اینستاگرام؛ ویژگی مورد علاقه (لیست Favorites)

آپدیت جدید اینستاگرام؛ ایجاد ویژگی مورد علاقه
آپدیت جدید اینستاگرام؛ ایجاد ویژگی مورد علاقه

خبر رسیده که ویژگی مورد علاقه، قابلیت جدید اینستاگرام می‌باشد. اپلیکیشن اینستاگرام تایید کرد که در حال توسعه‌ی یک ویژگی جدید به نام مورد علاقه (Favorites) است. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که حساب‌های کاربری که دوست دارند پست‌های آن‌ها در فید خود بالاتر باشند را انتخاب کنند.

ویژگی مشابهی مانند این ویژگی در فیسبوک وجود دارد که در آن کاربران کنترل بیشتری روی الگوریتم New Feed دارند. در فیسبوک کاربران می‌توانند حداکثر ۳۰  دوست یا اکانت‌های فیسبوک را انتخاب کنند که پست‌های آن‌ها در News Feed بیشتر نشان داده شوند. با این حال هنوز مشخص نیست این آپدیت جدید اینستاگرام چه محدودیت‌هایی خواهد داشت.

ویژگی مورد علاقه‌ی اینستاگرام اخیرا توسط مهندس معکوس آلساندرو پالوزی در حال توسعه می‌باشد. با توجه به تصاویری که پالوزی در توییتر خود منتشر کرده‌است، افراد می‌توانند در بین کاربرانی که در حال حاضر دنبال می‌کنند، جست‌وجو کرده و لیستی از موارد دلخواه خود را تهیه کنند. این لیست قابلیت این را دارد تا هر زمان که خواستید آن را ویرایش کنید. همچنین اینستاگرام اعلام کرده‌است زمانی فردی را به لیست مورد علاقه‌هایتان اضافه می‌کنید به طرف مقابل اطلاع داده نمی‌شود.

می‌توان گفت این ویژگی شباهت بسیار زیادی به ویژگی Close Friends دارد. که در این ویژگی تمرکز بر آن است که کاربران لیستی جداگانه از فالوور‌های خود ایجاد کنند تا بتوانند استوری‌های شخصی خود را برا آن‌ها به اشتراک بگذارند.

همچنین پالوزی می‌گوید: تا به این جای کار می‌توانم مخاطبین را به لیست مورد علاقه‌ها اضافه کنم اما پس از انجام این کار هنوز متوجه تغییری در فید اینستاگرام نشده‌ام. این مسئله نشان می‌دهد که این قابلیت هنوز در حال ساخت است و راه‌اندازی آن نزدیک نمی‌باشد.

در ادامه سخنگوی اینستاگرام هم می‌گوید: این قابلیت یک نمونه‌ی اولیه و در حال توسعه می‌باشد و از حالت آزمایشی خارج نمی‌شود. اینستاگرام از به اشتراک گذاشتن جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرده‌است. همچنین این ویژگی می‌تواند در برنامه‌های بزرگ‌تر اینستاگرام نقش داشته باشد تا شاید در آینده خود را به عنوان محلی برای تولیدکنندگان محتوا معرفی کند.

کاربرد‌های ویژگی مورد علاقه

۱) در دیگر افشاگری‌هایی که صورت گرفته‌است، پالوزی متوجه شده بود شرکت در حال ایجاد نمایش استوری فقط برای مشترکین است. در این قابلیت افراد برای دیدن محتوایی خاص حق اشتراک پرداخت می‌کنند و زمانی که اشتراک خریده باشند در دایرکت‌ها، کامنت‌ها و استوری‌ها با نشان خاصی نمایش داده می‌شوند.

پس طبیعی است که کاربران زمانی برای محتوایی پول پرداخت می‌کنند، نمی‌خواهند لحظه‌ای را از دست بدهند. در نتیجه به راحتی با قابلیت مورد علاقه‌ها کاربران می‌توانند این دسته از محتواها را در فید بالاتری ببینند.

۲) ویژگی Favorites به کاربرانی که مدتی در اینستاگرام نبوده‌اند و حال برگشته‌اند، این امکان را می‌دهد که عکس‌ها، ویدیو‌ها و به طور کلی محتواهایی که برایشان مهم است را ببینند.

۳) همچنین این ویژگی می‌تواند به رسیدگی شکایت کاربران در مورد الگوریتم اینستاگرام کمک کند. اما بنظر نمی‌رسد که هدف اصلی این ویژگی باشد.

۴) برخی از کاربران اینستاگرام دوست دارند پست‌ها را به ترتیب زمانی مشاهده کنند و ترجیح می‌دهند پست‌ها را با الگوریتمی که نمی‌توانند آن را کنترل کنند، نبینند.  اگر چه ویژگی مورد علاقه برای برطرف کردن این تقاضا نمی‌باشد. (اینستاگرام قبلا نمایش پست‌ها به ترتیب زمانی را تست کرده‌است.) اما حداقل به کاربران این اطمینان را می‌دهد که پست‌های افراد مورد علاقه‌شان را از دست ندهند.

در آخر اینستاگرام گفته‌است در حال توسعه‌ی این قابلیت می‌باشد اما هنوز مشخص نیست که چنین قابلیتی دردسترس همه قرار بگیرد. به طور کلی اینستاگرام و شرکت‌های در وسعت‌ آن نمونه‌های اولیه از ایده‌های جدید را  ارائه می‌دهند اما تنها برخی از آن‌ها به انتشار عمومی می‌رسند. به نظر شما این قابلیت به مرحله‌ی اجرا می‌رسد؟

منبع: www.techcrunch.com

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها