ورود به جانویس

۱۰ رفتار کوچکی که دیگران را به سمت شما جذب می‌کنند!

من اخیرا روش‌هایی را مطالعه کردم که کمتر بی دست و پا باشم و چیزهای جالبی هم در این راستا یاد گرفتم که به واسطه آن‌ها روابطم را بهبود بخشم. تا جایی که یادم می‌آید، تقریبا بیشتر عمرم را بی دست و پا و در ذهنم گذراندم. همیشه سعی داشتم تاثیر خوبی بر اطرافیانم بگذارم و همین شد که توانستم چیزهایی بیاموزم و هرکاری را که ممکن بود برای روابطم و بهبود آن‌ها انجام دادم. به همین دلیل قصد دارم همه چیزهای حالبی که یاد گرفتم را با شما نیز به اشتراک بگذارم. پس با من همراه باشید!


۱) تاثیر آرامش بخشی بر اطرافیان داشته باشید

زمانی که در موقعیت‌های اجتماعی مختلف قرار می‌گیریم، عادت کردن به نگرانی‌های خود راهبری آسان است. اینکه در ذهن خود دائم بگویید «چطور به نظر میام؟» «آیا به چشم بقیه من یک احمقم؟» و غیره. به جای این افکار، بهتر است انتخاب کنید که از تعاملات خود لذت ببرید و به هاله آرام خود اجازه دهید اطرافیانتان را آرام کند.

۲) عادت‌هایی که باعث شرمساری‌تان می‌شوند را ترک کنید

حس اعتماد به نفس ما بیشتر در لحظاتی ایجاد می‌شود که نیازی به اجرای رفتاری خاص در برابر دیگران نداریم. وقتی کارهایی انجام می‌دهیم که باعث می‌شود نسبت به خودمان احساس بدی داشته باشیم، هویت سازی می‌کنیم. داشتن یک تصویر ضعیف از خودمان، برهمه جنبه‌های زندگی تاثیر می‌گذارد. پس خوب و با افتخار زندگی کنید تا انرژی جذابی از خود تراوش دهید.

۳) فراتر از کلمات گوش دهید

اکثر افراد در هنگام گفتگوها حضور کامل و حواس جمع ندارند. چونکه بیش از حد مشغول فکر کردن به پاسخ‌های طنزی هستند که در جواب دیگران می‌خواهند بدهند. به همین دلیل است که با گوش دادن عمیق خودتان را از دیگران متمایز می‌کنید. منظورم در واقع گوش دادن با توجه کامل است. می‌پرسید چرا؟ چون با این کار حجم وسیعی از اطلاعات غیر کلامی را به دست خواهید آورد. وقتی واقعا و با توجه کامل گوش می‌دهید، افراد را با خواندن زبان بدنشان شگفت زده خواهید کرد.

۴) درباره خودتان کمتر اطلاعات بدهید.

زمانی که شما مشتاقید که همه جنبه‌های زندگیتان را به همه بگویید چه اتفاقی می‌افتد؟ افراد کاملا و به طور دقیق می‌دانند که شما چه کسی هستید. پس هیچ رازی برای شکوفایی و جذب دیگران وجود ندارد. نمی‌شود که همه راجب شما همه چیز را بدانند. پس بهتر است مرموز به نظر برسید!

۵) از نظر فیزیکی راحت باشید

شما ممکن است به هر دلیلی عصبی باشید. اما اگر از لحاظ جسمی و روانی به شخص دیگری نزدیک شوید، بعید است دیگران احساس معذب بودن کنند. برای این کار بهتر است شانه‌های خود را شل کنید، بدن خود را رها کنید و فضای بیشتری را به خود اختصاص دهید. این کار نه تنها هاله‌ای از روی باز را به طرف مقابل القا می‌کند، بلکه شما را نیز آرام می‌کند و در نتیجه ذهنتان نیز آرام می‌گیرد.

۶) صورت خود را شل کنید

وقتی با مردم حرف می‌زنید، صورت خودتان را شل کنید. اگر صورتتان را سفت بگیرید، بیانتان نیز سخت و شدید به نظر خواهد رسید. نیازی هم نیست مثل یک دلقک دیوانه و خوشحال هم لبخند بزنید. اما با نرم کردن صورت خود و داشتن لبخندی ملایم، جذاب‌تر به نظر خواهید رسید.

۷) دیگران را مهم جلوه دهید

یک مفهوم جذاب در رفتار انسان‌ها این است که، کسانی که مهم به نظر می‌رسند، اغلب دیگران را نیز مهم جلوه می‌دهند! افراد نا ایمن عیوب دیگران را برجسته می‌کنند در حالی که رهبران جذاب خود را فراموش می‌کنند و دیگران را عالی جلوه می‌دهند.

۸) حرکات خود را کند کنید

وقتی که عصبی هستید مخصوصا زمانی که برای تمدد اعصاب قهوه هم خورده‌اید، ممکن است یک فرد پرخاشگر جلوه کنید. صحبت کردن و انجام حرکات سریع در بسیاری از افراد طبیعی است. اما کند بودن، توانایی شما در کنترل عاطفی و موقعیت سنجی را نشان می‌دهد و در عین حال شما را نیز آرام می‌کند. بنابراین واضح‌تر فکر کنید. گرچه این عادت به مرور زمان شکل می‌گیرد.

۹) سوالاتی بپرسید که دیگران کمتر می‌پرسند

بیشتر افراد عادت دارند درباره خود و مشکلات‌شان فحاشی کنند. آن‌ها در دنیای «من» غوطه ور هستند. با نشان دادن کنجکاوی برای دیگران، به خصوص در زمینه‌ای که منحصر به فرد مقابل شما است، بیشتر به چشم خواهید آمد.

۱۰) شکایت، نمایش و بی احترامی را نادیده بگیرید

درطول زمان بسیاری از ما دچار عادات گفتاری و رفتاری منفی و انتقادی می‌شویم. ناله می‌کنیم، شکایت می‌کنیم و گاهی هم غیبت دیگران را می‌کنیم. این رفتارها بی کیفیت هستند. با این کارها کلاس رفتاری خود را پایین می‌آورید. پس سعی کنید گفتگوهایتان را از چنین تیرگی‌هایی دور کنید و رنگ خوشبینی را به آن بازگردانید. این کارها جذاب است و شما را به جایی می‌رساند.

سوالات متداول

انجام چه رفتارهایی به جذابیت بیشتر ما کمک می‌کند؟

رفتارهایی مانند گوش دادن با تمام وجود، اهمیت دادن به دیگران، عدم شکایت و ناله کردن و... وقتی درکنار هم جمع شوند، موجب می‌شوند فردی جذاب و کاریزماتیک به نظر برسیم.

الهه مصطفی زاده

سلام!
من الهه هستم...
دختری که عاشق share کردن اطلاعاتشه.
به دنیای پر محتوای من خوش‌آمدید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها