ورود به جانویس

۱۰ وب‌سایت رایگان برای یادگیری فتوشاپ

فتوشاپ
فتوشاپ

دنیای وب پر از منابع فراوانی است که می‌توانید از آن‌ها برای تبدیل شدن به یک متخصص فتوشاپ در کمترین زمان استفاده کنید. در اینجا ۱۰ مورد از بهترین‌های این منابع آورده شده است.

در فتوشاپ انواع دستورات، اقدامات، جلوه‌ها و ابزارهایی وجود دارد که باید آن‌ها را کشف کنید و منحنی یادگیری آن یکی از تندترین شیب‌هایی را دارد که تا به حال با آن مواجه شدید.

خوشبختانه، وب مملو از منابع رایگانی است که می‌توانید از آن‌ها برای عبور از مراحل مبتدی و میانی استفاده کنید و با کمی تمرین در کمترین زمان به یک فتوشاپ‌کار حرفه‌ای تبدیل شوید.

در این مقاله ۱۰ منبع رایگان برای یادگیری فتوشاپ آوردیم، امیدواریم به شما کمک زیادی بکند.


۱. Photoshop Essentials

ملزومات فتوشاپ

Photoshop Essentials یک منبع رایگان برای یادگیری فتوشاپ است. این سایت آموزش‌ها را در دسته‌های مختلف ارائه می‌دهد تا بتوانید به‌راحتی آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید و در مورد ویرایش عکس، جلوه‌های آن، جلوه‌های متنی و عکاسی دیجیتال اطلاعات پیدا کنید.

یک مکان خوب برای شروع فتوشاپ، بخش اصول وب‌سایت است که در آن آموزش‌های مناسب برای مبتدیان را خواهید دید. شما می‌توانید آموزش‌های موجود در این وب‌سایت را به صورت آنلاین تماشا کنید، یا می‌توانید نسخه‌های PDF را برای مشاهده آفلاین دانلود کنید.


۲. +Envato Tuts

آموزش رایگان برای فتوشاپ چیست

+Envato Tuts، بخش Design & Illustration مملو از محتویات بسیار زیادی است که هرگز نخواهید توانست از تمام آن استفاده کنید و خود فتوشاپ هزاران آموزش رایگان برای شما دارد.

این سایت همچنین آموزش‌های خوبی را تحت عنوان دوره‌ها ارائه می‌دهد که برخی از آنها نیاز به اشتراک دارند. بااین‌حال، می‌توانید بدون پرداخت و طریق دوره‌های رایگان آن، چیزهای زیادی را بیاموزید که درصورتی‌که تازه شروع به آموزش کرده‌اید این سایت گزینه خوبی برای شما است.


۳. Phlearn

فتوشاپ

Phlearn احتمالاً یکی از محبوب‌ترین منابع فتوشاپ است. در این سایت می توانید هزاران آموزش رایگان پیدا کنید و این سایت هرچند روز یک‌بار یک آموزش جدید تولید می‌کند که اکثر آنها با وجود رایگان بودن بسیار عالی هستند.

اما اگر آموزش‌های درجه یک دیگری می‌خواهید، باید برای دوره‌های پیشرفته آن هزینه کنید. برای باز کردن قفل تمام محتوای حرفه‌ای، می‌توانید یک اشتراک ماهانه ۱۲.۹۹ دلاری یا اشتراک سالانه ۹۹.۹۹ دلاری بخرید. شایان‌ذکر است که آموزش‌های رایگان برای یادگیری فتوشاپ آنقدر قوی هستند که شما با این محتوای رایگان ممکن است اصلاً به دوره‌های پولی نیاز نداشته باشید.


۴. PSD Dude

یادگیری راحت فتوشاپ

شاید وب‌سایت PSD Dude بهترین نباشد، اما اطلاعات داخل آن از طلا ارزشمندتر هستند. این سایت حداقل یک‌بار در هفته یک آموزش جدید تولید می‌کند، اما اغلب بیشتر از آن، و همه چیز را از نکات اولیه تا  پیشرفته را پوشش می‌دهد.

این سایت به‌عنوان یک مخزن منبع نیز عمل می‌کند و انواع براش‌ها، شکل‌ها، بافت‌ها، قالب‌ها و منابع فتوشاپ بیشتری را ارائه می‌دهد که می‌توانند رایگان دانلود شوند. این یک مکان شگفت‌انگیز برای شروع تازه‌کارها است.


۵. Spoon Graphics

آموزش رایگان فتوشاپ

اگر کیفیت را بر کمیت ترجیح می‌دهید، Spoon Graphics سایتی است که می خواهید – در این مورد، این به معنای یک آموزش جدید در هر ماه است. با این حال، هر آموزش هم منحصر به فرد و هم با امکانات کامل است و شما از هر یک چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت.

سایتی است که می‌خواهید. در این سایت، در هر ماه یک آموزش جدید وجود دارد. بااین‌حال، همه آموزش‌ها هم منحصربه‌فرد و هم با امکانات کامل است و شما از هر آموزش چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت.

این سایت همچنین دارای بخشی برای دانلود رایگان از جمله براش‌ها، بافت‌ها، جلوه‌های عکس، اشکال و موارد دیگر است. اما با یک اشتراک ممتاز، به هزاران منبع دسترسی خواهید داشت که آموزش فتوشاپ را بسیار آسان می‌کند.


۶. Photoshop Cafe

فتوشاپ

Photoshop Cafe آموزش‌های رایگان و ممتاز را ارائه می‌دهد. تمامی موارد رایگان برای شروع سفر به سمت متخصص شدن در فتوشاپ کافی است.

می‌توانید آموزش‌های رایگان را با نکات Photoshop ،Live Stream و Superguides فیلتر کنید. زیرمجموعه‌های دیگری نیز در مجموعه‌های آموزشی رایگان موجود است که این یک منبع عالی برای کاربران مبتدی و پیشرفته است.


۷. Photoshop Tutorials

سایت برای یادگیری فتوشاپ

جنبه‌هایی از این سایت وجود دارد که کمی عجیب‌وغریب هستند، مانند این که در هر گوشه‌ای چیزی به شما می‌فروشند، اما این موارد نکات و راهنمایی‌های خوبی هستند؛ بنابراین، شما باید حداقل یک‌بار آن را بررسی کنید.

پست‌های جدید هرچند روز یک‌بار منتشر می‌شوند و صدها آموزش موجود برای بررسی وجود دارد. این سایت قطعاً بیشتر برای تازه‌کاران مناسب است هرچند که کهنه‌کارها هم می‌توانند از آن استفاده کنند.


۸. PSD Box (Free Beginners Course)

آموزش فتوشاپ

PSD Box نه باکیفیت‌ترین و نه متداول‌ترین سایت برای آموزش فتوشاپ است، اما اگر مایل به یادگیری زیاد در زمینه عکاسی هستید، می‌توانید از بسیاری از آموزش‌های این سایت (مانند روتوش) استفاده کنید.

اکثر آموزش‌های موجود در سایت نیاز به اشتراک دارند. بااین‌حال، اگر مبتدی هستید، یک دوره رایگان در PSD Box وجود دارد که ارزش بررسی کردن را دارد. برای دوره رایگان، لینک موجود در سربرگ را دنبال کنید و اگر دوست داشتید، می‌توانید برای دریافت آموزش‌های پیشرفته، عضو شوید.


۹. Photoshop Tutorials by Adobe

یادگیری فتوشاپ

این سایت یک منبع رسمی از شرکت Adobe برای یادگیری فتوشاپ است. برای شروع کار با نرم‌افزار در رایانه شخصی یا حتی iPad خود، آموزش‌های مفید زیادی خواهید یافت.

آموزش‌های ارائه شده در این سایت برای مبتدیان مناسب هستند. بااین‌حال، برای دریافت آموزش‌های پیشرفته نیز می‌توانید به تب Experienced بروید. تمامی آموزش‌ها و فایل‌های تمرینی آن را به‌صورت رایگان می‌توانید دریافت کنید.


۱۰. GCF

فتوشاپ چیست

GCF یک دوره مبتدی رایگان برای فتوشاپ ارائه می‌دهد. اگر تازه با نرم‌افزار شروع کرده‌اید، این دوره برای کاوش در عملکرد و ابزارهای فتوشاپ مفید خواهد بود.

همچنین شما می‌توانید آموزش‌ها را در وب‌سایت رسمی مشاهده کنید و حتی می‌توانید آنها را در YouTube مشاهده کنید، جایی که یک لیست پخش برای شما ایجاد شده است. دوره برای مبتدیان بسیار مفید است؛ بنابراین، اگر کاربر پیشرفته‌ای هستید، بهتر است به سراغ یکی از گزینه‌های ذکر شده در بالا بروید.


شروع کردن اولین قدم برای عالی بودن است.

اگر مطمئن نیستید که یادگیری فتوشاپ برای شما مناسب است، توصیه می‌کنیم درهرصورت آن را امتحان کنید. یک ماه کامل برای تمرین روزانه به خود وقت بدهید، چه با استفاده از آموزش‌های رایگان فوق یا از طریق منابع دیگر و ببینید در پایان ماه چه دانشی دارید.

هنر دیجیتال با فتوشاپ یکی از آن سرگرمی‌های خلاقانه است که می‌تواند شما را شادتر کند زیرا براساس آمارها، گرافیست‌ها شادترین افراد هستند. فقط به یاد داشته باشید که ماهرشدن در فتوشاپ مدتی طول می‌کشد و پشتکار همیشه بر استعداد ذاتی غلبه می‌کند. ما این را از پیکسار یاد گرفتیم.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها